Rusz śladami Katarzyny Puzyńskiej, czyli nietypowy szlak w gminie Zbiczno

Autor: dominika.nawidelcu ·1 minuta
2021-06-25 6 komentarzy 18 Polubień
Rusz śladami Katarzyny Puzyńskiej, czyli nietypowy szlak w gminie Zbiczno

Czy są tu miłośnicy twórczości Katarzyny Puzyńskiej? Jeśli tak, to do swoich wakacyjnych planów powinni dołożyć jeszcze jeden punkt! W gminie Zbiczno przygotowano specjalny szlak, który pozwoli odwiedzić miejsca opisane w sadze kryminalnej „Lipowo”.


Pomysł powstał na początku 2021 roku, na zlocie fanów Katarzyny Puzyńskiej. Do współpracy przyłączyła się gmina Zbiczno i tak oto powstała ścieżka informacyjna „Lipowo. Śladami powieści”. Na jej trasie zamieszczono 20 tablic! Jeśli jednak taka wycieczka nieszczególnie współgra z Waszymi planami, same tablice dostępne są na stronie internetowej gminy.

Na Fanpagu autorki możemy przeczytać:

„Razem z Panią Wójt Gminy Zbiczno otworzyłyśmy dziś ścieżkę Śladami powieści. Jeżeli zajrzycie do Pokrzydowa (bo tak naprawdę nazywa się książkowe Lipowo), to będziecie mogli bez problemu znaleźć miejsca, które pojawiają się w moich książkach. Na razie tablic jest dwadzieścia. Na każdej znajdziecie przykładowy cytat, który odnosi się do danej lokalizacji. Pierwsza tablica znajduje się w samym centrum Pokrzydowa. Kto wie, może gdzieś na trasie spotkacie Daniela Podgórskiego albo Pawła Kamińskiego (chociaż jego to może akurat lepiej nie). Dziękuję Gminie Zbiczno za tę inicjatywę. To olbrzymi zaszczyt dla mnie”.

Co sądzicie o samym pomyśle? A może ktoś ma blisko i się wybiera?

Dominika Róg-Górecka
× 18 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Vernau
@Vernau · ponad 2 lata temu
Plus za kreatywność dla gminy Zbiczno, w tym mieście wójtem jest kobieta. Dobry pomysł na wykorzystanie literatury w rozreklamowaniu miejscowości. Ciekawa propozycja na wycieczkę rowerową.
I tym powinni się ludzie chwalić, a a nie same złe wiadomości. Bardzo dobra inicjatywa.
https://zbiczno.pl/lipowo/
× 12
@bookovsky2020
@bookovsky2020 · ponad 2 lata temu
Brawo! Zawsze się dziwię, że gminy nie wykorzystują tego typu potencjału np. podwarszawska gmina Leoncin, gdzie urodził się Isaac Bashevis Singer... podobno nie ma tam ani izby pamięci, ani tablicy, ani nic.
× 10
@OutLet
@OutLet · ponad 2 lata temu
No, to wstyd.
× 4
@Fredkowski
@Fredkowski · ponad 2 lata temu
Ja to bym się w sumie wybrał na wycieczkę szlakiem Jozefa Kariki. Namiot na Trybeczu, dobre towarzystwo, atmosfera szaleństwa. Super zabawa dla całej rodziny :D
× 7
@Wiesia
@Wiesia · ponad 2 lata temu
Szczególnie w nocy było by ciekawie 😉
× 3
@jorja
@jorja · ponad 2 lata temu
Super! Pomysł bardzo mi się podoba. Lubię twórczość Puzyńskiej i prawie wszystkie jej książki przeczytałam, ale nawet gdybym za nią nie przepadała, to i tak uważam pomysł za udany. Gmina Zbiczno jest piękna!
× 6
@paulina2701
@paulina2701 · ponad 2 lata temu
Świetny pomysł na rozsławienie gminy i samej sagi. Inicjatywa godna pochwały i naśladowania.
× 3
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Nie miałam okazji zaznajomić z twórczością Pani Katarzyny Puzyńskiej.
Pomysł Pani wójt mi się podoba , gdyż to dobry sposób na promocję miejsc śladami bohaterów.

× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl