Niewidzialni

Recenzja książki Niewidzialni

@Natula@Natula · 2011-01-16
„Niewidzialni” to thriller stworzony przez Michaela Marshalla. Pisarz ten uważany jest za wielki talent w gatunku literatury sensacyjnej. Porównywany jest do Tomasa Harrisa i Deana Koontza.
Michael Marshall to twórca licznych opowiadań i mikropowieści z gatunku science-fiction. Jest czterokrotnym zdobywcą prestiżowej nagrody British Fantasy Award.
Wszystko to powoduje, że książki Marshalla, rozchodzą się w tempie błyskawicznym a filmowcy przymierzają się do ekranizacji jego powieści.

Żeby nie zdradzać fabuły, postaram się krótko naświetlić treść książki.
Ubolewam, że opis powieści, reklamujący książkę za dużo zdradza a tym samym pozbawia nas niektórych domysłów i frajdy z czytania.

Tak szybciutko........Książka zaczyna się makabryczną strzelaniną w McDonald's. Kilka lat później w Los Angeles zostaje porwana nastoletnia dziewczynka Sarah, sprawą jej zaginięcia zajmuje się policjant po przejściach John Zandt i ambitna agentka FBI Nina, w innej części kraju Ward Hopkins dowiaduje się, że jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym, analityczne myślenie i spostrzegawczość powoduje, że Wars wątpi w wypadek.
Czy za wszystkimi sprawami stoi jedna i ta sama osoba.....
Czy też to sprawka chorych umysłów, próbujących zainfekować „złym genem” społeczeństwo a może to zaplanowane działanie ludzi z wypaczona psychiką, planujących oczyścić planetę.
Cóż, warto przeczytać książkę, żeby się tego dowiedzieć.

Książka jest wielowątkowa, rozgrywa się na wielu płaszczyznach, tym samym mamy też kilku narratorów. Autor sprawnie dozuje napięcie, oraz powoli karmi nas wiedzą potrzebną do rozwikłania sprawy. Plastyczny język powoduje, że książkę przyjemnie się czyta, chociaż niektóre porównania drażnią banalnością. Dialogi napisane są sprawnie, szorstko, często z oryginalnym humorem. Atmosfera powieści jest tajemnicza, mroczna, przesycona wyobcowaniem i wewnętrznym bólem.
Powieść napisana została z rozmachem, nic w niej nie jest tym, czego się spodziewamy, napięcie, niepokój, złość jak również współczucie to uczucia towarzyszące czytaniu.

„Niewidzialni” to dobry thriller spiskowy, podobał mi się bo pozytywnie mnie zaskoczył. Wreszcie porządna treść, napięcie i finał. Humor jakim operuje pisarz przypadł mi do gustu, żart jest konkretny i ostry. Rozmowy między Wardem a jego przyjacielem Bobbym to „czysta poezja”.
Jedyną moją bolączką podczas czytania była wielowątkowa fabuła, na początku intryguje, aby za chwilę zmęczyć, co chwilę przeskakujemy do innego świat i innego bohatera. Nie jest to ani wygodne ani przyjemne. Dopiero gdzieś w połowie opowieści, przyzwyczajamy się do tej „książkowej teleportacji”, żeby na koniec stwierdzić, że wszystko to miało sens.
Polecam książkę, dorosłym fanom kryminału i sensacji. Poza tym „Niewidzialni” , doczekali się kontynuacji, co na pewno jest wielką uciechą dla miłośników pióra Michaela Marshalla.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2011-01-01

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Niewidzialni
2 wydania
Niewidzialni
Michael Marshall Smith
{}7.2/10
Cykl: Straw Men, tom 1
Książka w sprzedaży od 10 maja. W niewielkiej, prowincjonalnej mieścinie dwaj mężczyźni dokonują masakry, z zimną krwią zabijając kilkadziesiat osób. W Los Angeles tajemniczy sprawca porywa nastoletni...
Komentarze
Niewidzialni
2 wydania
Niewidzialni
Michael Marshall Smith
{}7.2/10
Cykl: Straw Men, tom 1
Książka w sprzedaży od 10 maja. W niewielkiej, prowincjonalnej mieścinie dwaj mężczyźni dokonują masakry, z zimną krwią zabijając kilkadziesiat osób. W Los Angeles tajemniczy sprawca porywa nastoletni...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Pozostałe recenzje @Natula

Rzeźnik
Między prawdą a fikcją

Do tej książki podchodziłam jak pies do jeża, ale raz kozie śmierć. Zaznaczam, że historia Józefa Cyppka była mi znana, więc do powieści usiadłam już z pewnym obrazem, a...

{} Recenzja książki Rzeźnik
Satyricon
Wszystko ma swoją cenę

Co sprawiło, że skusiłam się na „Satyricon”? Po pierwsze, ostatnio ciągle wałkowałam jakąś makabreskę...psychopaci, kaci, wariaci, no ile można? Po drugie, zaintrygował ...

{} Recenzja książki Satyricon

Nowe recenzje

Położna z Auschwitz
Pozostać człowiekiem...
@natalia12329:

Książka o tym, że KL Auschwitz to nie tylko ogrom cierpienia i śmierci, które znamy z licznych książek, wspomnień czy f...

{} Recenzja książki Położna z Auschwitz
Dziedziczka
Interesująca
@Izzi.79:

Bardzo przyjemna, lekka książka początkuje serię sagi Rodzina Donellów. Czytało mi się ją mega szybko i miło spędziła...

{} Recenzja książki Dziedziczka
World of Warcraft: Podróż przez Azeroth. Wschodnie królestwa
Niezwykła podroż po świecie Uniwersum Warcraft...
@Uleczka448:

Miłośnicy literackiego fantasy mają swoje ulubione cykle, serie, literackie uniwersa... Dla wielu z nich - jeśli nie dl...

{} Recenzja książki World of Warcraft: Podróż przez Azeroth. Wschodnie królestwa
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe