Artykuł

Targi książki 2019 - rozkład jazdy na jesień i zimę

autor:
Dominika (Recenzje na widelcu)
data:
2019-09-06
Lubicie targi książki? My wprost uwielbiamy! Dla moli książkowych takie wydarzenie to prawdziwe święto! Nie dość, że dookoła pełno literatury, to można jeszcze spotkać się z ulubionymi autorami, a nawet wziąć udział w warsztatach. No i ten klimat, kiedy miłośnicy czytania spotykają się w jednym miejscu... po prostu musi być dobrze! Właśnie dlatego już zacieramy łapki na myśl o zbliżających się miesiącach, bo w literackim świecie dzieje się naprawdę sporo. A więc kalendarze w dłoń, koniecznie zapiszcie sobie, gdzie nie może was zabraknąć! 
 
19-22.09.2019 – Elbląg – VII Festiwal Literatury Wielorzecze 
 
Na pierwsze duże wydarzenie zapraszamy was do Elbląga. Jeśli macie czas między 19 a 22 września, zajrzycie nad morze! Program wydarzenia jest naprawdę bogaty, a wy z pewnością nie będziecie się nudzić. Czeka was moc atrakcji, takich jak warsztaty literackie, spotkania autorskie i panele dyskusyjne. Na festiwal szczególną uwagę powinni zwrócić miłośnicy kryminałów, gdyż weźmie w nim udział Mariusz Czubaj i opowie o serii Polski Psychopata. Nad morzem zdecydowanie nie będziecie się nudzić! 
 
24-27.10.2019 – Kraków – 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie 
 
O tych targach nie bez powodu mówi się Święto Literatury pod Wawelem. Jest to jeden z największych i najbardziej popularnych festiwali książkowych w Polsce (zaraz obok warszawskiego). Co roku zrzesza tysiące moli książkowych w jednym miejscu i przy okazji... budzi wiele kontrowersji. Pewne są dwie rzeczy, będzie tłoczno, ale za to pojawi się wielu znanych pisarzy. 
 
22-24.11.2019  – Łódź – VIII Salon Ciekawej Książki 
 
Chwila oddechu i lecimy do centralnej Polski. Listopad zawsze ściąga do Łodzi miłośników literatury. Co roku pojawia się wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dużych, jak i małych czytelników, a do tego wejściówki są bardzo w przystępnych cenach (w zeszłym roku wstęp kosztował 3 złote, a dla dzieci do 10 roku życia był bezpłatny). Jeśli tylko będziecie w okolicy, koniecznie musicie zajrzeć! 
 
28.11-2.12.2019 – Warszawa – Targi Książki Historycznej 2019 
 
Jeśli interesuje was przede wszystkim literatura historyczna, koniecznie zajrzyjcie do Warszawy. Na przełomie listopada i grudnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie – Muzeum (plac Zamkowy 4) odbędzie się 28. edycja tego wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny, a przy okazji wizyty na targach można też sporo pozwiedzać m.in. Salon Muzeów i Salon Bibliotek. 
 
6-8.12.2019 – Katowice – 5. Śląskie Targi Książki 
 
Znowu wracamy na południe, tym razem warto zatrzymać się w Katowicach. W zeszłorocznym wydarzeniu brało udział 180 wystawców i 150 autorów, a wstęp był... darmowy. To świetny moment, żeby przy okazji ciekawej imprezy obkupić się w świąteczne prezenty. 
 
5-8.12.2019 – Wrocław – 28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek i Dobre Strony 
 
Katowice wam nie po drodze? Nic straconego, równolegle odbędą się jeszcze Wrocławskie Targi Dobrych Książek połączone w tym roku w jedno wydarzenie z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. Finałem wydarzenia będzie przyznanie Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry za najlepszą książkę roku. 
 
Rozkład jazdy na ten rok jest naprawdę interesujący. Nieważne czy mieszkacie na południu, czy na północy Polski, coś ciekawego z pewnością dzieje się w okolicy. Czy planujecie się wybrać na któreś z wydarzeń? Koniecznie napiszcie nam które wybraliście! Może się spotkamy! 
O autorze:
@dominika.nawidelcu
Dominika (Recenzje na widelcu) @dominika.nawidelcu
Kocha dosłownie wszystko związane z książkami, uwielbia je czytać, zbierać, układać i, przede wszystkim, pisać o nich. Z zawodu doradca podatkowy, z zamiłowania booknerd, recenzentka i copywriterka. Jest wdzięczna za każdy komentarz pod jej postem :)

Komentarze

@Paulka
@Paulka · 10 dni temu
Jeśli będzie w Poznaniu, to się wybiorę ;)
serce
Komentarze (2)