Recenzja książki Klątwa tygrysa

"Klątwa tygrysa"

@natkawes @natkawes · 2012-06-05 15:41:33
Pozytywne opinie, przykuwająca uwagę okładka, tajemniczy opis - czy można przejść obojętnie obok tej książki? Nie! Główną bohaterką "Klątwy tygrysa" jest siedemnastoletnia Kelsey, która straciła rodziców. Zajmuje się nią rodzina zastępcza. Po ukończeniu szkoły poszukuje pracy na wakacje. Znajduje ją w cyrku. Największą atrakcją jest biały tygrys z którym nastolatka spędza dużo czasu. Tworzy się między nimi jakaś tajemnicza więź. Pewnego ranka okazuje się, że klatka jest otwarta. Jaki cudem, skoro Kelsey jest pewna, że zamykała ją wieczorem? Czy to jest zwykły tygrys? Pewnego dnia do cyrku przyjeżdża kupiec z Indii, który chce kupić zwierzę. Dziewczyna tak przywiązała się do niego, że zaproponowano jej wyjazd do zagranicznego rezerwatu. Co zrobi nastolatka? Jak będzie wyglądała wycieczka po egzotycznym kraju?

„Zakochanie się w nim byłoby jak skok do wody z wysokiego klifu: mogłoby się okazać albo najbardziej emocjonującym, co mi się kiedykolwiek przytrafiło, albo najgłupszym błędem jaki w życiu popełniłam. Sprawiłoby, że miałabym po co żyć, albo roztrzaskałoby mnie o skały i połamało na zawsze.”

Autorką jest Colleen Houck, która postanowiła napisać "Klątwę tygrysa" po przeczytaniu "Zmierzchu" Meyer. Zaskakującym faktem jest to, iż nie znalazła dla swej powieści wydawcy i opublikowała ją za własne pieniądze. Wtedy książka zdobyła listy bestsellerów oraz setki tysięcy fanów. Jak widać cuda się zdarzają. Producenci filmowi i wydawcy z całego świata zaczęli walczyć o prawa do "Klątwy tygrysa".

„Tak naprawdę nie pozwalałam sobie na to, by kogokolwiek pokochać, gdyż bałam się, że zostanie mi odebrany"

Akcja książki rozgrywa się w Indiach. Był to wybór idealny. Lepiej autorka nie mogła umiejscowić rozgrywających się wydarzeń. To państwo ma swój specyficzny klimat, dzięki czemu podczas czytania czułam magiczną atmosferę. W książce mamy do czynienia z nawiązaniem do mitologii. To właśnie na jej podstawie oparte są losy bohaterów. Przygody Kelsey są początkowo naciągane i nie miałam ochoty poznawać dalszych wydarzeń. Dopiero po czasie to zaakceptowałam i czerpałam przyjemność z czytania. Jest to historia w której nie brakuje elementów fantasy. Główną zaletą książki jest ciekawa fabuła. Szkoda, że momentami przewidywalna. Autorka miała niebanalny pomysł na "Klątwę tygrysa". Rynek wydawniczy opanowały wampiry i wilkołaki, teraz nadszedł czas na tygrysy. Wszystko za sprawą Colleen Houck, która napisała kolejne części o losach Kelsey.

"Klątwa tygrysa" to debiutancka powieść, którą warto przeczytać. Nie należy ona do ambitnych książek, które zmuszają do refleksji, jednak jest lekka i przyjemna. Każdy czytelnik ma czasami ochotę odpocząć od lektur z wyższej półki. Myślę, że to będzie idealna pozycja do odświeżenia umysłu.
Ocena @natkawes:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Klątwa tygrysa
Klątwa tygrysa 7.7 /10
Colleen Houck
Sama J.K. Rowling chciałaby napisać tę książkę. Wartka akcja, świetna fabuła, poezja, miłość i magia...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Kelsey, bohaterka książki jest można powiedzieć typową, siedemnastoletnią dziewczyną. Skończyła szkołę, poszukuje dorywczej pracy na wakacje – do tej pory praktycznie banał. Wszystko jednak zmienia si...

ZA
@ZaliaMoon

Colleen Houck postanowiła napisać „Klątwę tygrysa” po przeczytaniu sagi „Zmierzch”. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. ...

@Aly102 @Aly102

Inne recenzje @natkawes

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem. Sprzedano po...

Książka Potęga miłości

“Potęga miłości” to kontynuacja serii o Tristanie i Ivie. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić po śmierci ukochanego....

Nowe recenzje

Książka Wypowiedz jej imię

O czym jest książka "Wypowiedz je imię" to opowieść o Bloody Mary (Krwawej Mary) i tym, co się dzieje, gdy wyp...

Książka Dziewczyna z gór

O czym jest książka Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w samym środku mrocznego i niemającego końca lasu, z ...

Książka Obecność

O czym jest książka "Obecność" to zbiór ostatnich opowiadań Arthura Miller'a, publikowanych m. in. w The New Y...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się