Meryl Streep o sobie recenzja

Kobieta, która robi filmy bez robienia scen

Autor: @Strusiowata ·2 minuty
2024-02-22
Skomentuj
21 Polubień
Lawrence Grobel, "najlepszy wśród dziennikarzy przeprowadzających wywiady" rozmawia i przedstawia moją ulubioną aktorkę. W tej publikacji odsłania jej prawdziwe oblicze. Poznajemy ją, m.in. przez pryzmat codzienności, kiedy wychowywała 4 dzieci i opowiadała o tajemniczych kodach:

"Mąż i dzieci zapewniaja mi poczucie rzeczywistosći. W domu jestem złym porucznikiem, tą która zrzędzi i często nie ma jej w domu. Ostatnio odkryłam, że mają swój kod, co pewien czas znajduję gdzieś tajemniczy napis DTM. Dowiedziałam sie właśnie co oznacza: Don't Tell Mom( Nie mów mamie...)

Meryl Streep kocham od momentu nakręcenia filmu "Pożegnanie z Afryką". Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu aktorki, m.in. w kategorii nauki języków obcych: naśladując mowę polską( w filmie "Wybór Zofii"), czy duńską ( film "Pożegnanie z Afryką")albo francuską (film "Julie i Julia") moim zdaniem, osiągnęła wyżyny kunsztu aktorskiego.
Uważam, że długo na scenie czy filmowej, czy teatralnej nie pojawi się następca Meryl Streep. Urok osobisty, madrość, wytrwałość oraz niezwykłe piękno kobiecej duszy, to cechy które zawsze będą stawiać Meryl wysoko na piedestale gwiazd. Jest przykładem połączenia pracy przez duże "p", a właściwie genialnego talentu z udanym życiem osobistym.

Julia Roberts powiedziała o Meryl Streep:
"Praca z Meryl Streep jest spełnieniem marzeń dla każdego, a samo poznanie jej to zaszczyt"

Anegdota dotycząca jej możliwości aktorskich mówi o tym, że Meryl mogłaby zagrać wszystko, nawet samego Marlona Brando. Myślę, że ten żart sparwdza się w 200 %. Jej 19 nominacji do Oscara i 3 otrzymane statuetki. Moim zdaniem o 16 za mało. Nominowana do 90 innych nagród i wyróżnień filmowych.

Polecam ten tytuł nie tylko fanom kina. Myślę, że w rozmowie z Meryl Streep jest tyle ważnych wątków, że każdy z czytelników znajdzie dla siebie coś intrygującego i ważnego.
Po przeczytaniu, z jeszcze większymi emocjami zasiądziecie w fotelu żeby oglądać po raz kolejny filmy, takie jak: "Sprawa Kramerów", "Co się wydarzyło w Madison County", "Diabeł ubiera się u Prady", "Mamma Mia", "Żelazna Dama" czy wiele innych z niezapomnianymi kreacjami Meryl.

Zostawiam Was z przesłaniem aktorki. Warto je zapamiętać!

"Musisz znaleźć własną drogę.Masz własne zasady. Masz własne zdanie o samej sobie i na to w życiu będziesz liczyła. To jest to, co uważasz za właściwe. Nie to, co ci powiedziała Twoja matka. Nie to, co powiedziała Ci jakaś aktorka. Nie to, co ktokolwiek inny Ci powiedział, tylko ten cichy, słabiutki wewnętrzny głos.”
Rekomenduję!


Ksiażka bierze udział w wyzwaniu tematycznym-20-ksiazek-na-rok-2024
pkt.1. Książka, której fabuła łączy się ze światem sztuki (poprzez miejsce, postać bohatera lub dzieło sztuki).

Moja ocena:

Data przeczytania: 2024-02-18
× 21 Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Meryl Streep o sobie
Meryl Streep o sobie
Lawrence Grobel
7/10

Komentarze
Meryl Streep o sobie
Meryl Streep o sobie
Lawrence Grobel
7/10

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @Strusiowata

Złe dziecko
Żądza zemsty

Gdy zanurzałam się w kolejne rozdziały tej książki , czułam się nieswojo. Strach mroził mój kręgosłup i zdawał się mnie obezwładniać. Moim zdaniem, powieść "Złe dziecko"...

Recenzja książki Złe dziecko
Ostatnia podróż "Valentiny"
"Ja nie kocham cię mimo Twoich wad lecz właśnie z ich powodu!"

Na okładce najnowszej powieści Santy Montefiore jest przepiękny błekit morza zlewający sie z kolorem nieba. Widzimy też fragment uroczego, nadmorskiego miasteczka. Już o...

Recenzja książki Ostatnia podróż "Valentiny"

Nowe recenzje

W gąszczu kłamstw
W gąszczu kłamstw
@Logana:

Są takie książki, które tuż po przerzuceniu ostatniej strony chce się zacząć od początku. Mimo że fabuła jest już wiado...

Recenzja książki W gąszczu kłamstw
Świrownia
KONIEC GRY. Wszyscy zginęli
@MichalL:

Opuszczony i zrujnowany budynek szpitala psychiatrycznego. Nieprzychylne dla tego miejsca legendy. Opowieści przekazywa...

Recenzja książki Świrownia
Dbam o ząbki
"Dbam o ząbki"
@Bibliotekar...:

Książki Pana Marka zawsze biorę w ciemno. Zarówno ja, jak i moja córka czekamy na kolejne publikacje z ogromną niecierp...

Recenzja książki Dbam o ząbki
© 2007 - 2024 nakanapie.pl