Alegoria

Alegoria
Wydawnictwo powstałe w 2009 roku w Warszawie i publikujące głównie dla dzieci i młodzieży.

"Znajdziecie u nas piękne baśnie, mądre opowieści, historie śmieszne aczkolwiek pouczające, wiersze i bajki wierszem pisane, pasjonujące przygody dla młodszych i starszych, fantazję i magię.
Nie chcemy jednak być szufladkowani. Dlatego jeśli trafi do nas dobry projekt adresowany do Czytelnika dorosłego - nie zrezygnujemy. Naszą perełką są tu tomiki poezji Macieja Wierszyckiego.

Wychodzimy z założenia, że dobra książka ma ciekawić i budzić pozytywne emocje. Dbamy o wysoki poziom artystyczny książek, oryginalną szatę graficzną, niebanalne treści i mądre przesłania. Współpracujemy z wieloma uznanymi autorami i grafikami, ale nie boimy się ani debiutantów, ani trudnych wyzwań.

Nasze książki cieszą się uznaniem czytelników i specjalistów literatury dziecięcej, o czym świadczą nagrody (np. Najlepsza Książka Roku IBBY 2015 dla "Obcy w lesie" D. Parlak), oraz liczne wyróżnienia w ogólnopolskich plebiscytach czytelniczych (m.in. „O Wojtku z planety Uran” A. Dydycz – najlepsza książka na gwiazdkę 2016, „Pod okiem księżyca” M. Kierenko - najlepsza książka na lato 2017, „Księżniczka Detektyw” T. Minkiewicza - najlepsza książka na gwiazdkę 2017, „Detektyw Bzik” A. Paszkiewicz – najlepsza książka na zimę 2017)."

Nowości

Popularne w ostatnim czasie

Najczęściej oceniane

Autorzy

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl