A może nad morze, czyli Plener Literacki w Gdyni

@dominika.nawidelcu
{} 2020-07-29 {} 2 komentarze
A może nad morze, czyli Plener Literacki w Gdyni

Festiwale książkowe powoli nabierają rozpędu. Jeśli bliżej wam nad morze lub właśnie tam planujecie spędzić najbliższy weekend, to koniecznie wpadnijcie na Plener Literacki w Gdyni!


Wydarzenie rozpoczyna się w piątek 31 lipca, a skończy 2 sierpnia w Gdyni. Większość atrakcji odbędzie się na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Plener organizowany jest przez Miasto Gdynia oraz Fundację Historia i Kultura. Jego program zakłada spotkania autorskie, stragany z książkami w dobrych cenach od 60 wystawców oraz atrakcje dla całej rodziny.

Na wydarzeniu będzie się można spotkać m.in. z: Łukaszem Orbitowskim, prof. Jerzym Bralczykiem i prof. Lucyną Kirwil, Jakubem Ćwiekiem, Niną Majewską-Brown, Tomaszem Organkiem, Barbarą Kosmowską, Ziemowitem Szczerkiem, Marcinem Kąckim, Januszem Leonem Wiśniewskim, Maciejem Siembiedą, Jakubem Szamałkiem, Adrianną Trzepiotą, Stefanem Szczepłkiem, Aleksandrą Tyl, Iwoną Kienzler, Małgorzatą Starostą oraz Iwoną Partyką. Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Jeśli interesuje was Nagroda Literackiej Gdyni, to na specjalnym stoisku będziecie mogli poznać publikacje dotychczasowych zwycięzców oraz odkryć autorów nominowanych w tym roku.

Kto w ten weekend wybiera się nad morze? Jedno jest pewne, jeśli obierzecie ten kierunek, to z pewnością nie braknie wam literatury. Zapraszamy również na IX edycję Lata z książką! Z kolei, jeśli bliżej wam do Warszawy, pamiętajcie o Big Book Festival.

Dominika Róg-Górecka

Komentarze

@Anna30
@Anna30 · 11 miesięcy temu
Idealny pomysł dla Czytelników mieszkających nad morzem. Mogą spotkać wiele znanych osobowości związanych z literaturą.
{}× 1
@milena9
@milena9 · 11 miesięcy temu
Każde miejsce dobre :) a na kontakt z książką szczególnie. ;).

{}× 1
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe