Recenzja książki Złamane serca

"Złamane serca"

@natkawes @natkawes · 2011-05-25 17:29:45
Dawno nie miałam do czynienia z taką książką. Byłam pewna, że są one dla 13-latek. Choć ja jestem niewiele starsza to wolę czytać poważniejsze książki. Jednak dobrze jest raz po raz odetchnąć i zaspokoić swoją duszę czymś dla nastolatek. „Złamane serca” to typowa młodzieżówka napisana przez debiutującą pisarkę Pamelę Wells.

Jak zachowałabyś się gdyby po dwóch latach zerwał z tobą chłopak? Co byś zrobiła gdyby obiekt twoich westchnień nie chciał spędzić z tobą walentynek? Gdzie szukałabyś pomocy po szokującej wiadomości? Kto jak kto, ale przyjaciółka zawsze pomoże.

Kelly, Sydney i Raven tracą swoich chłopaków w jeden dzień. Nie potrafią otrząsnąć się ze smutku. Szukają pocieszenia u swojej przyjaciółki Alexii, która od zawsze jest singielką. To on postanawia wyleczyć złamane serca. Układają kodeks, który ma ułatwić trudny okres po rozstaniu. Czy dziewczyny będą przestrzegać zasad? Zerwanie kontaktu ze swoimi eks powoduje, że dziewczyny na nowo odkrywają łączące je więzi.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Każda z nas przeżyła w swoim życiu pierwszą miłość, zawód, rozczarowanie. „Złamane serca” ukazuje, że mimo tego co przeżyliśmy, zasługujemy na coś więcej. Historia ukazana w tej książce mogła być prawdziwa. Szkoła, dom, znajomi… Czytając miałam wrażenie, że jestem jedną z bohaterek. Jej czyny, tok myślenia, wyrażane emocje sprawiły, że wróciłam się parę miesięcy wstecz i przeżyłam na nowo pewne wydarzenia. Jak widać każda z nas jest do siebie podobna.

Warto przeczytać tę książkę, ponieważ można z niej się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy. Przyjaciółki są niezwykle silne i myślę, że warto wziąć w pewnych momentach z nich przykład. Może którakolwiek z nas znajdzie się w podobnej sytuacji? Nigdy nie wiadomo jakie jest nasze przeznaczenie. Język jakim posługuje się autorka powoduje, że z łatwością oddajemy swe ciało i duszę we władanie głównych bohaterek.

Polecam tę książkę każdemu kto ma ochotę na miłe chwile spędzone z przyjaciółkami, które w każdej chwili mogą złamać jedną z zasad kodeksu. „Złamane serca” to nie tylko opowiedziana historia, ale i poradnik dla każdej nastolatki.
Ocena @natkawes:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Złamane serca
Złamane serca 8.5 /10
Pamela Wells, Liliana Fabisińska (tłum.)
Dziewczyny marzą o prawdziwej miłości i potrafią ją zdobyć! Cztery przyjaciółki Cztery historie miło...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Od zawsze unikałam typowych młodzieżówek, w których główną rolę gra wątek miłosny, ponieważ niesamowicie denerwowały mnie błahe problemy nastolatek. Sięgając po "Złamane serca", byłam niemal pewna, że...

@Amethyst @Amethyst

Byliście już kiedyś zakochani? Nie ważne czy jako przedszkolak, uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum. Z biegiem czasu większość nastolatek zaczyna marzyć o pięknym księciu na białym rumaku. ...

@Ola.123 @Ola.123

Inne recenzje @natkawes

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem. Sprzedano po...

Książka Potęga miłości

“Potęga miłości” to kontynuacja serii o Tristanie i Ivie. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić po śmierci ukochanego....

Nowe recenzje

Książka Wypowiedz jej imię

O czym jest książka "Wypowiedz je imię" to opowieść o Bloody Mary (Krwawej Mary) i tym, co się dzieje, gdy wyp...

Książka Dziewczyna z gór

O czym jest książka Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w samym środku mrocznego i niemającego końca lasu, z ...

Książka Obecność

O czym jest książka "Obecność" to zbiór ostatnich opowiadań Arthura Miller'a, publikowanych m. in. w The New Y...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się