Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna recenzja

Gorące historie

Autor: @Grzechuczyta ·5 minut
2021-03-27
Skomentuj
11 Polubień
Zaciekawienie tematyką mafijną siedzi w nas od najmłodszych lat, każdy fascynuje się możliwością pełnienia władzy nieopartej na żadnych prawach. Do tego dochodzi romans między jej przedstawicielami, a uczestniczkami/uczestnikami zwykłego, szarego życia. Często sięgamy po tę literaturę po to, by marzyć, by przenieść się do lepszego świata. Dzięki antologii „Prawo mafii”, dostajemy takową możliwość.

„Mirrors to... moje piętno” - K.N. Haner

To opowiadanie jest zapowiedzią czwartej części serii „Mafijna miłość” o tytule „Piętno Morfeusza”. Opowieść wprowadza czytelnika w ból i cierpienie Adama spowodowane własnym postępowaniem, zwłaszcza w późniejszym czasie niekoniecznie dobrowolnym. Jego rozterki przeplatane są scenami seksu z jego udziałem, ale pozbawionym wszelkich uczuć. Historia pokazuje, że życie bez zobowiązań może być fajne na krótki czas, później niesie za sobą różnorakie konsekwencje, a osoba, która tego doświadcza staje się zimna i bezwzględna.

„Weekend z Diabłem” - Kinga Litkowiec

Opowiadanie o nieprzemyślanej decyzji, która będzie skutkować przez najbliższy czas napięciem i adrenaliną, a może też czymś bardziej zmysłowym i pikantniejszym. Autorka świetnie zakończyła opowiadanie lekkim niedopowiedzeniem, co może skutkować powstaniem dalszych losów bohaterów. Wszak moim zdaniem mogłoby się między Calebem, a Blair jeszcze wiele wydarzyć. Właściwie bohaterka nie miała wyboru, bo w każdym przypadku ryzykowała, czasem opłaca się je podjąć pod warunkiem, że obstawiamy na silniejsze karty, a nie tylko na własne możliwości.

„Niebezpieczne zaproszenie” - Anna Wolf

Bohaterka tego opowiadania poszła na przyjęcie, na które dostała zaproszenie od gangstera, znanego z plotek, jako bawidamka i brutala. Dziewczyna nie znała, go osobiście, ale mógł jej wyjaśnić sprawę zaginięcia jej siostry, więc postanowiła skorzystać z okazji. Jak to się mówi tonący brzytwy się chwyta i rzeczywiście, Lisa miała przesłanki, że on coś wie, więc wolała zaryzykować własne bezpieczeństwo w celu ratowania siostry. Wiele osób zrobiłoby dokładnie to samo i wiele więcej dla swoich bliskich.

„Podążaj za mną” - Alicja Sinicka

To opowiadanie jest świetnym przykładem prawdziwej miłości, która może sprowadzić nas na właściwą drogę. Ila razy tak się zdarza, gdy ktoś pozna inną osobę, to bardzo szybko zaczyna działać inaczej, coś innego robić, tylko po to, by jej nie zawieść. Oczywiście ta połówka musi okazać się warta tej zmiany, która w naturalny sposób zachodzi u zakochanej/zakochanego, tylko obie strony muszą sobie zaufać, tak jak bohaterowie tej opowieści.

„Patrz na mnie” - K.C. Hiddenstorm

Pieprzne opowiadanie o miłości tancerki klubu erotycznego do jednego z klientów, będącego gangsterem. Tak, by to brzmiało w zwykłym romansie, ale tu dostajemy dodatkowo perwersyjne „spotkania” między nimi oraz ostrą akcję połączoną ze świstem kul przelatującymi nad ich głowami. W tym przypadku najważniejszą cechą, którą możemy dostrzec jest zaufanie do ukochanego i to właśnie jest najważniejsze, powinniśmy ufać swoim połówkom, jak zwykle z pewną rezerwą, ale niejasności zawsze można wyjaśnić, tak jak było w tym przypadku.

