„Pierwszego Folio” Williama Szekspira trafi na licytację

Autor: Dominika Róg-Górecka
2022-06-23 3 komentarze 5 Polubień
„Pierwszego Folio” Williama Szekspira trafi na licytację

Lubisz Szekspira? Marzy Ci się wyjątkowe wydanie jego twórczości? Dodatkowo masz na zbyciu kilkanaście milionów? Jeśli na każde z tych pytań (a już zwłaszcza ostatnie) odpowiedź to „tak” – czeka Cię niebagatelna gratka! 21 lipca odbędzie się licytacja „Pierwszego Folio” Williama Szekspira.

 

Jeszcze niedawno pisałam o białych krukach, a już niedługo pojawi się możliwość zdobycia jednego z nich! „Pierwsze Folio” to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Nakład pierwszego wydania tego tytułu wyniósł ok. tysiąca sztuk, jednak do naszych czasów zachowało się ich naprawdę niewiele z nich.

 

Licytowany egzemplarz na początku należał do rodziny Gordonów (z XVII wieku). Potem trafił do rodu Williama Stuarta Stirlinga-Crawfurda i tam był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Następnymi właścicielami byli: Robert W. Setona-Watson oraz Abel E Berland.

 

Do czyjej biblioteczki trafi tym razem? Tego dowiemy się już 21 lipca. Cena wywoławcza wynosi niebagatelne 2,5 miliona dolarów, czyli ponad 11 milionów złotych!

 

Zainteresowani?

× 5 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Lorian
@Lorian · ponad rok temu
Ooof, cena poraża, ale można było się tego spodziewać.
× 1
@Utopia
@Utopia · ponad rok temu
Cena wywoławcza robi wrażenie. Ciekawe na jakiej kwocie się zakończy licytacja!
@enlili
@enlili · ponad rok temu
Chyba nie jestem aż tak zdeterminowana, patrząc na tę cenę;)