Keanu Reeves i China Miéville wydadzą wspólną powieść "The Book of Elsewhere"

Autor: Katarzyna Załęska ·1 minuta
2024-01-16 4 komentarze 6 Polubień
Keanu Reeves i China Miéville wydadzą wspólną powieść "The Book of Elsewhere"

Aktor Keanu Reeves opublikuje w tym roku swoją pierwszą powieść pod tytułem "The Book of Elsewhere". Wyda ją we współpracy z brytyjskim autorem China Miéville, jedynym pisarzem, który trzykrotnie zdobył nagrodę Arthura C Clarke'a w kategorii science fiction.

 

 

Książka opiera się na serii komiksów BRZRKR stworzonej przez aktora w 2021 roku. Ich wspólna powieść nosi tytuł  i jest osadzona w świecie serii komiksów BRZRKR stworzonej przez Reevesa, opublikowanej po raz pierwszy w 2021 roku. Główny bohater wyrusza w nich w podróż, aby zrozumieć swoją nieśmiertelność.

 

"China zrobił dokładnie to, na co liczyłem – przyszedł z jasną architekturą historii i tym, jak chciał bawić się światem BRZRKR, światem, który tak bardzo kocham. Byłem zachwycony jego wizją i czuję się zaszczycony, że mogłem być częścią tego wspólnego procesu" – powiedział aktor.

"Czasami najwspanialsze gry to te, w które gra się zabawkami innych ludzi", powiedział z kolei o tej współpracy Miéville. "To był zaszczyt, szok i radość, gdy Keanu zaprosił mnie do gry. Ale nigdy nie mogłem przewidzieć, jak hojny będzie z zabawkami, które tak długo tworzył" 

 

W momencie premiery BRZRKR, stworzony wraz ze scenarzystą Mattem Kindtem i artystą Ronem Garneyem, stał się najlepiej sprzedającą się oryginalną serią komiksową od ponad 25 lat. Komiks zostanie również zaadaptowany przez Netflix na film akcji z Reevesem w roli głównej oraz serial anime.

 

Premiera powieści planowana jest na 23 lipca.

 

 

 

Źródło: https://www.theguardian.com/books/2024/jan/10/keanu-reeves-and-china-mieville-to-release-collaborative-novel-the-book-of-elsewhere

Autorzy zdjęć: Ceridwen - Fotografia własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12065897, Governo do Estado de São Paulo - Reunião com o ator norte-americano Keanu Reeves, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83910220

 

× 6 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Kurtho
@Kurtho · około miesiąca temu
"Keanu Reeves i China Miéville wydadzą wspólną powieść..." - wydadzą? Panowie założyli spółkę wydawniczą?

@Klosterkeller
@Klosterkeller · około miesiąca temu
I już wiadomo, kto będzie pisał.
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 · około miesiąca temu
Brzmi ciekawie!
© 2007 - 2024 nakanapie.pl