Recenzja książki Spirala czasu

Zagubieni w czasie....

@Samash @Samash · 2011-06-16
Książka amerykańskiej autorki, Nory Roberts, pt. Spirala czasu opowiada o miłości. Dość dziwnej miłości, gdyż pomiędzy miastową dziewczyną, a facetem przyszłości. Na początku książki poznajemy Sunny. Kobietę, która jest wiecznie niezdecydowana. Studiowała już kilkanaście kierunków, lecz na żadnych nie wytrwała dłużej niż kilka miesięcy.
Aktualnie znajduje się w chacie górskiej na odludziu. Przyjechała tam, gdyż chciała odpocząć, a gospodarze - Libby i Caleb wyjechali. Libby jest siostrą Sunny natomiast Cal jest jej szwagrem. Pewnego dnia, gdy wraca do domu zastaje w sypialni małżeństwa obcego mężczyznę i zaczyna się szarpanina.
W końcu przybysz wyjawia, że ma na imię Jacob i jest bratem Caleba. Sunny jest zaskoczona nowo poznanym mężczyzną. Uprzedza, że przyjechał po brata, aby go zabrać do domu. Dziewczyna jest oburzona.
Chce wyrzucić Jacoba, lecz zobaczywszy, że za oknem szaleje śnieżyca, postanawia zaprosić przybysza do siebie.
Gdy śnieżyca szaleje na całego, Sunny i Jacoba poznają się lepiej. Dziewczyna zauważa, że brat Cala zachowuje się dziwnie na widok rzeczy codziennego użytku.
Sunny i Caleb jedzą wspólne posiłki, a także spędzają wiele wieczorów przy kominku, np. grając w pokera, czy czytając. Sunny zaczyna coś czuć do "dziwnego" według niej Jacoba. Boi się sie tego uczucia. Jacob także coś do niej czuje, lecz sobie tego nie mówią.
Zaczyna między nimi iskrzyć...
Lecz Sunny nie wie bardzo istotnej rzeczy o Jacobie. Jest to fakt, który może bardzo poważnie zagrozić ich wspólnej przyszłości. Tymczasem do domku w górach wracają Libby i Caleb.
Sekret braci wychodzi na jaw. Sunny jest zszokowana, wściekła i załamana. Znajduje jednak rozwiązanie trudnej sytuacji nie informując o tym Jacoba.
Książka na początku wydaje się nudna. Zaczynając ją czytać pomyślałam sobie, że to kolejna nudna książka o niezdecydowanej kobiecie, gdzie nagle pojawia się książę na białym rumaku i wyciąga ją z opresji.
Tymczasem tak nie było, gdyż Jacob jest osobą " z innej planety", co nadaje książce uroku.
Książka potrafi wciągnąć. Jest jednak utworem, który jest takim typowym "czytadłem", które charakteryzuje lekki styl, łatwo zrozumiały język i prosty wątek.
Książka nadaje się idealnie, jako przerywnik pomiędzy "cięższymi" lekturami i na spędzenie nudnego wieczoru bądź popołudnia w towarzystwie lekkiej i przyjemnej książki.
{}
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Spirala czasu
Spirala czasu 6.5 /10
Nora Roberts "J.D. Robb"
Poznają się w nietypowych okolicznościach. Sunny, która mieszka w chacie na odludziu, omyłkowo bierz...
Komentarze

Inne recenzje @Samash

Książka Królewska Nierządnica

Królewska nierządnica to powieść, a właściwie romans historyczny, którego główną bohaterką jest Nell Gwynn. Bohaterka wy...

Książka Wampiry

Wampiry od dawien dawna pojawiały się i pojawiają w legendach. Panuje także aktualnie moda na wampiry i inne fantastyczn...

Nowe recenzje

Książka Czerwony notes

Z książką Sofii Lundberg możemy doznać zatrzymania się w czasie. Może się stać najintymniejszym spotkaniem czytelnika ...

Książka Dom w ciemności

Dom, nie jest tu tym znanym miejscem, gdzie po zamknięciu drzwi czujemy się bezpiecznie. U Vesaas'a dom wykracza poza ...

Książka Chłopiec motyl

Dobrze skonstruowany thriller, który przez sposób opisywania wydarzeń, to mocno łapie, to delikatnie puszcza, by można...