Avatar @Ewelina229

@Ewelina229

29 obserwujących. 36 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 miesięcy. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
{} Napisz wiadomość
29 obserwujących.
36 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 miesięcy. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
środa, 29 styczeń 2020

Wasze propozycje - Auschwitz

Witajcie Kanapowicze - pożeracze książek..

Małymi krokami zaczynam wchodzić w literaturę o tematyce Auschwitz, i stąd właśnie mój wpis... otóż po lekturze "Kołysanka z Auschwitz" chcę brnąć dalej, żeby poznać jak najwięcej faktów. Po mojej recenzji @Johnson zasugerował zapoznanie się z  "Pięc lat kacetu" Stanisława Grzesiuka; "Więźniarski szpital w KL Auschwitz" Władysława Fejkela oraz "Nadzieja umiera ostatnia" Haliny Birenbaum - poczyniłam już kroki przy tych tytułach i wkrótce będę miała przyjemność je przeczytać, ale moje pytanie do WAS brzmi, co jeszcze proponujecie ? Zapewne macie jakieś  swoje ulubione tytuły dotyczące obozów, wspomnień więźniów. Będę przeszczęśliwa jeśli rzucicie jakieś propozycje od siebie. 
{}× 2
Komentarze
@HypatiazAleksandrii
@HypatiazAleksandrii · około 15 godzin temu
Nie wiem, czy to przyjemność czytać takie rzeczy... ale proponuję Ci "Dymy nad Birkenau" Seweryny Szmaglewskiej, oczywiście "Medaliony" Zofii Nałkowskiej (jeśli jeszcze nie czytałaś), "Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktora Frankla, "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall. Jeśli chciałabyś coś o zesłańcach na Syberię, też mogę polecić kilka tytułów. Ale zanim Auschwitz, to proponuję jeszcze "Rozmowy z katem" Moczarskiego. To jest studium przypadku pt. *zło wcielone*.
{}× 1
@Ewelina229
@Ewelina229 · około godziny temu
Dziękuję Ci serdecznie za propozycję tytułów, zaraz biorę się za zapoznanie z nimi i na pewno nie odmówię przeczytania żadnej z nich.
Czytanie tej tematyki zapewne nie należy do przyjemności, ale to raczej zainteresowanie i chęć poznania tych historii motywuje mnie do tych lektur.
{}× 1
@HypatiazAleksandrii
@HypatiazAleksandrii · 15 minut temu
Powodzenia!

Dobrą relacją jest również album ze zdjęciami "Głosy z otchłani". Obrazy na długo zostają w pamięci. Mówią same za siebie. Warto się z nim zapoznać. Swego czasu bardzo mnie temat obozów i martyrologii interesował i mam ten album w swoich zasobach.
{}
{}