Recenzja książki Kogut domowy

"Kogut domowy"- Natasza Socha

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-08-25


        Moje pierwsze spotkanie z twórczością Nataszy Sochy było całkowicie przypadkowe i okazało się strzałem w dziesiątkę. Podczas mojej ostatniej wizyty w miejskiej bibliotece znalazłam aż trzy książki jej autorstwa, które bez wahania zabrałam ze sobą. Jedną z nich jest "Kogut domowy". Co za tytuł, nieprawdaż?


      Jest to niebanalna historia Bereniki i Jakuba, w której mamy do czynienia z zamianą ról społecznych w małżeństwie. On- szanowany i dobrze zarabiający bankowiec, nagle traci pracę, a perspektywy na przyszłość wcale nie są tak kolorowe. Ona- matka trójki dzieci, zbuntowanej nastolatki, przedszkolaka i niemowlaka, pomiędzy obowiązkami domowymi dorabia sobie na 3/4 etatu w agencji reklamowej. Redukcja etatów zmusza Kubę do zmiany priorytetów. Odtąd to on będzie zajmował się domem i dziewczynkami, co wcale nie jest takie łatwe, jak mu się do tej pory wydawało. Zaś Nika po raz pierwszy będzie miała wielka szansę wykazać się na swoim stanowisku i to przy pomocy przystojnego, seksownego partnera. Ojoj, czyżby szykował nam się potajemny romans? Jakieś zmiany w życiu Bereniki? Będzie ciekawie i to jak!!!

      Natasza Sochaw swoich powieściach często porusza tematy, które w naszym społeczeństwie są bardzo drażliwe, a które być może dotyczą wielu z nas. Zrobiła to jednak z przymrużeniem oka, jak coś zwykłego, zabawnego i do pokonania.

     "Kogut domowy" to zabawna opowieść o niespodziewanej zamianie ról, w której to mężczyzna musi zadbać o utrzymanie ogniska domowego, zaś kobieta zająć się zapleczem finansowym rodziny. Jak wiadomo, początki zawsze bywają trudne, jednak z biegiem czasu nasz bohater odkrywa wszelkie uroki związane m.in. z posiadaniem dzieci. Coś, co do tej pory było mu zupełnie obce, teraz nabrało kolorów, wywołując przy tym nowe uczucia i emocje. Zaczyna doceniać to, co ma. Zauważa także wszelkie zmiany, nawet te najdrobniejsze, jakie zachodzą u jego pociech w trakcie dorastania. A co najważniejsze, każdy nowy dzień utwierdza go w przekonaniu, że rodzina to prawdziwy skarb. Cała ta przemiana Jakuba z "głowy rodziny" w tzw. "szyję" przepełniona jest zabawnymi wydarzeniami, śmiesznymi wpadkami, osobliwymi dialogami i takim też myśleniem.

        Podsumowując, "Kogut domowy" Nataszy Sochy to dowcipna i pełna emocji powieść o frapującej fabule, wciągającej do ostatnich stron oraz niezwykle charyzmatycznych bohaterach. Bohaterach, którzy ekscytują, wzruszają i wywołują uśmiech na twarzy czytelników. To książka, która skupia wzrok, przyciąga uwagą oraz zmusza do własnych przemyśleń. To historia, która zmienia przyjęte przez nas stereotypy, a wszystko to z przymrużeniem oka.
                                                 Zdecydowanie polecam!!!

Ocena @Wiejska_biblioteczka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Kogut domowy
Kogut domowy 6.3 /10
Natasza Socha
Kogut domowy ma trzy córki oraz żonę, która robi karierę. On sam musiał pożegnać się z pracą w banko...
Komentarze

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Zjazd absolwentów

Ostatnie książkowe zakupy skupione były głównie na sierpniowych nowościach. Przyznam szczerze, że wiele z...

Książka Uśpione królowe

Moja przygoda z Hanną Greń i jej cyklem "W Trójkącie Beskidzkim" rozpoczęła się od jego ostatniej częśc...

Nowe recenzje

Książka Powiedz tak!

Macie tak nieraz, że widzicie jakąś książkę i od razu chcecie ją przeczytać? Ja tak miałam w przypadku powieści naszej ...

DK
@Detektyw_Ksiazkowy
Książka Noc, kiedy umarła

Evie miała kochającego narzeczonego i najlepszą przyjaciółkę, która znała ją jak nikt inny. Jednak w dniu swojego ślubu...

@wez_przeczytaj @wez_przeczytaj
Książka Królestwo popiołów. Część 2

Szósty tom a zarazem ostatni już z tej serii był dla mnie bardzo wstrząsający. Przez pewien czas nie mogłam zabrać się ...

KL
@Klaudia.books

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się