Artykuł
{} 3 komentarze

Hit Harlana Cobena zostanie zekranizowany w Polsce!

autor: Dominika (Recenzje na widelcu)
data publikacji: 2019-09-23
To już pewne! W 2020 roku będziemy mogli się cieszyć kolejną polską premierą na Netflix. Tym razem platforma zleciła adaptację bestsellerowej książki Harlana Cobena „W głębi lasu”. Prace nad produkcją już trwają!

Kto przeniesie książkę na mały ekran?

Producentem sześcioodcinkowego serialu będzie ATM Group, a wyreżyseruje go Leszek Dawid (znany z filmu „Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Na scenarzystów wybrano Agatę Malesińską i Wojtka Miłoszewskiego. W prace oczywiście zaangażowany będzie również sam autor!

Co w lesie piszczy?

Serialowa adaptacja przeniesie miejsce akcji powieści do... Polski! Historia będzie się toczyć w dwóch okresach czasowych: po 1994 i po 2009 roku. Z tego, co do tej pory wiadomo, fabuła ma opowiadać o losach warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który pomimo upływu czasu nie potrafi otrząsnąć się z niewyjaśnionego zaginięcia siostry. W tym miejscu dochodzimy do punktu zwrotnego – policja odnajduje martwego chłopaka, potencjalnie powiązanego z wcześniejszą sprawą. Kiedy Paweł zaczyna drążyć temat, powoli odkrywa tajemnice swojej rodziny, których nigdy nie chciałby poznać. Czy sekrety z przeszłości przeszkodzą mu w ustaleniu prawdy?

Optymizm Cobena każe nam przypuszczać, że kontrakt z polskim studiem zaowocuje intrygującym serialem:

„Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam przedstawić ich znakomitą pracę widzom Netflix na całym świecie”.

Atmosferę dodatkowo podsyca reżyser, Leszek Dawid:

„«W głębi lasu» to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej”.

Ja już nie mogę się doczekać! A wy znacie twórczość Cobena? Będziecie oglądać „W głębi lasu”?O autorze:
@dominika.nawidelcu
Dominika (Recenzje na widelcu) @dominika.nawidelcu
Kocha dosłownie wszystko związane z książkami, uwielbia je czytać, zbierać, układać i, przede wszystkim, pisać o nich. Z zawodu doradca podatkowy, z zamiłowania booknerd, recenzentka i copywriterka. Jest wdzięczna za każdy komentarz pod jej postem :)

Komentarze

@Julita_Dziwis_2
@Julita_Dziwis_2 · 2 miesiące temu
Uwielbiam Cobena! Jego książki mogę czytać nawet po kilka razy. Bardzo się cieszę, że jego powieść zostanie zekranizowana przez polskich twórców, na pewno będzie warte zobaczenia! 
{}× 2
@pola841
@pola841 · około miesiąca temu
No jestem bardzo ciekawa tej ekranizacji. Uwielbiam wszystkie książki Cobena i mam nadzieję, że podołają zadaniu. Wolałabym żeby zajęli się serią o Myronie. To by był dopiero sztos. To jeden z moich ulubionych postaci literackich :)
{}× 1
@izka91201
@izka91201 · 14 dni temu
Super ;D Uwielbiam książki Harlana Cobena ;)
{}
{}