Recenzja książki Ostatni wykład

Poruszająca literatura faktu!

MA
@Ryszawa · 2017-11-05
Przyznam, że po książkę sama bym nie sięgnęła. Nie lubię sensacji, polityki, ani pozycji, w których pierwsze skrzypce gra amerykańska agencja rządowa. Poza tym przygodę z Mitchem Rappem – bohaterem cyklu o tej samej nazwie, zaczęłam od czwartego tomu. Niemniej jednak nie była to dla mnie męcząca lektura, mimo iż nie jest to powieść, którą zapamiętam na długo, to czytało mi się ją dobrze.

Akcja powieści jest dynamiczna, wciągająca oraz pełna nagłych zwrotów. Dzięki lekkiemu tonowi, w jakim została napisana, była ona zrozumiała nawet dla mnie – laika w dziedzinie książek sensacyjnych. Intryga, dreszczyk emocji, tajne misje, spisek… wiele się dzieje w tej przeszło czterystustronicowej książce.

Michael Rapp jest człowiekiem posiadającym nadzwyczajną siłę fizyczną oraz psychologiczną. Jest przebiegły, inteligentny, szybki. Posiada również niebywałe zdolności sceniczne. Napędzany rządzą zemsty, szuka sposobu na wymierzenie sprawiedliwości.
Tym razem po raz kolejny znajduje się w niebezpieczeństwie. Zostaje wysłany na misję do Niemiec, gdzie ledwo uchodzi z życiem. Nie spocznie, dopóki nie dowie się, kto kryje się za największym spiskiem w CIA. Przeciwnicy Irene Kennedy - następcy szefa agencji, próbują go dopaść i nie cofną się przed niczym.

„Trzecia opcja” jest pozycją dla osób, które lubią tematykę, o której wspominałam wyżej. Myślę, że znajdzie ona swych zwolenników głównie u męskiej części czytelników, ale niekoniecznie. Jeśli macie za sobą poprzednie tomy, stanowczo zachęcam Was do lektury, jeśli nie, polecam cofnąć się do książki pt. „Amerykański zabójca”.

Vince Flynn jest amerykańskim pisarzem, autorem poczytnych thrillerów politycznych. Największy sukces przyniósł mu właśnie zapoczątkowany w 1999 roku cykl o Michaelu Rappie. Liczy on czternaście tomów. Autor dszedł w 2013, w wieku czterdziestu siedmiu lat.
{}
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Ostatni wykład
Ostatni wykład 8.9 /10
Randy Pausch, Jeffrey Zaslow
Czy spełniłeś swoje marzenia z dzieciństwa? To miał być zwykły, pożegnalny wykład nieznanego szerzej...
Komentarze

Inne recenzje @Ryszawa

Książka Powrót

Kto śledzi mojego bloga dokładnie, ten wie, że miałam pewne obawy co do „Powrotu”. Niefortunnie zaczęłam przygodę z Ness...

Książka Trzecia opcja

Przyznam, że po książkę sama bym nie sięgnęła. Nie lubię sensacji, polityki, ani pozycji, w których pierwsze skrzypce gr...

Nowe recenzje

Książka Błękitnokrwiści. Klucze do Repozytorium. Dodatek do serii

Tak jak poprzednie części były do przeżycia tak ta była dla mnie całkowicie niepotrzebna. Między czwartą a piątą częśc...

JU
@justus228
Książka J. R. R. Tolkien : wizjoner i marzyciel

...pewien filolog, którego niezwykła wyobraźnia na zawsze zmieniła światową literaturę. Chyba tak powinna się zaczy...

Książka Przygoda z operą

Pierwsze, co się odczuwa po przeczytaniu tej książki, to przesyt. Przynajmniej ja tak się poczułam; za dużo informacji...