„Pięć zmysłów” - J.G. Latte

Opowiadanie, które spodoba się niejednej czytelniczce bogate w rozkosz z nutką przejmującej tajemnicy. Myślę, że jest idealnym przerywnikiem między opowiadaniami z dozą brutalności, wprowadzając chwilę delikatności paradoksalnie wynikającej z ognistej rozkoszy osiągniętej przez bohaterkę dzięki szefowi mafii, dla której pracowała.

„Zapłata za grzechy” - Meg Adams

Pełne emocji opowiadanie, które wciągnie już od pierwszych chwil, akcja cały czas toczy się na najżwawszych obrotach, a zakończenie będzie niespodzianką i lekkim niedopowiedzeniem. W tym wypadku mamy wręcz odwrotną sytuację do jednego z poprzednich opowiadań, gdyż mamy przykład, że powinniśmy uważać z tym zaufaniem i dogłębnie wybierać sobie osoby, które nim obdarzymy. Należy przekalkulować to na chłodno, a nie tylko opierać się na emocjach, które mogą dany obraz skutecznie zniekształcić.

„Zniewolona” - Ana Rose

Opowiadanie ukazuje w dość nietypowy sposób, jak można być ukaranym za niewłaściwe postępowanie, tylko, że później okaże się, iż nic z tego dobrego nie wyjdzie dla wszystkich stron. Zakończenie może zaskoczyć oraz pozwoli autorce na pociągnięcie dalszych lasów bohaterów w innych dziełach. Historia skupia w sobie dozę brutalności i pikanterii, co z pewnością przyciągnie niejedną czytelniczkę.


„Kwestia wyboru” - J.B. Grajda

Bohaterka tego opowiadania staje przed trudnym wyborem, a mianowicie, co ma zrobić: wybrać miłość, czy praworządność i sprawiedliwość. Niestety wielokrotnie stajemy przed podobnymi sytuacjami, musimy wybrać mniejsze zło, to które będzie mniej nas ranić albo osobę, której decyzja dotyczy. Sama historia jest lekka, namiętna i przyjemna, a nawet w pewnym momencie śmieszna - my mężczyźni, nie chorujemy, a walczymy o życie – święta prawda.

„Kurt” - Aniela Wilk

Nie spodziewałem się takiej opowieści, jestem pozytywnie zaskoczony ukazaniem innej relacji, niż zwykle. W zasadzie można było odczuć pewną uległość gangstera pod naciskiem kobiety, której płacił pieniądze za usługi (nie zdradzę jakie, ale na pewno nic niemoralnego). Takie opowiadania urozmaicają książkę, dzięki czemu staje się ona jeszcze bardziej ciekawsza i wciągająca.

„Kto igra z ogniem” - E. Raj

Opowiadanie jest oparte na motywach wziętych z „Kopciuszka”, ale niestety finał nie jest happy endem. Zabieg autorce udał się po mistrzowsku, gdyż opowiadanie jest bardzo wciągające, a przede wszystkim gra na emocjach tych pozytywnych, jak i negatywnych, a niejasne zwroty zostały wyjaśnione na dole danych stron.. Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, tylko, co wtedy, gdy szampan ma posmak bólu wywołanego utratą bliskiej osoby?

