Książki świąteczne – premiery listopada

@poligondomowy
{} 2019-10-28 {} 11 komentarzy
Książki świąteczne – premiery listopada
Październik już się kończy, wiele premier już za nami, ale listopad też oferuje nam książki świąteczne, więc zapraszam na przegląd nowości. Jeśli poniższe propozycje to zbyt mało, zapraszam do Książki świąteczne – premiery października. W poprzednim miesiącu premier było dwa razy więcej, więc naprawdę jest w czym wybierać! Wydaje mi się, że im bliżej grudnia, tym chętniej sięgamy po książki o tak magicznej tematyce.

Wydawnictwo Feeria Young


13 listopada pojawi się książka Catherine Rider „Pocałunki w Nowym Jorku”, która przeznaczona jest dla młodszych (duchem) czytelników. Wszystko zaczyna się na lotnisku, gdy niektóre loty zostają odwołane. Charlotta liczyła na spokojny czas w rodzinnym domu, natomiast Anthony, po zerwaniu z dziewczyną, nie ma ochoty na powrót do domu. Postanawiają wybrać się na spacer po mieście, niestety w metrze się rozdzielają, czy uda im się odnaleźć? To romantyczna historia wśród wirujących śnieżnych płatków 😊 

Wydawnictwo Kobiece


13 listopada to również wielkie święto fanów publikacji Wydawnictwa Kobiecego. W tym dniu uszczęśliwi nas ono aż czterema świątecznymi premierami.

Anna Langner proponuje romans świąteczny dla niegrzecznych dziewczynek, czyli Wszystko, czego pragnę w te święta”. Zazwyczaj takie książki piszą zagraniczni autorzy, natomiast tym razem wszystko dzieje się na naszym podwórku, w Poznaniu. Prawie trzydziestoletnia Ewa ma dobrą pracę, fajne mieszkanie, poukładane życie, ale nie ma czasu na randkowanie. Święta mają być okazją do przemyśleń, ale w rodzinnym domu spotyka tajemniczego mężczyznę, jest pociągający i intrygujący, a równocześnie mocno działa jej na nerwy. Chyba wszyscy domyślamy się jak potoczy się ta historia… 

„Rozmerdane święta” Agnieszki Olejnik to historia wielu bohaterów, których losy łączą się. Pięć osób, których głowy zaprzątają kłopoty i niepowodzenia, nie liczą na szczęśliwą odmianę losu, jednak czasem wystarczy zbieg okoliczności… Coś czuję, że swoje łapki będzie w tym maczała znajda Ziyo, schorowany kundelek. Czyżby coś dla fana czworonogów? 

Kolejną propozycją tego samego wydawnictwa jest „Iskierka nadziei” Anny Szczęsnej. Czy przyjaźń między chłopcem, a samotną starszą panią jest możliwa? Wielokrotnie przekonaliśmy się już, że tak. Kobieta pomaga Tomkowi opatrując jego ranę, okazuje się wtedy, że mieszka w zimnym domku działkowym bez wody. Gdy nadchodzą mrozy Tomek postanawia jej pomóc. Kolejna książka, w której liczyć należy na cud? 

Kolejną propozycją jest Świąteczne drzewko życzeń” Emily March, to historia adoptowanego chłopca, który marzy o tatusiu. Historia jest bardziej skomplikowana, bo jego matka wyjeżdża z nim do małego miasteczka by uciec przed przeszłością. Chłopiec jednak postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i dzwoni do, jak mu się wydaje, Mikołaja. Telefon odbiera Devin, który wciela się w nową rolę i staje przyjacielem chłopca, a nawet postanawia im pomóc. Tylko czy to się uda? 

Wydawnictwo W.A.B.


Wielu świątecznych wzruszeń chce nam również dostarczyć Wydawnictwo W.A.B.

Katarzyna Troszczyńska i Głogowska Karolina kolejny raz tworzą wspólnie świąteczną historię: „Zanim Cię zapomnę”. Tym razem poznajemy Romę, wielką gwiazdę filmową, o której niewielu już pamięta. Aby nie dać o sobie całkiem zapomnieć, stara się jak może: ma być atrakcją bożonarodzeniowego charytatywnego balu w Łebie. Jednak menedżerka myli wszystko i Roma trafia do Villi Bryza 22 grudnia. Miasteczko jest opustoszałe, a w dodatku szaleje sztorm i zamieć. Czy to może się skończyć dobrze? Będzie się mogli o tym przekonać już 27 listopada.
 
