Kwantowy umysł recenzja

Potęga myśli

Autor: @iza122 ·2 minuty
2014-08-20
Skomentuj
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Czy tylko osoby utalentowane i wybitne mogą dokonać wielkich rzeczy? Czy może każdy z Nas ma potencjał, aby dokonać czegoś wielkiego?
Co Nas ogranicza?
Gdzie mamy szukać swojej mocy, kreatywności, potęgi?
Jak otworzyć swój umysł?

Odpowiedz na te pytania możemy znaleźć w książce "Kreatywny umysł", której autorem jest Amit Goswami, emerytowany profesor fizyki teoretycznej.
Nie da się ukryć, że sam tytuł może odstraszyć wiele osób, a powiązanie tematyki z fizyką kolejne grono, jednak niepotrzebnie.

Fakt jest taki, że książka nie jest lekka, czytając wielokrotnie zatrzymywałam się i zastanawiałam nad słowami autora. Analizowałam poglądy profesora, przykłady zdarzeń opisanych w książce, cytowane słowa znanych osobistości - i doszłam do wniosku, że jednak autor ma wiele racji w tym co pisze...

Jak twierdzi autor książki, jesteśmy osobami ograniczonymi przez nasze ego, trudno Nam wgłębić się w siebie, swoją świadomość, aby poczuć odrobinę wolności u wierzyć w coś niewiarygodnego. Przyjąć i zaakceptować zjawiska paranormalne, reinkarnację, czerpać wiedzę ze snów, wgłębiać się w siebie.

Fizyka kwantowa postrzega świadomość jako podstawę wszelkiego bytu. Ten rodzaj fizyki pozwala dostrzec nieświadomość. Pomimo że brzmi to dość skomplikowanie, aż takie nie jest.

Autor książki stara się pisać zrozumiale dla czytelnika, wiele przykładów przedstawia graficznie. Swoje tezy popiera dowodami naukowymi. Cytuje słowa znanych ludzi, którzy poprzez koncentrację, przypadkowe zjawiska czy sny dokonali wielkich rzeczy, napisali dzieła godne uwagi, czy stworzyli rzeźby, obrazy podziwiane do dnia dzisiejszego.
Autor podaje też różne - dodam bardzo interesujące przykłady, sytuacji, które zmuszają do zastanowienia, do otwarcia swojego umysłu.

Bardzo często w treści profesor używa słowa kreatywność ( zwyczajne rozwiązywanie problemów). Rozróżniamy dwa rodzaje kreatywności - podstawową i sytuacyjną. Którą z kreatywności najczęściej używamy?

Człowiek kreatywny ma bardzo bogatą wyobraźnię, pewność siebie, oryginalność, nie boi się ryzyka, jest pracowity. Takie osoby potrafią wgłębić się w siebie, swój umysł i go nie ograniczać. Potrafią zaufać "szeptom umysłu" , rozwiązania problemów widzą w snach - jednym słowem są otwarci na swoje wnętrze.
Tacy ludzie są w stanie odkryć jaźń kwantową, oddzielić się od swego ego. Według autora jaźń kwantowa to nic innego jak intuicja - Czy zawsze jej słuchasz?

Na temat treści mogłabym pisać wiele, jednak nie o to chodzi w tym wszystkim. Osobiście nie jestem w stanie przedstawić wszystkich poglądów autora. Niektóre rzeczy są dla mnie nie w pełni zrozumiałe... Warto samemu zagłębić się w treść książki "Kwantowy umysł" i być może dzięki niej przestaniesz ograniczać się tylko do zewnętrznych rzeczy, a sięgniesz do wnętrza siebie.
Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Kwantowy umysł
2 wydania
Kwantowy umysł
Amit Goswami
5/10

Autor jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. Jego badania nad ludzkim umysłem zostały udokumentowane w licznych książkowych bestsellerach. Patrzy ...

Komentarze
Kwantowy umysł
2 wydania
Kwantowy umysł
Amit Goswami
5/10
Autor jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. Jego badania nad ludzkim umysłem zostały udokumentowane w licznych książkowych bestsellerach. Patrzy ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Zobacz inne recenzje

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potęgi umysłu. Jest ona ogromna i pozwala na osiągnięcie celu poprzez zmianę sposobu myślenia. Jak to działa? To proste. Zakładamy sobie np. powrót do zdrowia lub ...

Pozostałe recenzje @iza122

To, co bliskie sercu
To, co bliskie sercu.

Czytając książki miałam okazję przeżywać różne przygody literackie i zamieniać się w bohaterów wykonujących przeróżne zawody. Dzięki powieści "To, co bliskie sercu" pier...

Recenzja książki To, co bliskie sercu
Beztroski książe
Beztroski książę

Nora Roberts to jedna z najbardziej znanych pisarek, dlatego jej książki dość często są wznawiane. Niestety często pod innymi tytułami. Tym razem wydawnictwo HarperColli...

Recenzja książki Beztroski książe

Nowe recenzje

To coś w śniegu
Pigułka wiedzy o zarządzaniu ludźmi w praktyce
@natalia12329:

“To coś w śniegu” to pigułka wiedzy o zarządzaniu ludźmi w praktyce. Ale zacznijmy od początku… Zarówno okładka...

Recenzja książki To coś w śniegu
Powiedz, żebym został
Powiedz, żebym został
@marcinekmirela:

RECENZJA „POWIEDZ, ŻEBYM ZOSTAŁ” CYKL: NEXT (Tom 1) AUTOR: Hannah Bonam-Young Współpraca Reklamowa — WYDAWNICTWO: ...

Recenzja książki Powiedz, żebym został
Juvenile
Miłość ślepa na wiek
@Mirka:

@Obrazek „do finiszu docierają tylko najtrwalsi zawodnicy; ci, którzy nie zważają na napotkane po drodze przeszkody”...

Recenzja książki Juvenile
© 2007 - 2024 nakanapie.pl