Recenzja książki Zatańcz ze mną

Zatańcz ze mną

@Lirith @Lirith · 2019-08-12 14:44:39
"Muzyka jest kluczem, taniec emocjami, a śpiew myślami"
 Jeżeli taniec to emocje, to tytuł powieści właśnie je zapowiada. A emocji w książce z pewnością nie brakuje.
 "Zatańcz ze mną" to powieść o miłości; tej pierwszej, tej nieszczęśliwej, tej namiętnej i tej zaborczej, egoistycznej oraz tej spełnionej odwzajemnionej i dojrzałej.
 Uczucie nie zna wieku, za nic ma też to, że człowiek ma inne plany na swoje życie. Przychodzi i chce się rozgościć w naszym życiu. I tylko od człowieka zależy jakim gospodarzem się okaże.
 Adam jest chirurgiem, ma żonę Aldonę, sędzinę w zawodach łyżwiarskich. Mają oboje dwójkę dzieci; Artura, który obrał karierę prawnika oraz Malinę, maturzystkę.
Każdy z tych bohaterów doświadczy prawdziwego, silnego uczucia. Jedni przyjmą miłość z otwartymi ramionami, inni z wahaniem, niedowierzaniem. Jedni pozwolą zagościć w sercu uczuciu na dłużej, a inni zmarnują swoją szansę na szczęście.
 Jaki los czeka miłość w ich rękach?


"...Jest pewny i zdecydowany. Jak opoka. Silny emocjonalnie. Wie, czego chce. Umie wartościować. Nie waha się. Jest wrażliwy. Mogę pójść z nim tam, gdzie będzie chciał mnie poprowadzić. No i... ja jestem dla niego ważna. Czy to nie o takim mężczyźnie marzy każda kobieta? Imało która znajduje..."


 Przyznam, że z ociąganiem zabierałam się za tą lekturę. Myślałam, że typowa książka o miłości będzie banalna, przewidywalna i przegadana. No i co tu dużo mówić, raczej mnie nie zachwyci.
 Pomyliłam się, i to bardzo. Od pierwszej strony powieść wchłonęła mnie do swego wnętrza. Swiat zewnętrzny przez półtora dnia przestał istnieć.
 "Zatańcz ze mną" to lektura obowiązkowa dla tych, co lubią emocje w książkach, dla tych , co po przeczytaniu pragną oddać się refleksji.
 Mi powieść ta pozostanie w pamięci na długo.
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Zatańcz ze mną
Zatańcz ze mną
Małgorzata Wachowicz
Artur jak co roku spędza wakacje z grupą przyjaciół prawników na Półwyspie Helskim. Jest oczarowany ...
Komentarze

Inne recenzje @Lirith

Książka Dziewczyna bez makijażu

"...Słabe kobiety nie wychowują lwic..." Powieść "Dziewczyna bez makijażu" to intrygująca historia Angeliki i je...

Książka Pamiętam

Tajemnice rodzinne w literaturze bardzo mnie pociągają i chętnie sięgam po książki, które je skrywają. tajemnice sięgaj...

Nowe recenzje

Książka Smok Jego Królewskiej Mości

Dziś postanowiłem przybliżyć wszystkim fanom fantasy książkę Naomi Novik Smok Jego Królewskiej Mości, jest to pierwszy ...

RA
@rafal.borkowski.88
Książka Kruche życie

Książki z medycyną w tle, są tymi po które sięgam często, z ogromną przyjemnością i zaciekawieniem. Dlatego też z najwi...

GO
@Gosia
Książka Wiedźma. Opowieści z wieloświata. Tom 1

Od jakiegoś czasu interesuję się mitologią słowiańską, na tyle ile pozwala mi czas - na zasadzie dziś wiem więcej niż w...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się