Jeśli spodoba się Wam ta książka, to możecie sięgnąć również po poprzednią świąteczną powieść autorek:

Wydawnictwo Filia


„Najmilszy prezent” Agnieszki Krawczyk rozpoczyna nowy cykl „Ulica Wierzbowa”. To przy tej ulicy mieszka 9 rodzin, każda z nich oczywiście musi mierzyć się z własnymi problemami. Flora Majewska jest jedną z sąsiadek, jednak to prawdopodobnie ostatnie jej święta w tej okolicy, gdyż przenosi się do domu opieki. Zostawia jednak podarunek dla swoich sąsiadów w postaci listów, w których udziela im dobrych rad lub przestróg. Jestem ciekawa, czy listy zostaną przyjęte z wdzięcznością i zmienią coś w życiu bohaterów, czy wręcz przeciwnie? Premiera już 13 listopada.

Wydawnictwo NieZwykłe


27 listopada na półkach pojawi się kolejna niegrzeczna książka, czyli „Świąteczna gorączka” Mai Damięckiej. Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa, co do zaproponowania ma nam autorka. To już druga polska tak gorąca świąteczna propozycja i jestem przekonana, że fanki takiej literatury będą musiały sięgnąć po obie! Mikołaj nienawidzi świąt i jego jedynym celem w tym czasie jest jakaś długonoga piękność. W tym roku ma ochotę „upolować” sobie prezent w postaci pięknej pani doktor, Sary. Ona jednak nie jest zainteresowana, zupełnie nie działa na nią jego urok. Wyzwanie! Mikołaj przecież nie spocznie dopóki nie postawi na swoim… 

Wydawnictwo Znak


25 listopada premierę będzie miała Richarda Paula Evansa „Dziennik Noel”, czyli pierwszy tom cyklu „Noel”. To podobno najbardziej osobista, z elementami autobiografii, książka autora. Bohater, Jacob Churcher, jest poczytnym pisarzem, którego życie jest niemal idealne. Niemal, bo całe życie ucieka przed swoją przeszłością i jest potwornie samotny. W snach nawiedza go piękna kobieta, jednak w życiu brak mu bliskości drugiego człowieka. Gdy jego matka umiera musi wrócić do rodzinnego domu i zmierzyć się z przeszłością, która jest bolesna. Czy uda mu się zaznać spokoju i… odnaleźć kobietę ze snów? 

W tym samym dniu Caroline Hulse funduje nam prawdziwą „Gorączkę świątecznej nocy”, czyli świąteczny wyjazd patchworkowej rodziny. Gdy rodzice się rozstają pojawia się problem ze świętami, tym razem jednak oboje postanawiają spędzić je razem z córką. I swoimi nowymi połówkami. Tak, to może być mieszanka wybuchowa. Ustalają, że święta będą udane, a oni wszyscy staną na wysokości zadania, jednak nadmiar alkoholu, trochę sekretów i wszystko nie kończy się tak, jak powinno. Jestem przekonana, że to będzie szalona książka! 

            
Niesamowite jak wiele do zaoferowania mają nam w tym roku wydawnictwa! A może jeszcze nie o wszystkich książkach napisałam? Jeśli coś przegapiłam podaj proszę tytuł w komentarzu… i napisz, jakie książki świąteczne zamierzasz czytać  w tym roku? 

