Recenzja książki Kamienna małpa

Kamienna małpa

@dorotie @dorotie · 2011-05-04
Moje pierwsze wrażenie po przeczytaniu tej pozycji to „Bo ja wiem?”. Naprawdę. Uwielbiam książki pana Deavera (a na pewno było tak do dzisiaj), ale coś mi w niej brakuje.

Niby akcja jest, bohaterzy na najwyższym poziomie (jak zwykle niezawodna para Rhyme i Sachs) są, ale po przeczytaniu „Maga” spodziewałam się czegoś więcej, prawdę mówiąc dużo więcej.

Książka zaczyna się dość ciekawie. Do wybrzeża Stanów Zjednoczonych ma dobić statek, na pokładzie którego płyną nielegalni z Chin, którzy chcą się osiedlić w „Pięknym Kraju”. Ich opiekunem jest niejaki Duch, który traktuje ich jak prosiaki i tak również ich nazywa.

Kiedy już prawie dobijają do brzegu Duch wysadza statek w powietrze.

Kilka osób ginie, a reszta na pontonie dobija do brzegu. Ich śladem wyrusza Duch, który pragnie zabić ich wszystkich. Czy Rhyme i Sachs zdołają ich odnaleźć, aby uratować ich przez zgubnym losem?

Dlaczego w ogóle Duch zatopił statek ? Przecież po przybyciu Chińczyków do USA Duch miał dostać resztę pieniędzy, dlaczego z nich zrezygnował? A może Duch to tylko pionek w wielkiej politycznej grze?

Oprócz głównego wątku poznajemy ciekawą historię Chin, przygotowania Rhyme;a do operacji, tęsknotę Sachs za dzieckiem.

Podsumowując: warto sięgnąć po tę książkę, ale jeśli naprawdę nie macie czasu, aby po nią sięgnąć również nic nie stracicie.
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Kamienna małpa
Kamienna małpa 7.5 /10
Jeffery Deaver
Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się statek z nielegalnymi chińskimi imigrantami na pokładzie...
Komentarze

Inne recenzje @dorotie

Książka Zmierzch. Wydanie 2

Wieczorem leżąc w łóżku sięgnęłam po właśnie pozycję. Prosty język mnie nie zaskoczył, w końcu jest to książka kierowan...

Książka Dziwne losy Jane Eyre

Książka opowiada losy Jane Eyre, której rodzice umarli i wychowuje ją ciotka. Początek jak każdy inny w tego typu książk...

Nowe recenzje

Książka Milczenie aniołów

Joanna Jax po raz kolejny wzniosła się na wyżyny twórczości i po raz kolejny postawiła bardzo wysoką poprzeczkę innym t...

AM
@malgosialegn
Książka Domek

„Od wieków mi się wydaje, że tylko cierpiąc, można poczuć szczęście”. Zagadka nieśmiertelności? Nieodgadniona i niez...

AM
@malgosialegn
Książka Ocalić siebie

„Mój rozkaz jest twoim życzeniem”. Wiele osób zna rodziny, w których dzieje się źle, gdzie przemoc jest na porządku ...

AM
@malgosialegn