Avatar @Aleksandra_99

Aleksandra#99

@Aleksandra_99
7 obserwujących. 15 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.
{} Olciagamesmol
{} myslidlawszystkich.blogspot.com
{} Napisz wiadomość
7 obserwujących.
15 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad roku. Ostatnio tutaj 1 dzień temu.

Blog

piątek, 10 kwietnia 2020

Powrót do początku

Hallo Ola do ziemi, słychać mnie?
Witam Czytelników, mam nadzieję, że chęć do czytania u Was nie uciekła gdzieś w siną dal. Tym bardziej, że nie można wychodzić bez powodu, a coś czuję, że sytuacja typu dialog z panem policjantem nie jest mile widziana:
P- Czemu Pan(i) wyszła na dwór?
C- Szukam mojej chęci do czytania, uciekła mi?
P- Ale obecnie jest taka sytuacja, że nie powinna pani wychodzić.
C-Mogłam pomyśleć wcześniej, a może mogę zgłosić panu to zaginięcie?
P-Oczywiście, jakieś szczegóły?
C-Zginęła mi chęć do czytania, po prostu pewnego dnia uciekła.
P-Stop, Pan(i) sobie żartuje ze mnie?
...
Dalej sobie dopiszecie, pamiętajcie mandatem by była ogromna kara "Tydzień bez książki i kawy". Więc siedzimy w domciu i czytamy!
Przejdę dalej do tego co miałam pisać, jeśli ci uciekła chęć do czytania, to zabierz się za to co ci dało właśnie tego uciekiniera. U mnie była to seria książek J.K. Rowling, o przygodach nie kogo innego jak Harry'ego Pottera. Nie znasz go? WYJDŹ TY MUGOLU! AVADA... Nie no jak go nie znasz to zachęcam do zapoznania się !! Jestem właśnie w trakcie tygodnia z tym czarodziejem. Zaczęłam 7 kwietnia, jest 10 i jestem na piątej części. Nie spodziewałam się, że będzie mi szło tak dobrze.
Co mi to dało?
1) Powrót do przeszłości.
2) Odkrycie wielu nowych rzeczy i tego co zapomniałam.
3) Stwierdzenie, że ten świat siedzi we mnie bardziej niż się spodziewałam.
4) Świadomość, że choć znam fabułę to przejmuje się akcją i tym co będzie.
5) Znając co się stanie bardziej mnie to stresuje.
6) Matko kocham Harry'ego.
I powie wam tyle, jeśli uśmiechacie się do książki to nie znaczy, że jesteście nienormalni. Jeśli się do niej śmiejecie to też nie oznacza, że jesteście nienormalni. PO PROSTU JESTEŚMY CZYTELNIKAMI.
Wracajcie do tego co zaczęło waszą przygodę z czytaniem i cieszcie się tym!
Tagi:
#harrypotter, #jkrowling, #rada, #kryzysczytelniczy, #rozkmina, #hogwart, #seria, #pocz, #powr
{}× 2
niedziela, 24 listopada 2019

Targi Ciekawe Książki Łódź

W sobotę spędziłam kilka godzin na przeglądaniu książek w Łodzi. Byłam tam już trzeci lub czwarty raz. Niestety zauważam, że jest co roku coraz mniej większych wydawnic jak i samych wystawców wydaje się mniej. Myślę, że jest to trochę smutne dla stałych bywalców łódzkich targów, jednak zarówno w tym jak i poprzednim udało mi się zdobyć jakieś nowe lektury.
Na początku kupiłam książkę „Upiór opery" Gaston Lerouxa. Dorwałam tą książkę na wystawie jednego z antykwariatów. Wydanie Alfy z 1990 roku, dobrze zachowane. Kolejną zdobyczą jest drugi tom serii „Legendy Archeonu" Pana Thomasa Arnolda. Sam autor był obecny i miło mi powiedzieć, że zachęca on czytelników do sięgnięcia po swoje dzieła i z chęcią poswieta czas swoim fanom. Tak samo pracownicy wydawnictwa Vectra, zachęcają do zapoznania się z ofertą i poznania autora zakupionej przezemnie książki. Pierwszy Tom przeczytałam w lipcu i mogę zapewnić, że jest to książka warta poświęcenia czasu. Świat w pełni stowrzony przez Pana Thomasa jest dopracowany w detalach. W książce mamy kilka mitów, rodowody, mapy, cytaty bohaterów z świata Archeonu. Akcja nie nudzi się i zaskakuje w wielu momentach. Nie mogę się doczekać ponownego wejścia w świat Archeonu. Dodam, że seria powinna się spodobać faną „Gry o tron" Martina. Czas przejść do następnej pozycji a jest to książka Artura Urbanowicz „Gałęziste", sam autor także był obecny na targach. Do tej książki zachęcił mnie opis, a także dobre opinie o książkach wydawnictwa Vesper. Ostatnia pozycja, którą kupiłam jest komiks o ks. Jerzym Popiełuszce „Czas na wolność ". Scenariusz napisał Maciej Jasiński, a rysunki przygotował Krzysztof Wyrzykowski. Do kupna tej pozycji zachęciły mnie rysunki w książce, a także myśl, że spodoba się mojemu tacie. 
Warto dodać o równoległym wydarzeniu dziejacym się tuż obok, o targach planszówek. Tam różnie zajrzałam i zapoznałam się z ofertą różnych wydawnictw. 
Myślę, że kilka minusów, takich jak mniejsza ilość większych wydawnictw, moim zdaniem, źle rozmieszczone stanowiska, i ogólna organizacja jestem pewna że postaram się i za rok zajrzeć do Łodzi na te targi i poszukać kolejnych ciekawych książek i może nie tylko. 

Archiwum

{}

2020

kwiecień

(1)
{}

2019

nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}