Komentarze

@Asamitt
@Asamitt · 8 miesięcy temu
Ile tego się namnożyło! Odnoszę wrażenie, że co roku jest więcej książek o tematyce świątecznej. Są takie słodziutkie, milusie, jak kino familijne. I w sumie jedną można przeczytać, nikt się nie otruje;)
{}× 6
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Jedną tak. Ale przy takiej ilości trudno wybrać tę jedną
{}× 2
@LiterAnka
@LiterAnka · 8 miesięcy temu
Czy to moje złudne wrażenie, czy wszystkie świąteczne książki są tylko romansami osadzonymi wśród choinek i bombek? Raz, dawno temu czytałam coś Richarda Paula Evansa, to chyba specjalista od bożonarodzeniowych historii miłosnych. Do wszystkich podchodzę z przymrużeniem oka.
{}× 3
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
A nie! Małgorzata Rogala proponuję kryminał! Są też kryminalne opowiadania :) 
{}
@pola841
@pola841 · 8 miesięcy temu
Czwarta Strona w tym roku przeszła chyba samą siebie! Coraz więcej tych książek świątecznych na rynku. Uwielbiam je czytać w czasie świątecznym
{}× 3
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Czwarta Strona już chyba w zeszłym roku miała sporo takich propozycji :) 
{}× 1
@pola841
@pola841 · 8 miesięcy temu
Owszem, ale teraz mam wrażenie że wydali ich jeszcze więcej ;)
{}× 1
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Osiem
{}
@Justyna_K
@Justyna_K · 8 miesięcy temu
Przegapiłaś całą masę świetnych książek od wydawnictwa Czwarta Strona ;) 
{}× 3
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Premiery Czwartej Strony były 30 października. Na początku jest link do premier października. Być może jakieś książki przegapiłam, bo część zapowiedzi pojawiła się późno, ale akurat Czwartej Strony nie :)
{}× 1
@Possi
@Possi · 8 miesięcy temu
Trzeba przyznać, że z roku na rok jest coraz więcej powieści świątecznych. Żałuję jednak, że tak mało mówi się, o troszkę starszych powieściach świątecznych. 
{}× 2
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Jak bardzo starsze masz na myśli?
{}× 2
@Possi
@Possi · 8 miesięcy temu
Mam na myśli konkretnie Obietnicę pod jemiołą Richarda Paula Evansa, książka jest świetna i od niej zaczęła się moja przygoda z jego książkami. Ten tytuł w Polsce został wydany w 2015 roku i jestem bardzo zdziwiona, że jest o tej książce cicho. Uwielbiam też z naszej rodzimej literatury Biuro przesyłek niedoręczonych Nataszy Sochy, również świetna książka, która jest bardzo urokliwa i nietypowa. Wydana w 2016 roku. To już troszkę głośniejsza pozycja. Równie urokliwe jest Pudełko z marzeniami, duetu Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego z roku 2017 r. Powstaje wiele nowych, a o tych słuch ginie i szkoda, bo są cudowne, jest w nich to, co najbardziej kocham w świętach.  To miał być krótki komentarz, ale taki nie wyszedł. Jak tak się rozpisałam, to chyba napiszę o tych pozycjach post na blogu. Dzięki za inspirację. 
{}
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Napisz koniecznie! Prawda jest taka, że to książki sezonowe. Niestety
{}× 1
@Possi
@Possi · 8 miesięcy temu
Owszem sezonowe, ale ja Evansa czytałam w środku lata. 
{}
@Doris_2
@Doris_2 · 8 miesięcy temu
Ciężko coś wybrać dla siebie, tyle tego się pojawiło w tym roku :)
{}× 2
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Dokładnie, taki nadmiar okropnie utrudnia wybór ;)
{}× 1
@Zaneta
@Zaneta · 8 miesięcy temu
Tyle książek, a tak mało dni świątecznych 😂
{}× 2
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Cały grudzień powinien być wolny na czytanie 
{}
@Monika_Zygadlo
@Monika_Zygadlo · 8 miesięcy temu
Uwielbiam świąteczne książki. Nic nie wprawia tak w świąteczny nastrój jak świąteczna historia którą można czytać w zaciszu swojego domu grzejąc się ciepłem z kominka i popijając gorącą czekoladę. Już nie mogę się doczekać gdy sięgnę po niektóre tytuły 😍
{}× 1
@katapika
@katapika · 8 miesięcy temu
Jeju, ale narobiłaś smaka na wszystko! :)))
{}× 2
@katapika
@katapika · 8 miesięcy temu


{}× 1
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Oj, tak... Przydałby się jeszcze śnieg za oknem  
{}× 1
@Monika_Zygadlo
@Monika_Zygadlo · 8 miesięcy temu
No przydał by się śnieg ale chyba na to trzeba jeszcze trochę poczekać.
{}× 1
@maitiri_books_2
@maitiri_books_2 · 8 miesięcy temu
Jeszcze "Szepty gwiazd" Anny Łajkowskiej od Wydawnictwa Dragon. Premierę ma jednak nie w listopadzie, a miała w październiku :)
{}× 1
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
I w spisie październikowym ma swoje miejsce. Link jest na początku artykulu
{}× 1
@maitiri_books_2
@maitiri_books_2 · 8 miesięcy temu
Dziękuję za informację :) Przegapiłam tamten wpis :(
{}
@Caaroline25
@Caaroline25 · 8 miesięcy temu
Jestem bardzo ciekawa tych świątecznych historii.😊
{}× 1
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Wiesz już która przeczytasz?
{}
@Caaroline25
@Caaroline25 · 8 miesięcy temu
„Wszystko,czego pragnę w te święta”  Anny Langner ;) świąteczny romans uprzyjemni zimne wieczory :) 
{}
@Gosia
@Gosia · 8 miesięcy temu
Już niebawem rozpocznę swój czytelniczy maraton ze świątecznymi książkami :)
{}
@kazal_ka
@kazal_ka · 8 miesięcy temu
a od czego zaczynasz?
{}× 1
@Gosia
@Gosia · 8 miesięcy temu
W tym roku "Świąteczny sekret" Krystyny Mirek :)
{}
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Tej jeszcze nie mam! 
{}
@Gosia
@Gosia · 8 miesięcy temu
@poligondomowy Przedsprzedaż :) jutro odbieram zamówienie ze sklepu :)
{}
@poligondomowy
@poligondomowy · 8 miesięcy temu
Miłego czytania :)
{}
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe
{}