Dyskusyjny Klub Książki otrzyma 2 mln złotych

Autor: Dominika Róg-Górecka
2023-01-16 6 komentarzy 18 Polubień
Dyskusyjny Klub Książki otrzyma 2 mln złotych

Lubicie rozmawiać o książkach? Jeśli tak, powinniście zainteresować się Dyskusyjnym Klubem Książki. Zwłaszcza że w tym roku inicjatywa otrzyma niebagatelne dofinansowanie, bo aż 2 miliony złotych!

 

Dyskusyjny Klub Książki funkcjonuje od 2007 roku. W jego ramach przeprowadzono liczne spotkania autorskie oraz akcje promujące czytelnictwo. W tym roku dofinansowanie otrzyma 18 bibliotek wojewódzkich, czyli wszystkie, które ubiegały się o wsparcie. Najwięcej funduszy trafi do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie (150 529 zł), Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (137 542 zł) i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (133 919 zł).

 

Otrzymane środki będą wykorzystane do promocji literatury w całym regionie, którego obejmuje zasięg danej biblioteki.

 

W 2022 roku odbyło się 587 spotkań autorskich finansowanych lub współfinansowanych z programu. Zakupiono też 19 906 książek.

 

Braliście kiedyś udział Dyskusyjnym Klubie Książki?

× 18 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Antoniowka
@Antoniowka · około rok temu
Nie brałam, ale jestem zapisana do biblioteki w Rzeszowie i wydaje mi się, że wypożyczyłam kiedyś książkę z naklejką w stylu "Książka zakupiona dzięki środkom z DKK" - jest to więc super projekt! A i spotkania autorskie w tej bibliotece są organizowane z bardzo ciekawymi pisarzami.
× 5
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Wiem, że i w moim mieście są takie kluby przy trzech filiach. Nigdy nie brałam udziału, gdyż książki tam dyskutowane nie były w kręgu moich zainteresowań. Natomiast zdarzyło mi się uczestniczyć w paru spotkaniach autorskich. Uważam, że to świetny projekt.
× 3
@agnieszka_hrehorowicz
@agnieszka_hrehorowicz · około rok temu
Tak, Dyskusyjny Klub Książki niejako programuje zestaw lektur, które w moim - mocno grymaśnym przypadku nie muszą indywidualnej czytelniczce / czytelnikowi - odpowiadać. Jednak promowanie czytelnictwa świadomego, a takimi są przecież DKK - jak najbardziej :)
× 1
@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Zgadzam się, ale ja nie lubię, jak mi ktoś narzuca lekturę.
× 1
@maciejek7
@maciejek7 · około rok temu
To super sprawa, w liceum brałam udział w takich spotkaniach. W mojej bibliotece funkcjonuje DKK, lecz nie jestem zapisana z powodów zdrowotnych, a szkoda, bo lubię rozmawiać o książkach. Za to mamy taki prywatny klub, w którym z przyjaciółmi i rodziną dzielimy się wrażeniami z lektury.
× 2
@Lorian
@Lorian · około rok temu
Jestem zbyt wycofana by się spotykać z ludźmi w większym gronie, ale gdyby inaczej rzecz się miała, a chęcią bym brała udział, zwłaszcza, jeśli byłaby omawiana fantastyka :3
× 2
@Anna30
@Anna30 · około rok temu
Ciekawa jestem, czy obejmuje to szkoły, a w tym kluby dla dzieci?
× 1
@agnieszka_hrehorowicz
@agnieszka_hrehorowicz · około rok temu
Tak było i jest zawsze. Jak z obowiązkowym spisem lektur 🙄
© 2007 - 2024 nakanapie.pl