Recenzja książki Troska

Troska

@feyra.rhys @feyra.rhys · 2020-01-09
"Jedyną rzeczą, jakiej nikt nie może zagwarantować jest jutro." 

"Troska" to książka o historii dwoja młodych ludzi, którzy mają rodzinne problemy. Marty i Daisy - tak wiele ich różni, ale łączy ich troska o bliskich. 

Po śmierci ojca, Marty mieszka z mamą i jej partnerem. Brakuje mu nie tylko ojca,  z którym był bardzo zżyty, ale i mamy, która cierpi na depresję, zamyka się w sobie, zatraca we wspomnienia i nie dopuszcza do siebie faktu, że potrzebuje pomocy. 

Marty nie chcąc by opieka społeczna odebrała mu ostatnie namiastki rodziny i normalnego życia dorabia na stoisku z antykami na lokalnym targu, tym samym zaniedbując szkolne obowiązki. Ważniejsza jest dla niego rodzina. 

"Łatwiej jest trzymać ludzi na dystans,  niż być z nimi blisko."

Życie Daisy nie jest idealne. Daisy ma młodszego brata, który cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a, a każdy jego dzień może być tym ostatnim. 

Dziewczynka zdaje sobie sprawę, że życie jej brata jest najważniejsze. Kocha go najbardziej na świcie, jednak nie zmienia to jednak faktu, że w domu czuje się nieco samotnie,  nikt nie zauważa jej tak jak kiedyś. Daisy stara się wspierać swoich rodziców. 

Pewnego dnia ta dwójka nastolatków spotka się ze sobą, co sprawi, że Marty i Daisy będą mogli choć na moment poczuć się jak rówieśnicy. 

Powieść „Troska” nie jest historyjką o poszukiwaniu miłości. Jest to powieść o dorastaniu w cieniu innych. Bohaterowie powieści zmuszeni są dźwigać swój krzyż, zmagając się z nie tylko problemami, które pojawiają się w życiu wielu młodych ludzi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
Ocena @feyra.rhys:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Książka Troska
Troska
Eve Ainsworth
{}9/10
Marty i Daisy udają przez całe życie. Marty udaje, że jego mama z dnia na dzień nie traci kontaktu z rzeczywistością. Daisy udaje, że jej rodzice nie wykańczają się, opiekując się jej nieuleczalnie c...
Komentarze

Pozostałe recenzje @feyra.rhys

Książka Adela. Jednorożec mimo wszystko

„To ja, Adela. Koń prawie jak wszystkie inne, z jedną malutką cechą szczególną: mam róg na głowie.” Narratorką całoś...

Książka Fałszywy Pieśniarz

„Tam gdzie dochodzi do tajemniczych zgonów, nie ma miejsca na zbiegi okoliczności.” „Fałszywy Pieśniarz” to już trze...

Nowe recenzje

Książka Księga luster

17-letnia Kate mieszka u swojej ciotki w Londynie i jest typową nastolatką z typowymi dla nastolatków problemami. Pewne...

RO
@RosemaryLittletoe
Książka Vicious: Nikczemni

Victor i Eli to przyjaciele ze studiów. Na ostatnim roku poświęcają się badaniom doświadczeń bliskich śmierci oraz trau...

RO
@RosemaryLittletoe
Książka Kratki się pani odbiły

Kolejna, trzecia już część serii komedii kryminalnych, w których główną bohaterką jest Zofia Wilkońska nadal zaskakuje ...

{}