Recenzja książki Prześwity

Prześwity

AN
@Anna30 · 2019-08-13 12:41:57
 To jest moje drugie spotkanie autorskie z twórczością literacką Pani Elizy Segiet w książce pt. ''Prześwity'', która to ma niezwykłe umiejętności do tworzenia świata fikcyjnego , w którym to Czytelnik musi zamienić się na chwilę w uważnego słuchacza — monodramu. 
 
 Słowo wstępu skierowane na samym początku od Pana Piotra Mroza przybliżą, nam, o czym jest mowa w opisywanym przez autorkę utworze dramatycznym. 
 
 Lubię, kiedy autor ma swoją indywidualną formę, wizję przedstawienia bohaterów i spojrzenia na ich indywidualne problemy, który będzie miał odskocznię rozumianą na wielkiego sposoby i możliwości w późniejszej jego odsłonie.
 
 Tytuł monodramu '' Prześwity'' brzmiał od samego początku dla mnie obiecująco.
 
 Występują tutaj dialogi, opisy sytuacji wśród bohaterów, w których obecnie się ujawniają uczucia Kariny i Maurycego. Co prawda romans Kariny i Maurycego był opracowany ze smakiem, ale i z dużą ilością perypetii, ale samo jego zakończenie na szczęście ma zaskakujący finał.
 
 Uważam, że ta miłość nie służyła jej dobrze, gdyż nie czuła, się spełniona myśląc stale o swoim ukochanym. Taka miłość nie była jej pisana. 
 
 W trakcie poznawania bohaterów nie można się nudzić, ponieważ możemy liczyć, że zawsze coś się wydarzy w chwili niepewnej dla osób, którzy nie są pewni tak do końca swych losów. 
 
 Całość ogólnie skonstruowana została pomysłowo. 
 
 Posłowie w wykonaniu Pani Kingi Młynarskiej zachęciło mnie również do przeczytania tego utworu dramatycznego, ze względu na dokonaną ocenę pozytywną do osobowości autorki. 
 
 Pani Eliza Segiet jest przykładem pisarki, która najpierw potrafi zaskoczyć Czytelnika, a potem odsłonić wiele poetyckich tajemnic. 

 Polecam przeczytać ten monodram. 
Ocena @Anna30:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Prześwity
Prześwity 10 /10
Eliza Segiet
Debiutancki monodram autorki dwóch tomików poetyckich - "Romans z sobą" i "Myślne miraże". Zagadkowa...
Komentarze

Pozostałe recenzje

"Tak naprawdę to były tylko prześwity szczęścia". Wielka i prawdziwa miłość istnieje - niektórzy powiedzą, że to banał i swoisty fałsz. A jednak bez tego uczucia, większość z nas nie wyobraża sobie ...

Inne recenzje @Anna30

Książka Miasto dziewcząt

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA Uważam, że książka autorstwa Pani Elizabeth Gilbert pt. '' Miasto dziewcząt '' to przykład...

Książka Profil mordercy

Jest to moje drugie spotkanie z autorem Paulem Brittonem w książce pt. '' Profil mordercy'', który to przybliża z blis...

Nowe recenzje

Książka Smok Jego Królewskiej Mości

Dziś postanowiłem przybliżyć wszystkim fanom fantasy książkę Naomi Novik Smok Jego Królewskiej Mości, jest to pierwszy ...

RA
@rafal.borkowski.88
Książka Kruche życie

Książki z medycyną w tle, są tymi po które sięgam często, z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. Dlatego też z najwi...

GO
@Gosia
Książka Wiedźma. Opowieści z wieloświata. Tom 1

Od jakiegoś czasu interesuję się mitologią słowiańską, na tyle ile pozwala mi czas - na zasadzie dziś wiem więcej niż w...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się