Żywe Trupy: Narodziny Gubernatora Robert Kirkman

Okładka Żywe Trupy: Narodziny Gubernatora
autorzy:
Robert Kirkman, Jay Bonansinga
wydawnictwo:
Sine Qua Non
data wydania:
2011
ISBN:
9788393157570

Opis

Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks?
Potem pojawił się rewelacyjny serial?
Aż w końcu przyszedł czas na pierwszą z serii powieści
opowiadających historię kultowych postaci z uniwersum The Walking Dead.

Gubernator. Ten rządzący Woodsbury despota znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości: w jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych, a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komik..sowym cyklu Żywe trupy, został okrzyknięty przez magazyn Wizard "Złoczyńcą roku", a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje.

Nadszedł czas, by sięgnąć do korzeni. Dzięki książce, którą trzymasz w ręku, dowiesz się, jak Gubernator stał się tym, kim jest, jak trafił do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzeli go fani serii, i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z ich bezpiecznej przystani.

Wybierz się w podróż po świecie, gdzie człowiek musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale i duszę. Stań na krawędzi przepaści, na której dnie spoczywa ludzkość.

Zobacz, jak powstaje legenda.

Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Gdy w eterze słychać o kolejnym filmie lub powieści opowiadającej o tzw. żywych trupach lub jak kto woli o zombie, w głowie od razu pojawia się wizja bezpośredniej i jakże krwawej walki z tymi potworami. Pragnę jednak... więcej »
"Zombie rzuca się na niego i zaciska zęby tuż obok lewej strony jego klatki piersiowej. Pożółkła szczęka kłapie nieprzerwanie i bezsilnie niczym kastaniety." Świat zostaje opanowany przez tajemniczą chorobę zamieni... więcej »
Mroczni książęta nocy, zjawiskowo piękne królowe potępionych, romantyczne opowieści o łaknieniu życiodajnej krwi – wszystko to powolutku odchodzi w niepamięć. Wampiry tracą na popularności, zostają wyparte przez… zomb... więcej »
Serii The Walking Dead nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na początku powstały komiksy, które zdobyły niezwykłą popularność, w drugiej kolejności ukazał się serial, który i ja z chęcią oglądam, a teraz przyszła por... więcej »
Na początku był komiks. Dotarł głównie do ludzi zainteresowanych zarówno twórcami, jak i tematem, ale prosperował dobrze, więc szybko znaleźli się chętni do realizacji serialu. I to od niego zaczęła się moja przygod... więcej »
Tytuł : "The Walking Dead Żywe Trupy Narodziny Gubernatora" Autor : Robert Kirkman i Jay Bonansinga Seria : The Walking Dead Wydawnictwo : Sine Qua Non Ilość stron : 358 Ocena recenzenta : 5-/6 Seria The W... więcej »
Najpierw był komiks, potem powstał serial, który oglądam prawie na bieżąco. A teraz wreszcie mogłam zatopić się w lekturze. Akcja porywa od pierwszych stron. Przenosimy się w świat, gdzie już wybuchła epidemia i ci co... więcej »
Na początku był przełomowy i świetnie oceniany komiks... Początki bywają najtrudniejsze, tak było i tym razem. Wydawnictwa nie chciały wydać komiksu młodego pisarza, bo jak twierdzili nie opłacało im się to, lepiej... więcej »
Świat staje u progu apokalipsy. Ludzie zmieniają się w krwiożercze zombie, które pragną tylko jednego- świeżego mięsa… Nikt nie wie co jest przyczyną tej okrutnej metamorfozy. Ci co przeżyli ukrywają się lub uciekają,... więcej »
Pierwszy raz spotkałam się z "The Walking Dead" przy serialu i od razu zostałam wciągnięta w świat zombie. Siedziałam przed komputerem i oglądałam odcinek za odcinkiem. Dopiero później pomyślałam o książce, czy komiks... więcej »
Moja wiedza na temat The Walking Dead kończy się na poziomie pierwszego sezonu serialu. I chociaż był całkiem w porządku, to jednak bez większych fajerwerków obejrzałam ostatni odcinek sezonu. Mimo to popularność tej ... więcej »
"Ręka, noga, mózg na ścianie". To zgrabne polskie porzekadło wręcz idealnie nadaje się do zobrazowania literackich Żywych trupów. Tony zwłok, które powinny spokojnie gnić pod ziemią, tutaj zalewają miasta, drogi, las... więcej »
Tytuł: The Walking Dead: Narodziny Gubernatora (wydanie 2) Autor: Robert Kirkman & Jay Bonansinga Wydawnictwo: Sine Qua Non Ilość stron: 334 Data wydania: 19 lutego 2014 Robert Kirkman twórca znanych na cał... więcej »
Gubernator. Ten rządzący Woodsbury despota znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości: w jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych, a tym, którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i... więcej »
Serialu nie oglądałem. O komiksie nigdy nawet nie pomyślałem, a zabieram się za wersję książkową, która zrodziła się najpóźniej. Niektórzy mogliby zarzucać mi brak... logiki? Chyba tak. Ja jednak uważam, że pomysł jes... więcej »
Dodali do kolekcji
Walczy
iziu08
Moniczk7a
Julia_Alaska
cherie
molik14
tamashiyui
Tenshi
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!