Recenzja książki Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 1. Zapłata

"Zapłata"- Małgorzata Rogala

@Wiejska_biblioteczka @Wiejska_biblioteczka · 2019-09-06       Bestsellerową serię kryminalną Małgorzaty Rogali z aspirant Agatą Górską oraz komisarzem Sławkiem Tomczykiem rozpoczyna "Zapłata", która dopiero niedawno trafiła w moje ręce, a na którą tak długo czekałam.


      Gdy w jednym z warszawskich klubów nocnych zostaje zamordowany młody mężczyzna, syn szanowanego adwokata, dla aspirant Górskiej oznacza to powrót do przeszłości. Osiem lat temu przyjaciółka Agaty w towarzystwie swojego chłopaka, została napadnięta przez grupę mężczyzn. Niestety ukochany dziewczyny poniósł śmierć na miejscu, zaś ona trafiła do szpitala. Agata ze wszystkich sił wspierała Justynę. Najgorsze było jednak to, że sprawców nie skazano, bowiem zabrakło ostatecznych dowodów, które ktoś skutecznie zniszczył i wszystko zostało zamiecione pod dywan. Teraz, Agata i Sławek nie tylko muszą znaleźć mordercę z klubu, ale i dokopać się do tajemnic sprzed lat, by raz na zawsze rozwiązać sprawę śmiertelnego pobicia. Jedynym minusem są coraz bardziej prywatne i intymne stosunki policjantów ze świadkiem tamtego zdarzenia.
 
      Tuż po lekturze, moje największe uznanie zyskał pomysł na narzędzie zbrodni. Żaden tam pistolet czy też noż. Tutaj morderca postawił na bardziej wyrafinowane środki. Takie, do których każdy ma dostęp, jednak nie wszyscy o nich wiedzą i potrafią zastosować. Dodatkowo małe grono podejrzanych, z których ciężko jest wytypować tego właściwego, tylko podsycało dreszczyk emocji i ogólne zainteresowanie całą fabułą. Także osoby postronne mocno utrudniały odkrywanie prawdy, toteż niczego nie można było być pewnym. Ta nieobliczalność bohaterów frapowała i napędzała akcję, która i tak była dynamiczna, a jej kierunek trudny do określenia.
 
       Główni bohaterowie to kolejny motor napędowy tejże książki. Niezwykle charyzmatyczni, bezprecedensowi, a przy tym wrażliwi i delikatni. Takie wybuchowe połączenia to gwarancja różnorodnych emocji, jakie czekają na czytelnika. A co najważniejsze- te postacie dopiero się rozkręcają, a już i tak są wyjątkowe.

       Fabuła pełna jest tajemnic, z których każda jest intrygująca i ma ogromne znaczenia, co do dalszych losów naszych bohaterów. Bohaterów, których otacza mroczna aura, czarne charaktery i żądza władzy oraz dobre imię ponad wszystko. Nawet śmierć nie jest tutaj nikomu obca.


      Podsumowując, "Zapłata" Małgorzaty Rogali to nieszablonowe połączenie uwielbianego przez większość kryminału z coraz bardziej wciągającym wątkiem obyczajowym. To połączenie fascynuje i podnieca wielu czytelników, nie tylko tych, którzy zakochali się w twórczości Pani Rogali.
      Jednym słowem : jest mocno, mroczno i nietuzinkowo. Polecam!!!
Ocena @Wiejska_biblioteczka:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 1. Zapłata
Agata Górska i Sławek Tomczyk. Tom 1. Zapłata 8.2 /10
Małgorzata Rogala
Pierwszy tom bestsellerowej serii mistrzyni kryminału psychologicznego! W jednym z warszawskich klub...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Jestem świeżo po przeczytaniu książki, która mnie bardzo wciągnęła. Po raz kolejny postawiłam na rodaka. I uważam, że słusznie zrobiłam. Z pisarką miałam styczność dopiero pierwszy raz, ale już wiem,...

Inne recenzje @Wiejska_bibli...

Książka Zjazd absolwentów

Ostatnie książkowe zakupy skupione były głównie na sierpniowych nowościach. Przyznam szczerze, że wiele z...

Książka Uśpione królowe

Moja przygoda z Hanną Greń i jej cyklem "W Trójkącie Beskidzkim" rozpoczęła się od jego ostatniej częśc...

Nowe recenzje

Książka Pamiętnik

Lubię wracać do tej historii. Już kiedyś czytałam tę książkę, ale postanowiłam sobie przypomnieć by Wam o niej napisać....

Książka Nieodgadniony

Albert Ellingham założył elitarną, prywatną szkołę w Vermoncie. Akademia Ellinghama to miejsce pełne łamigłówek i zagad...

@Zabukowana_Panda @Zabukowana_Panda
Książka Niebezpieczna Gra

Ostatnim czasem chętnie sięgam po debiuty literackie, których na naszym rynku pojawia się coraz więcej i dobrze. Wielu ...

@snieznooka @snieznooka

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się