Oddaj krew, odbierz zniżkę!

Autor: kazal_ka ·2 minuty
2021-06-11 5 komentarzy 12 Polubień
Oddaj krew, odbierz zniżkę!
Z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy spółka Glosel zachęca do aktywnego krwiodawstwa oferując zniżki w księgarni TaniaKsiążka.pl. Promocja trwa do 14 lipca i dotyczy osób, które oddadzą krew w jednym z partnerskich oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Świętując Światowy Dzień Krwiodawcy, spółka Glosel przygotowała specjalne kupony rabatowe dla darczyńców. Każdy, kto odda krew w jednej z wybranych placówek od 14 czerwca do 14 lipca, otrzyma 10 zł zniżki przy zamówieniu o wartości min. 99 zł na zakupy w sklepie internetowym Bee.pl i księgarni TaniaKsiazka.pl.

Co roku angażujemy się w promocję krwiodawstwa w Polsce, ale staramy się wspierać banki krwi także na co dzień. Pracownicy Glosela niejednokrotnie sami oddają krew, a w TaniaKsiazka.pl mamy stałe zniżki dla aktywnych dawców. To szczególnie istotne zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy zmniejszyła się liczba dawców, a zwiększyła liczba potrzebujących. Dla każdej zdrowej osoby taki piękny gest to nic wielkiego, a dla chorego ma on ogromne znaczenie. Nawet jedna donacja może uratować aż trzy życia. Warto jest szerzyć świadomość na temat krwiodawstwa wśród naszych bliskich, zachęcić choć jedną osobę – to już będzie sukces. Mimo, że największą satysfakcją oddania krwi jest oczywiście możliwość uratowania komuś życia, chcielibyśmy maksymalnie zmobilizować ludzi do wzięcia udziału w akcji, dodając specjalne rabaty i zniżki do gwarantowanych korzyści wynikających z tytułu Honorowego Dawcy Krwi – mówi Łukasz Kierus prezes zarządu Glosel


Kto może oddać krew?

Każda osoba pomiędzy 18. a 65. rokiem życia może potencjalnie zostać dawcą krwi. Jest kilka ograniczeń, które nie pozwalają na to czasowo (np. zabieg akupunktury, przekłucie uszu czy tatuaż wykonany w ciągu ostatnich 6 miesięcy) lub permanentnie (niektóre choroby przewlekłe). Aby upewnić się, czy możemy zostać dawcą wystarczy poszukać takiej informacji na stronie RCKiK. Dodatkowo, przed każdym pobraniem krwi, pracownicy przeprowadzą odpowiedni wywiad, który pozwoli ostatecznie zakwalifikować nas jako dawców.

Czy warto?

Oprócz oczywistej korzyści w postaci uratowania czyjegoś zdrowia czy życia, na krwiodawców czeka szereg przywilejów. Począwszy od posiłku regeneracyjnego w postaci czekolady, dwa dni wolne w pracy lub na uczelni, poprzez ulgi podatkowe, po zniżki w sklepach czy komunikacji miejskiej.
Więcej korzyści znajdziecie na stronach:
- https://www.rckik-warszawa.com.pl/wyroznienia-dla-krwiodawcow
- http://dawcomwdarze.pl


Szczegóły na temat tej akcji i zniżki na książki znajdziecie na stronie księgarni:
https://www.taniaksiazka.pl/nie-badz-zyla-oddaj-krew-i-zgarnij-rabat-na-zakupy-a-357.html

Katarzyna Załęska

× 12 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Każda akcja promująca krwiodawstwo jest cenna. Jednak spółka Glosel mogłaby się bardziej postarać.
× 4
@dominika.nawidelcu
@dominika.nawidelcu · ponad 2 lata temu
W jaki sposób?
× 1
@jatymyoni
@jatymyoni · ponad 2 lata temu
Może 10% od każdej książki bez limitu 99 złotych.
@bookovsky2020
@bookovsky2020 · ponad 2 lata temu
Akurat planuje oddać krew w lipcu :)
× 3
@girlinthebookspoland
@girlinthebookspoland · ponad 2 lata temu
Cudowna akcja, dziękuję autorce za poinformowanie mnie o tym, że coś takiego jest organizowane super sprawa, każda pomoc jest cenna :)
× 2
@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Czekam na to, żeby mieć 18 lat, aby móc pomóc w ten najważniejszy sposób. :) Promowanie krwiodawstwa jak najbardziej na tak w każdej formie, bo przecież "łączy nas krew, która ratuje życie"!
× 1
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Popieram wszelkiego rodzaju akcje na oddawanie krwi, bo wciąż brakuje chętnych na pomoc innym.