Targi książki 2022 – rozkład jazdy na wiosnę

Autor: Dominika Róg-Górecka ·1 minuta
2022-03-17 2 komentarze 18 Polubień
Targi książki 2022 – rozkład jazdy na wiosnę

W ostatnią niedzielę (13 marca) zakończyły się Poznańskie Targi Książki oraz Targi Edukacyjne. Wydarzenia cieszyło się ogromną popularnością! Organizatorzy podali, że przez 3 dni odwiedziło ich ponad 40 tysięcy gości! Targi znowu wróciły do łask, a w tym roku zaplanowano ich całkiem sporo! Gdzie wybrać się w następnej kolejności?

 

Warsaw Comic Con – Festiwal Fantastyki i Komiksów

Gdzie: Warszawa (Ptak Warsaw Expo)

Kiedy: maj 2022

 

Warszawski Comic Con jest jeden z bardziej rozpoznawalnych festiwali dla miłośników fantastyki i komiksu. Chociaż ostateczny termin nie jest jeszcze znany, już teraz zapowiedziano udział wielu gwiazd. Podczas wydarzenia będzie można dostać autograf m.in. od Anna Shaffer (Triss Merigold z „Wiedźmina”).

 

Festiwal Grozy i Fantastyki

Gdzie: Łódź (EC1, ul. Targowa 1/3)

Kiedy: 6-8 maja 2022

 

Podczas wydarzenia przewidziano spotkania z autorami i wydawcami, panele dyskusyjne, przedstawienia teatralne, seanse filmowe, gry planszowe i wiele więcej!

 

Warszawskie Targi Książki

Gdzie: Warszawa (teren zielony przed Pałacem Kultury)

Kiedy: 26-29.05.2022

 

Zgodnie z pierwszymi informacjami, tegoroczna edycja, jak i poprzednia, będzie wydarzeniem plenerowym. Na placu przed Pałacem Kultury ustawione zostawią butki wydawców, a wraz z nimi moc atrakcji i spotkań.

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału we Wrocławiu

Gdzie: Wrocław

Kiedy: 25-29.05.2022

 

Miłośnicy kryminału, jak co roku, będą mogli porozmawiać o swojej pasji we Wrocławiu. Tradycyjnie ruszył też konkurs na opowiadanie, w którym nagrodą są literackie warsztaty.

 

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha – Granatowe Góry

Gdzie: Wisła

Kiedy: 3-5.06.2022

 

Będzie to druga edycja tego wydarzenia. Tak jak w zeszłym roku, podczas festiwalu będzie można wziąć udział w wernisażach, przedstawieniach teatralnych, warsztatach z tworzenia podcastów, czy licznych spotkaniach skupionych wokół twórczości Jerzego Pilcha. Ciekawym pomysłem może być też spacer po Wiśle śladami autora.

 

Big Book Festival

Gdzie: Warszawa

Kiedy: 24-26.06.2022

 

Poza datą niestety nic więcej na razie nie wiadomo. Jednak warto zapisać ją sobie w kalendarzu, bo wcześniejsze edycje gwarantowały mnóstwo atrakcji dla miłośników książek.

 

Festiwal Fantastyki Pyrkon w Poznaniu

Gdzie: Poznań (Międzynarodowe Targi Poznańskie)

Kiedy: 17-19.06.2022

 

Pyrok to jeden z najsłynniejszych w Polsce konwentów fantastyki. Już teraz zapowiedziano wiele atrakcji, rozmaite bloki tematyczne, konkursy i warsztaty. Jednak największe „smaczki” dopiero przed nami, dlatego już teraz warto śledzić stronę wydarzenia.

 

Jest z czego wybierać! Ciekawa jestem, czy lubicie brać udział w targach książki? Zamierzacie wybrać się na któreś z wymienionych wydarzeń? A może macie na oku inne? Koniecznie napiszcie o tym w komentarzach!

× 18 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@Anna30
@Anna30 · około 2 lata temu
W tym roku nie planuje wyjazdów na Targi Książki. Jakby coś to tam, gdzie mam najbliżej. Wymienione miasta znajdują się zbyt daleko, abym mogła uczestniczyć w nich.
× 3
@Johnson
@Johnson · około 2 lata temu
Jak zwykle. Sugeruję większą staranność, bo można coś pominąć :) Np.

https://targifantastyki.pl/aktualna
× 2
© 2007 - 2024 nakanapie.pl