Podsumowanie

Książka jako pierwsza rodzima antologia mafijna, okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż jest niesamowicie wciągająca, bazująca na różnorakich emocjach, wywołując niekiedy dreszczyk, którego często nam brakuje w innych pozycjach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem sceny miłosne wyczerpują wszelkie poziomy ostrości – od najbardziej delikatnych i namiętnych, po te najpikantniejsze z nutką brutalności w tle. Nie brakuje tu również akcji rodem z filmów kryminalnych i to tych, w których kule świszczą nad głowami bohaterów. Właściwie wszystkie opowiadania mi się bardzo podobały, więc nie mam kogo wyróżnić. Wartościowym aspektem książki jest zróżnicowanie, co do fabuły, dzięki czemu czytając książkę (najlepiej w odstępach między opowiadaniami) nigdy się ona nam nie znudzi. Część opowieści autorki będą mogły kontynuować w innych dziełach, z czego w przypadku dwóch mamy podane takie wzmianki, gdzie będziemy mogli znaleźć kontynuację. Opowiadania nie są zbyt długie, ani za krótkie, dlatego czyta się je łatwo i przyjemnie. Książka głównie skierowana jest do kobiet, ale myślę, że panowie spokojnie mogą po nią sięgać, jeżeli nie po to, by zagłębić się w pikantne niekiedy historie, to chociaż dlatego, że mogą odkryć w niej wskazówki, do tego, co zrobić, by być lepszym/atrakcyjniejszym partnerem dla swoich kobiet. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom i czytelniczkom pragnącym przenieść się w inny świat, pełen zawrotnych akcji oraz namiętnych, zmysłowych romansów.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Editio Red.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2021-03-26
× 11 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna
Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna
"Meg Adams", J.B. Grajda, "K.N. Haner", "K.C. Hiddenstorm" ...
8.2/10
Seria: Antologia mafijna

Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia! Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie...

Komentarze
Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna
Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna
"Meg Adams", J.B. Grajda, "K.N. Haner", "K.C. Hiddenstorm" ...
8.2/10
Seria: Antologia mafijna
Witaj w świecie, którym rządzą wielkie pieniądze, brutalne reguły i gorące uczucia! Gdy popularne polskie autorki z grupy literackiej Euforia spotkają się razem w kawiarni, a naprzeciw nich usiądzie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Świat mafii jest tym, co z jednej strony nas przeraża, a z drugiej fascynuje. Nasza wyobraźnia pracuje, a my potrafimy wymyślać najróżniejsze historie. Wierzymy w krwawe zemsty, prawo pieniądza oraz ...

@nawysokimobcasie @nawysokimobcasie

Ha! I znowu to zrobiłam! Znowu sięgnęłam po opowiadania, które są perfekcyjne na popołudnie z książką. Taka forma idealnie sprawdza się jeśli chce się czytać, ale dzień dał nam do wiwatu i zmęczenie ...

@Rozchelstana_Owca @Rozchelstana_Owca

Pozostałe recenzje @Grzechuczyta

Młodość w Skarżysku
Nostalgiczne wspomnienia

Młodość u każdego przebiega inaczej, choć bywają też i podobieństwa związane z podstawowymi elementami egzystencji. Z biegiem lat niektórzy wspominają młodzieńcze chwile...

Recenzja książki Młodość w Skarżysku
Kroniki czasu Ziemi
Cywilizacja homoriańska

Świat na przestrzeni wieków zmieniał się, natomiast postępowanie ludzi często nie różni się niczym od tego, jak zachowywali się ich przodkowie. Wiele pobudek do egoistyc...

Recenzja książki Kroniki czasu Ziemi

Nowe recenzje

Kajdany
Rasowy kryminał!
@maitiri_boo...:

„Kajdany” to mroczny, klimatyczny kryminał, który przenosi nas do Krakowa, pokazując miasto w zupełnie nowym świetle. B...

Recenzja książki Kajdany
Rajski blef
"Rajski blef"
@tatiaszaale...:

“Dobra zabawa ma swoją cenę”. Trzecia część cyklu “Komisarz Hektor Cichy”. Hektor Cichy to człowiek, który wzbudza spr...

Recenzja książki Rajski blef
Latawiec
Latawiec
@ksiazka_w_k...:

„Latawiec” autorstwa Przemysława Kowalewskiego to czwarta część jednej z moich ulubionych serii kryminalnych, w której ...

Recenzja książki Latawiec
© 2007 - 2024 nakanapie.pl