Międzynarodowy Dzień Szczęścia, czyli garść podnoszących na duchu poradników

Autor: Dominika Róg-Górecka ·2 minuty
2022-03-20 5 komentarzy 11 Polubień
Międzynarodowy Dzień Szczęścia, czyli garść podnoszących na duchu poradników

Ostatnio nikomu nie jest do śmiechu. Otaczająca nas rzeczywistość bywa przytłaczająca, a napływające informacje jedynie potęgują wrażenie wszechogarniającej beznadziei. Nie każdy potrafi tak po prostu odciąć się od tego wszystkiego i cieszyć się z tego, co ma, tu i teraz.

 

To, że właśnie dziś przypada Międzynarodowy Dzień Szczęścia, brzmi wręcz niewłaściwie. A może niekoniecznie? Bo kiedy, jak nie teraz, szczególnie potrzebujemy zadbać o zdrowie psychiczne swoje oraz rodziny. W ostatnich dniach premierę miało kilka poradników, skupiających się na wewnętrznej równowadze i poszukiwaniu szczęścia. Spójrzmy, co ciekawego możemy znaleźć na półkach księgarni!

 

 

#nażyćsię. Jak zacząć nażywać się od dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć”, Marta Iwanowska-Polkowska

 

Życie pędzi jak szalone, a my odkładamy nasze własne cele i pragnienia na drugi plan. Przecież jeszcze zdążymy pójść do kina, wyspać się, pospacerować bez celu... Ta książka jest o tym, jak zatrzymać nieustanną gonitwę, w której zapominamy o swoim życiu, jak wreszcie zacząć o siebie dbać.

     

 

Recepta na szczęście”, Robyn Gobin

 

Ten tytuł skupia się na promowaniu uważności. Autor stara się pokazać, jak ważną rolę odgrywa radość z codzienności. „Recepta na szczęście” dąży do utrwalenia zdrowych nawyków opartych na wewnętrznej harmonii.

     

 

Poczuj się lepiej”, Wanda Baltaza

 

Również nasza dieta nie pozostaje bez związku z tym, jak się czujemy. W trosce o wygląd zaczynamy się głodzić, wmuszamy w siebie jedzenie, które nie sprawia nam przyjemności, albo w takich odstępach czasu, że można to już uznać za lekkie tortury. Wanda Baltaza omawia i demaskuje wiele dietetycznych mitów i skłania do przerzucenia się na sposób odżywiania, dzięki któremu będziemy czuli się lepiej, nie tylko na ciele, ale też duchu.

     

 

Tajemnice długowieczności”, Marta Zaraska

 

Szczęśliwe życie, to też długie życie. Ale jak to osiągnąć? Czego unikać, a po co sięgać? Czy alkohol naprawdę szkodzi? A może lampka wina ma działania prozdrowotne? Na te, i setki innych pytań, odpowiedzi poszukiwała Marta Zaraska. Swoje opracowanie oparła na wielu badaniach naukowych, a wnioski zaprezentowała w przystępny sposób.

     

 

Szczęście w wielkim mieście”, Katarzyna Olubińska

 

Każdy z nas co jakiś czas czuje się zagubiony, przytłoczony, czy po prostu smutny. A może nie tak powinno wyglądać życie? Ten tytuł to historie siedmiu kobiet, które postanowiły wziąć sprawę w swoje ręce i zawalczyć o szczęście. Te pełne optymizmu wywiady mogą być zarówno inspiracją, jak i sposobem na poprawę nastroju po ciężkim dniu.

 

 

 

 

Pełnia sił”, Amy Shah

 

Jeśli budzisz się rano i czujesz, że Twój poziom energii wynosi 50%, a potem jest już tylko gorzej, to ten tytuł jest dla Ciebie. „Pełnia sił” to czternastodniowy plan walki z przewlekłym zmęczeniem i wyczerpaniem.

 

Lubicie czytać o szczęściu? Sięgacie po poradniki, a może unikacie takich tematów? Koniecznie polećcie mi tytuły, które Wam pomogły poczuć się lepiej!

× 11 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Mnie uszczęśliwiają książki jako takie, nie muszą być poradnikami o szczęściu. :)
× 12
@LiterAnka
@LiterAnka · ponad 2 lata temu
Otóż to, chociaż kilka przeczytałam, zanim do mnie dotarło, że szczęścia w poradniku nie znajdę.
× 2
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
Ja poradniki czytam też, chociaż trudno znaleźć dobry.
@paulina2701
@paulina2701 · około 2 lata temu
@LetMeRead mam to samo - książki dają mi wiele radości i w każdej potrafię znaleźć coś wartego uwagi. Najgorsze jest jednak to, że nie potrafię się z nimi rozstawać i zdecydowanie wolę własne niż (wy)pożyczone...
× 1
@OutLet
@OutLet · około 2 lata temu
Ja bym powiedziała, że to raczej normalne, nie najgorsze. :)
× 1
@Brzezina
@Brzezina · ponad 2 lata temu
Jeśli chodzi o duchowy aspekt polecam książki i rozważania Ajahna Brahma m.in. Opowieści buddyjskiego mnicha, lub wykłady, których jest sporo na yutubie.
× 2
@Asamitt
@Asamitt · około 2 lata temu
Dla mnie każda książka, po przeczytaniu której nie mam poczucia zmarnowania czasu i żalu, że zmarnowano papier, daje mi szczęście. Ale przyznam, że choć gatunkowo bywa przeróżnie to tematycznie są to takie, które dotykają bolesnych wątków. Hmmm.. moja dusza rozkwita, kiedy cierpi?
Może przydałby mi się poradnik serwujący dogłębną psychoanalizę? ;)
× 1
@milena9
@milena9 · około 2 lata temu
#nazycsie jest świetna 😊👍. Pozostałe tytuły też warte uwagi i sprawdzę katalog biblioteczny, czy te tytuły są w bibliotece. Dziękuje za ciekawe zestawienie.
@sandra-molek_ksiazkowy
@sandra-molek_ksiazkowy · około 2 lata temu
Książki Osho i Beaty Pawlikowskiej też się świetnie sprawdzą w temacie szczęścia i nauki zauważania naszego szczęścia blisko nas.
© 2007 - 2024 nakanapie.pl