Ruszyły Warszawskie Targi Książki!

Autor: dominika.nawidelcu
2021-09-09 4 komentarze 9 Polubień
Ruszyły Warszawskie Targi Książki!

Dokładnie dziś ruszyły Warszawskie Targi Książki. Wydarzenie odbywa się w tym roku po raz jedenasty, a jego formuła zdecydowanie odbiega od tych, w których mogliśmy brać udział wcześniej.


Gdzie i w jakich godzinach?

W tym roku Warszawskie Targi Książki to atrakcja plenerowa. Namioty wystawców będą czynne w piątek i sobotę od 10:00 do 19:00, a w niedzielę do 17:00. Program wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora.

Pierwszy dzień targów

Podczas pierwszego dnia targów wyłoniono laureata Nagrody Głównej Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR 2020. W konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek tytułem twórcy roku wyróżniony został Mariusz Szczygieł. Rafał Skąpski, prezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, uzasadnił, że nagrodę przyznano:

„Za udowodnienie, że reportaż to najwyższej jakości literatura oraz za uświadamianie bliskości kultur, emocji i klimatów”.

Mam nadzieję, że ceremonię wręczenia nagrody mogliście zobaczyć osobiście. Kto był, a kto dopiero planuje się wybrać na Warszawskie Targi Książki?

Dominika Róg-Górecka
× 9 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@ksiazkirabe
@ksiazkirabe · ponad 2 lata temu
Byłam wczoraj, akurat miałam chwilę wolną po pracy, więc zajrzałam w te okolice. W porównaniu z poprzednimi latami wygląda to bardzo skromnie, pod każdym względem. Jest o wiele mniej wystawców i wydarzeń, a i miejsce (moim zdaniem) niekoniecznie jest sprzyjające (wbrew pozorom, bywa ciaśniej niż na stadionie). Ale cóż, takie czasy mamy, dobrze, że chociaż w ten sposób można było zorganizować tę imprezę.
× 1
· ponad 2 lata temu
Mam identyczne odczucia.
Miałam być, ale po przeczytaniu programu i zapoznaniu się z listą autorów i tematyką spotkań zrezygnowałam. Nie znalazłam dla siebie kompletnie nic, więc wybrałam inną opcję spędzenia weekendu.
Natomiast w sobotę, będąc w okolicy, rzuciłam tylko okiem i uznałam, że to nadal nie to, na co liczyłam.
× 1
@paulina2701
@paulina2701 · ponad 2 lata temu
Dobrze, że do Warszawy mam daleko, bo eksmisja z książkami przynajmniej trochę się odwlecze w czasie 😜😂
@aga.kusi_poczta.fm
@aga.kusi_poczta.fm · ponad 2 lata temu
szkoda, że mnie tam nie było - och, nawdychałabym się świata książkowego, oj nawdychała;)

@viki_zm
@viki_zm · ponad 2 lata temu
Do Warszawy mam trochę daleko więc nie byłam ale może to i dobrze dla mojego portfela? 😜
© 2007 - 2024 nakanapie.pl