Recenzja książki Torusy

SF czy zwykła masakra?

@Olaa_czyta @Olaa_czyta · 2019-02-23 16:58:56
"Pewnego dnia pojawiły się torusy, a świat, jaki znamy, przestał istnieć." Uwierzcie mi, że przeczytałam książkę od deski do deski i na prawdę nie wiem czym są te torusy, a świat tam przedstawiony wcale tak bardzo nie różni się od tego, w którym aktualnie żyjemy.
Co wspólnego ma z tą historią Księżyc i Mars? Tyle co współcześnie. Wyprawy na Księżyc i próby wypraw na Marsa to żadna nowość i nowina.
Czym jest deja vu? W tej książce, na pewno powtarzalnością rozdziałów.
Jaką rolę w walce o przyszłość odegrają Anonymous? Szczerze to na podstawie lektury ciężko to stwierdzić.
Kim byli albo kim są Adam i Ewa? Prędzej Ad Am i Efa, ale wątek warty uwagi. Szkoda, że tak mało poświęcono mu czasu w książce.

Ogólnie książka chaotyczna. Po zapoznaniu się z opisem i wstępem miałam ogromną nadzieję na kawał porządnego Science Fiction, z walką o ludzkość jaką znamy z robotami, maszynami tj. torusami(?). Niestety otrzymałam dość dziwną opowieść o polskim uchodźcy, który odnajduje się w świecie podobno niepodobnym do współczesnego. Odniosłam wrażenie, że czytam swojego rodzaju powieść dziękczynną na cześć Szwajcarii. Co najbardziej mi się nie podobało? Szowinizm wylewający się z książki z każdej strony, wszechogarniająca obraza kobiet. O co tak na prawdę chodziło - nie wiem. Powieść nie przedstawiała żadnej konkretnej akcji, rzeczywiście tam się po prostu nic nie działo. A może ja nie dojrzałam do tego rodzaju Science Fiction?
Ocena @Olaa_czyta:
serce  1 Polubienie
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Torusy
Torusy 1 /10 Pewnego dnia pojawiły się torusy, a świat, jaki znamy, przestał istnieć. Oto scenariusz, który może ...
Komentarze

Inne recenzje @Olaa_czyta

Książka Wszystko do nas wraca

"Na obrzeżach Gniezna, obok płonącego wraku samochodu, zostaje znaleziona okaleczona dziewczyna. Tak rozpoczyna się gra...

Książka Czerwień kości

Trzeci tom kultowej serii mistrzyni kryminału Ann Cleeves. Młoda Pani archeolog podczas prac wykopaliskowych odkrywa l...

Nowe recenzje

Książka Cmentarzysko

Książki dla młodych czytelników mają jedną wspaniałą cechę - wszechstronność. Poruszają wszystkie istotne tematy rządzą...

@Nigrum @Nigrum
Książka Największe głupstwo w oczach świata

Gdy dostałam do rąk własnych książkę Joanny Śliż, spodziewałam się powieści o tematyce religijnej. Jakież było moje zdz...

EW
@Ewa_3
Książka Gdzie diabeł mówi dobranoc. Księżyc jest pierwszym umarłym

Dawno, dawno temu była sobie czwórka przyjaciół, którzy postanowili zawrzeć pakt z diabłem, dla uzyskania pewnych korzy...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się

Co słychać?

"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
"Powiedz tak!" - nowy patronat serwisu nakanapie.pl
#patronat, #premiera
10 lipca miała miejsce premiera naszego kolejnego patronatu - książki "Powiedz tak!" Nie możemy się doczekać Waszych recenzji.
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
Mężczyzna bez winy i wstydu - wywiad z Wojciechem Kruczyńskim i Krystyną Romanowską
#wywiad
"Mężczyzna bez winy i wstydu" to książka, w której autorzy podjęli próbę rozłożenia na czynniki pierwsze społeczno-socjologicznego fenomenu "fajnego faceta XXI wieku". Czy im się to udało? Przekonajcie się sami czytając wywiad i książkę. Na naszej kanapie zasiedli tym razem Krystyna Romanowska i Wojciech Kruczyński. 
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
"Ostra jazda" - wywiad z Ryszardem Ćwirlejem
#wywiad
Raptem kilka tygodni po ostatnim wywiadzie mamy przyjemność ponownie gościć na naszej kanapie Ryszarda Ćwirleja. Tym razem okazją do rozmowy jest najnowsza powieść autora - "Ostra jazda"