Recenzja książki W poszukiwaniu siebie

"W poszukiwaniu siebie" - Czy odnajdziesz siebie?

@hazel_clary @hazel_clary · 2019-06-12
"W poszukiwaniu siebie" Moniki Nowackiej to subtelna historia o prawdziwej i tej jedynej miłości.

Tak czytamy na tyle okładki książki. Wskazywałoby to na magiczną opowieść o pięknej dziewczynie i chłopaku, którzy poznają się zupełnie przypadkowo i zakochują się w sobie. Każdy z nas zawsze marzył o takiej historii w swoim życiu i właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę w nadziei na przeczytanie cudownej, miłosnej historii oraz by odnaleźć siebie.

Jednak... Właśnie, to jednak sprawia, że nie mogę docenić tej książki za fabułę i historię. W głównej mierze skupiałam się na zrozumieniu, co w ogóle się w niej dzieje. Powieść została napisana bardzo chaotycznie. W jednym akapicie autorka opisywała, jak główna bohaterka pracuje w biurze, w następnym znajdywała się gdzieś w przeszłości, a już w kolejnym spotykała obcą kobietę, na którą krzyczała bez powodu, by za chwilę opowiedzieć jej o swoich przeżyciach. Należy wspomnieć, że owa kobieta nie odezwała się wtedy ani słowem.

Byłam skondfundowana, czytając te fragmenty i naprawdę nie wiedziałam, co się dzieje. Pomyślałam, że się nie skupiłam, ale przewertowując kartki od początku to uczucie nie zniknęło. Wciąż i wciąż traciłam wątek. I tak przez całą książkę.

Kolejnym bardzo dużym minusem dla mnie było nadużywanie w dużej mierze Enterów. Jakby autorka po każdym zdaniu klikała przejście do nowego akapitu jak spację. Mnie - jako czytelnika, a także pisarkę to irytowało.

Należy też wspomnieć o infantylności postaci Laury. Jak już napisałam wyżej, główna bohaterka zwierzała się obcej kobiecie w pracy, pijąc przy tym wino, wcześniej na nią krzycząc. W kolejnym rozdziale wzywała służącą po lemoniadę:

-Służąca? Poproszę wiadro lodowatej lemoniady.

-Mówiła Laura, nie posiadając służki. Czy to zachowanie naprawdę jest normalne?

Nie były to jedyne dziecinne zachowania dziewczyny, ponieważ już w pierwszym rozdziale książki znalazłam ich sporo. Nie rozumiem i nie lubię.

Jednak dużym plusem jest szybkość czytania, ponieważ, gdy nie skupiałam się już na zapisie i układzie zapisania książki, a także gdy przymykałam oko na charakter głównej postaci, opowieść była dosyć ciekawa. Niestety nie odnalazłam siebie, ale wierzę, że Laura tak.

Podobało mi się też, gdy w końcu Laura mówiła do rzeczy i po prostu wydawała się być mądra, a nie dziecinna. Niekiedy zdarzało się jej to, szczególnie po pijaku. Szkoda, że raczej tylko wtedy.

Do tego dużym plusem jest prześliczna okładka i miły wpis autorki.

Ogólna ocena 5/10.
Ocena @hazel_clary:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka W poszukiwaniu siebie
W poszukiwaniu siebie 7 /10
Monika Nowacka
W poszukiwaniu siebie - Literatura kobieca. To książka dla każdej z nas, kobiet posiadających duszę ...
Komentarze

Pozostałe recenzje

W poszukiwaniu siebie - Monika Nowacka Książka opowiada o toksycznym związku. Na początku poznajemy Laure silną i zależną kobietę, która w karierze zawodowej poświęciła całe życie ale w życiu prywa...

DO
@dominikadzodz25

,,Kiedy cała siła nadzei opada na dno duszy, pozostajw olbrzymia pustka, czarna dziura nicości, w której przecież kiedyś musi pojawić się światełko nadziei.'' Laura to kobieta sukcesu. Swoje życie p...

Inne recenzje @hazel_clary

Książka Dni naszego życia - część 1

"Dni naszego życia" Małgorzaty Mikos miałam sposobność przeczytać, dzięki @laraczyta oraz wydawnictwu Novaeres. Opowieś...

Książka Stranger Things. Mroczne Umysły

"Stranger Things" jako powieść? Jak najbardziej TAK! "Stranger Things. Mroczne Umysły" Gwendy Bond to pierwsza powieść...

Nowe recenzje

Książka Rana

Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają. Wojciech Chmielarz – polski pisarz i dziennika...

@monweg @monweg
Książka Łańcuch

„Łańcuch” to pierwsza powieść Adriana McKinty’ego, która ukazała się w Polsce. Autor z pochodzenia Irlandczyk, na począ...

KN
@kryminal_na_talerzu
Książka Podwójne życie Nawojki

"Nie miej złudzeń, że wszyscy zrozumieją nas, ludzi pogranicza, żyjących nie tylko między narodami, ale i między ideami...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się