Powstał film dokumentalny o Margaret Atwood

Autor: a.boniecka ·{}1 minuta
{} 2021-03-04 {} 2 komentarze {} 7 Polubień
Powstał film dokumentalny o Margaret Atwood
„Margaret Atwood. Słowo to siła” - taki tytuł nosi zapowiadany przez HBO film dokumentalny o autorce słynnej powieści „Opowieści podręcznej”. Film będzie emitowany już 25 marca na antenie HBO.

Można bez wątpienia stwierdzić, że twórczość Margaret Atwood została ponownie doceniona, dzięki serialowej adaptacji z 2017 roku jej książki „Opowieść podręcznej”. Ekranizacja była wysoce doceniona na festiwalach filmowych — otrzymała zarówno Złote Globy, jak i nagrody Emmy. Książkę coraz częściej przywoływano także w kontekście walki o prawa kobiet na całym świecie. Zaledwie dwa lata temu pisarka została wyróżniona Nagrodą Bookera za drugą część - „Testamenty". Margaret Atwood wydała w sumie 16 powieści, 17 tomików poezji, 10 zbiorów opowiadań, a także kilka książek dla dzieci i cykl komiksów. Jednak mimo świetnej znajomości jej twórczości, wciąż niewiele osób wie cokolwiek o samej pisarce. Dokument przygotowany przez HBO ma to zmienić.


Film „Margaret Atwood. Słowo to siła” został stworzony, jako zapis rocznych, międzynarodowych podróży pisarki. Filmowcy towarzyszyli jej podczas spotkań z czytelnikami oraz z osobami, które miały znacząco wpływ na rozwój i popularyzację jej twórczości. Ujęte zostało, chociażby jej spotkanie z Elisabeth Moss, która odgrywała główną postać w serialu „Opowieści podręcznej”, a także z kostiumolożką Ane Crabtree, która jest odpowiedzialna za tak rozpoznawalne, czerwone stroje tytułowych podręcznych. W filmie położono także duży nacisk na informacje o życiu pisarki. Jak wyglądał jej czas dorastania? Jak poznała swojego partnera Graeme’a Gibsona? Co było inspiracją dla jej twórczości? O tych aspektach prywatnego życia Margaret Atwood będzie można się dowiedzieć z najnowszej produkcji. Będzie o nich opowiadać zarówno sama artystka, jak i jej najbliżsi.

Za film odpowiadają Nancy Lang i Peter Raymont, którzy zajęli się zarówno produkcją, jak i reżyserią. Mówią oni, że był to niezwykły, lecz emocjonujący czas. Nadążenie za tak energiczną i ciekawą świata parą, jaką jest Margaret i Graeme, było nie lada wyzwaniem. Czują się jednak zaszczyceni tym, że mogli nie tylko ich poznać, ale wkroczyć do ich prywatnego życia i eksplorować je z różnych stron.

Premiera „Margaret Atwood. Słowo to siła” miała miejsce 1 marca na HBO GO. Z kolei na antenie HBO film zostanie po raz pierwszy wyświetlony 25 marca o godzinie 22:35.

Będziecie oglądać?

Aleksandra Boniecka
{}

Komentarze

@Airain
@Airain · 9 miesięcy temu
Trza będzie popaczeć.
{}× 1
@LetMeRead
@LetMeRead · 9 miesięcy temu
A może i obejrzę.
{}
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl