Świąteczne nowości

Autor: Dominika Róg-Górecka ·4 minuty
2022-12-19 5 komentarzy 8 Polubień
Świąteczne nowości

Już za chwilę, już za parę dni i mamy święta! Naprawdę nie wiem, jak to się stało, przecież jeszcze przed chwilą było lato! Jednak nie ma co kłócić się z faktami. Jeśli tak jak ja, nie czujecie jeszcze klimatu świąt, może jedna z ostatnich książkowych nowości pomoże Wam wczuć się w odpowiednią atmosferę. Sprawdźmy, czy jest w czym wybierać!

 

 

Pikantne święta” – D.B. Foryś, Katarzyna Rzepecka

Data premiery: 02.11.2022

 

Lubicie romanse, które zaczynają się w kuchni? Jeśli tak, to ten z pewnością może być dla Was smakowitym kąskiem. Julia wraca z Francji i planuje założenie własnej restauracji. Jednak Remigiusz działa w tej branży od lat i nie pozwoli, by byle nowicjuszka odebrała mu klientów. Zrobi wszystko, by pokrzyżować dziewczynie plany. Z czasem jednak sytuacja wymyka się spod kontroli, a do głosu dochodzą uczucia.

     
 

Kolęda na cztery ręce” – Natasza Socha

Data premiery: 09.11.2022

Duma to pozytywna cecha, jednak nie wtedy, kiedy niweczy szansę na miłość. Maria ma już swoje lata, ale wciąż myśli o utraconym uczuciu. Tymczasem Paulina właśnie przeżywa rozstanie. Na domiar złego zmuszona jest do pracy w fundacji, gdzie spotyka Marię. A przecież dziewczyna nawet nie lubi starszych ludzi! Ku jej zaskoczeniu okazuje się jednak, że ma z Marią o wiele więcej wspólnego, niż skłonna by była przyznać. Czy opowieść kobiety skłoni ją do walki o własne szczęście?

     
 

Zagubiony anioł” – Magdalena Kordel

Data premiery: 09.11.2022

 

Michalina ma wszystko, o czym marzyła. Rok temu wypowiedziała swoje życzenie, a teraz to wszystko stało się prawdą. Do kompletu brakuje tylko pięknych, rodzinnych świąt, ale te właśnie się szykują! Jednak gdy niespodziewanie spotyka zziębniętą dziewczynę z dzieckiem na rękach, przypomina sobie samą siebie sprzed lat. Właśnie dlatego postanawia pomóc nieznajomej i sprezentować jej wiarę w lepsze jutro. Jednak czy dziewczyna da radę zaufać obcym? W końcu nie raz się już na nich zawiodła...

     
 

Telefon od Mikołaja” – Magdalena Witkiewicz

Data premiery: 09.11.2022

 

Wigilia to ponoć noc pełna cudów, a każdy z bohaterów tej opowieści bardzo na niego liczy. Wincentyna od lat czeka na wiadomość od Mikołaja. Jednak zamiast niego dzwoni do nie Pola, zagubiona nastolatka. W tym czasie Dorota przeżywa kryzys zawodowy i osobisty, a Maciej stara się zastąpić swojej córce dwoje rodziców. Przez przypadek wszyscy oni spotykają się w jednym miejscu. Czy zadziała świąteczna magia?

     
 

No i znowu mamy święta” – Tracy Andreen

Data premiery: 16.11.2022

 

Mieszkanie w miasteczku, które nazywa się „Christmas” może być odrobinę przytłaczające. W końcu świętowanie jest tu czymś więcej niż zwykłą krzątaniną. Tutaj wszystko musi być idealne. Przynajmniej tak było do tej pory. Jednak kiedy Finley Brown wraca z prywatnego akademika, okazuje się, że wszystko uległo zmianie i to... zdecydowanie na gorsze. Rodzice się rozchodzą, przyjaciółka spotyka z jej byłym, a zaciekła rywalka dostaje pracę w pensjonacie jej babci. A skoro jest tak źle, to teraz powinno być już tylko lepiej. Jednak czy aby na pewno?

   

 

 

Drogi Święty Mikołaju II. Kto naprawi tę gwiazdkę?” – Magda Mazur

Data premiery: 23.11.2022

 

Przygotowania do świąt nie zawsze idą po dobrej myśli. Jednak czasem jest tak źle, że tylko cud może wszystko uratować. Cud albo święty... Mikołaj. Bohaterowie tej książki z pewnością będą na niego liczyć!

   

 

 

Była sobie miłość” – Katarzyna Michalak

Data premiery: 23.11.2022

 

Urszula kocha swojego męża Michała całym serem. Tak bardzo, że nie staje na drodze jego planom wyjazdu na drugi koniec świata. Na poprawę humoru mężczyzna kupuje jej małego towarzysza, brązowego szczeniaczka. Po jakimś czasie okazuje się, że Ula musi rzucić wszystko i ratować męża. Gdy oddaje swojego pieska pod opiekę nie spodziewać się, że wkrótce i on będzie potrzebować pomocy...

   

 

 

Światełko miłości” – Roma J. Fiszer

Data premiery: 23.11.2022

 

Życie Gabi to pasmo szalonych wydarzeń i spontanicznych decyzji. A wszystkie ono doprowadziły ją do ucieczki z Włoch do Nakli, gdzie w noc wigilijną chce opowiedzieć córce o swoim życiu, które nie do końca było szczęśliwe. Czy opowieść o przeszłości zamieni się w coś więcej? Kto zapuka do ich drzwi?

   

 

 

Taras z widokiem na przyszłość” – Daria Jędrzejek

Data premiery: 06.12.2022

 

Czy można nie lubić świąt Bożego Narodzenia? Jak najbardziej! Maria nie cierpi ich z całego serca. To właśnie podczas świąt straciła najpierw babcię, potem rodziców. Jednak w tym roku dziewczyna otrzymuje od swojej koleżanki wisiorek, który ponoć przynosi szczęście i powodzenie w miłości. Czy sprawdzi się w przypadku Marii?

   

 

 

Duchy nocy wigilijnej

Data premiery: 29.11.2022

 

A może macie ochotę na wigilijną antologię? Kiedy na dworze zimowa zawierucha, a dzień tak szybko zamienia się w noc, nie ma nic bardziej wciągającego, niż opowieści o duchach. Ta książka przeniesie czytelnika w przeszłość i pokaże mu świat pełen tajemniczych i niewytłumaczalnych zjawisk.

 

Mam wrażenie, że w tym roku wybór jest mniejszy niż zazwyczaj. Miłośnicy literatury obyczajowej i romansów z pewnością znajdą coś dla siebie, jednak i oni wybierać będą głównie z grona autorów, którzy co roku przygotowują świąteczną powieść. Co o tym sądzicie? Jaką nowość dodalibyście jeszcze do tej listy? Chętnie poznam Wasze typy!

× 8 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · około rok temu
Nie moje gusta i na pewno po żadną nie sięgnę. Zresztą mam już plany czytelnicze do końca roku, a książki związane ze Świętami będę czytać wyłącznie wnuczce, bardziej opowiadać niż czytać.
× 3
@LiterAnka
@LiterAnka · około rok temu
Nie odmawiam sobie takich lektur, są odprężające. No i można powywracać oczami nad ich naiwnością 🤭
× 3
@Lorian
@Lorian · około rok temu
Jestem ciekawa Duchów Nocy Wigilijnej - zazwyczaj nie czytam antologii, jednak unosi się nad tą pozycją... duch, który kusi :) Pozostałe pozycje to jednak nie moje gusta, jednak muszę przyznać, że niektóre okładki bardzo ładne :>

× 2
@Catta
@Catta · około rok temu
Prawda, niektóre okładki śliczne. A najładniejsza ta z piesełkiem:)
× 1
@Renax
@Renax · około rok temu
Chyba ten pierwszy tytuł
× 1
@Catta
@Catta · około rok temu
Nie czuję szczególnej potrzeby czytania powieści świątecznych, ani oglądania filmów świątecznych, a już na pewno polskich świątecznych komedii romantycznych, w czasie okołoświątecznym. Tych ostatnich to raczej w czasie żadnym. Jedyna powieść, jaką do tej pory przeczytałam z tego gatunku, to Kamienica pod śniegiem, która bardzo mi się podobała. A zabrałam ją na sierpniowy urlop. Lubię na przekór;)

https://nakanapie.pl/ksiazka/kamienica-pod-sniegiem
© 2007 - 2024 nakanapie.pl