Paul McCartney autorem książeczki dla dzieci.

@dominika.nawidelcu
{} 2019-09-19 {} skomentuj
Paul McCartney autorem książeczki dla dzieci.
Był członkiem jednego z najbardziej znanych zespołów rockowych, rekordzistą Księgi Guinnessa, kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego, jowialnym piratem, a 5 września do imponującej listy swoich osiągnięć dodał wydanie książki obrazkowej dla dzieci.

O kim mowa? Oczywiście o Paulu McCartneyu, piosenkarzu the Beatles, który postanowił wykorzystać swoje umiejętności pisarskie (wraz Johnem Lennonem napisał większość piosenek Beatelsów, znanych i uwielbianych do dziś) do napisania pełnej akcji książeczki przygodowej, idealnej jako bajka na dobranoc dla najmłodszych. 

Pomysł na opowieść oraz jej tytuł muzykowi podsunął jeden z jego ośmiu wnucząt, który pewnego dnia zwrócił się do niego: „Hey Grandude”. Nowy przydomek przyjął się w rodzinie, a McCartneyowi spodobał tak bardzo, że wpadł mu do głowy pomysł, by stworzyć zbiór uniwersalnych opowieści, w których występuje dziadek o takim przezwisku i które nadawać się będą do czytania na dobranoc małym poszukiwaczom przygód na całym świecie.

W efekcie powstała niewielkich rozmiarów książeczka obrazkowa nosząca tytuł „Hej Grandude”. Na jej kartach odnajdziemy dziadka – nieustraszonego odkrywcę – wykorzystującego magiczne pocztówki i kompas do wysyłania czwórki swoich wnucząt w niezwykłe podróże. Historie obfitują w niesamowite wydarzenia, w których dzieci odbywają przejażdżki na latających rybach, uciekają przed stadem rozszalałych zwierząt pędzących bo równinach Dzikiego Zachodu, a nawet unikają ogromnych śnieżnych lawin.

Narrację ożywiają śliczne i ciepłe rysunki stworzone przez Kathryn Durst, artystkę z dużym doświadczeniem w ilustrowaniu książek dla dzieci, która szlifowała swoje umiejętności m.in. jako praktykantka w znanej wytwórni animowanych filmów komputerowych Pixar (m.in. „Toy Story”, „Potwory i spółka”, „W głowie się nie mieści” i inne).

Książka „Hey Grandude” na razie jest dostępna wyłącznie w języku angielskim, nie jest również znany tytuł wersji polskiej. Co ciekawe, oprócz wersji papierowej w twardej okładce, dla fanów głosu wokalisty the Beatles wydawnictwo przygotowało audiobook’a, w której lektorem jest sam Paul McCartney.

Opowieść nie jest długa (tylko 32 strony, z czego większość stanowią obrazki) i kosztuje około 13 funtów brytyjskich. Swoją premierę miała dokładnie 05.09.2019 i jest już dostępna w zagranicznych księgarniach internetowych.

Jak myślicie, czy debiut legendy muzyki rockowej w branży literackiej ma szansę się powieść? Czy podoba wam się pomysł Paula i tematyka jego dzieła? A może znacie inne ciekawe książki napisane przez sławne osoby?

Piszcie i dajcie znać w komentarzach!

Komentarze

O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe