Wydarzenia
{} 16 komentarzy

Tegoroczne Targi Książki w Warszawie zostały odwołane!

autor: Dominika (Recenzje na widelcu)
data publikacji: 2020-03-25

Tej decyzji mogliśmy się spodziewać, a mimo wszystko… nadal trochę szkoda. Tegoroczne Targi Książki w Warszawie zostały odwołane, a wszystkich zainteresowanych zaproszono do udziału za rok. Organizator na swojej stronie wyjaśnił, że jego decyzja wynika zarówno z trudnej sytuacji ekonomicznej na rynku wydawniczym, jak i zagrożenia epidemiologicznego.


Nie sposób się temu dziwić, chociaż wydarzenie planowane było dopiero na maj, rozwój sytuacji, zarówno na świecie, jak i w Polsce, nie napawa optymizmem. Warszawskie Targi Książki co roku ściągały rzesze ludzki z całego kraju, a w szczytowych godzinach stadion był dosłownie wypchany po brzegi! Decyzja o odwołaniu wydarzenia wydaje się przemyślanym krokiem.

Na otarcie łez organizator wspomniał, że rozważa możliwość przeprowadzenia jesiennych, krajowych Targów Książki w Warszawie. Nie wiem jak Wam, ale mi ta pora roku bardziej kojarzy się z imprezą w Krakowie. Paradoksalnie taka „kumulacja” może się przysłużyć obydwu wydarzeniom. Ich uczestnicy rokrocznie narzekają na ścisk i tłok podczas targów. Może w ten sposób uda się uniknąć tłumów? Będę trzymać rękę na pulsie i poinformuję was, jak tylko pojawi się jakakolwiek wiadomość na ten temat.

Tymczasem, co wy myślicie o odwołaniu Warszawskich Targów Książki w Warszawie w 2020 roku? Uważacie, że to dobra decyzja? Kto tak, jak ja, też będzie tęsknił za tą imprezą?

Autor:
@dominika.nawidelcu
Dominika (Recenzje na widelcu) @dominika.nawidelcu
Kocha dosłownie wszystko związane z książkami, uwielbia je czytać, zbierać, układać i, przede wszystkim, pisać o nich. Z zawodu doradca podatkowy, z zamiłowania booknerd, recenzentka i copywriterka. Jest wdzięczna za każdy komentarz pod jej postem :)
Zobacz także:

Komentarze

@Justyna_K
@Justyna_K · 7 dni temu
Odwołane targi to nie koniec świata. Zostanie pewnie wyznaczony inny termin jak już ta cała zaraza minie. Najważniejsze, żebyśmy wszyscy byli zdrowi, żebyśmy przetrwali pandemię, żeby nikt z naszych bliskich nie ucierpiał. Cała reszta jest nieistotna. Należy żałować chorych i umierających ludzi, a nie odwołanych targów czy innych imprez/atrakcji. One kiedyś powrócą, Ci co stracili zdrowie, odeszli... nie powrócą już nigdy. Trzymajcie się, nie wychodźcie z domu, uważajcie na siebie.
{}× 11
@Johnson
@Johnson · 7 dni temu
Nie ma co polubiać! Bardzo fajna impreza była, no ale okoliczności w pełni uzasadniają taką decyzję. Cóż. Życie chłoszcze.
{}× 10
@rabebucher
@rabebucher · 7 dni temu
Przykra informacja, ale w obecnej sytuacji jak najbardziej zrozumiała... Szkoda :(
{}× 5
@Little_Lotte
@Little_Lotte · 7 dni temu
Nie ma się co rozczulać. Jak mawia moja siostra święta są co roku.
{}× 5
@Moncia_Poczytajka
@Moncia_Poczytajka · 7 dni temu
Odwołanie imprezy jest jak najbardziej zrozumiałe. Ale tak bym chciała, aby targi zostały przeniesione na jesień. Tak się już do nich przyzwyczaiłam i na pewno będzie mi ich brakowało. Super impreza! Super klimat! Super targi!
{}× 3
@nataliarecenzuje
@nataliarecenzuje · 7 dni temu
Dokładnie tak... Można było się spodziewać, ale mimo wszystko szkoda. Może uda im się zorganizować targi na jesieni... Trzymam kciuki.
{}× 3
@Rozchelstana_Owca
@Rozchelstana_Owca · 7 dni temu
Cóż poradzić, Targi będę jeszcze nie raz, nie dwa, a zdrowie najważniejsze ♥
{}× 2
@MaDom
@MaDom · 7 dni temu
A Poznań zrobił targi na początku marca, mimo że niektóre imprezy już odwoływano lub odbywały się bez publiczności.
{}× 1
@izka91201
@izka91201 · 7 dni temu
Akurat tego nie polubie. Szkoda bardzo, bo takie imprezy to jest coś super dla czytelników ;)
{}× 1
@Betsy59
@Betsy59 · 6 dni temu
Ja nie lubię tłumu, więc i tak na targi nie chodzę.
{}× 1
@halmanowa
@halmanowa · 4 dni temu
Nie ma co się smucić, będzie jeszcze wiele innych okazji :) Teraz dobrze pomyśleć o swoim zdrowiu, o swoich rodzinach, a na Targi przyjdzie jeszcze czas.
{}
@Vemona
@Vemona · 6 dni temu
Wiadomo było, że tak będzie, ale człekowi smutno. Może zrobią jesienią? A jak nie, to za rok - wtedy to dopiero wyposzczone towarzystwo się rzuci! ;)
{}
@Mania00
@Mania00 · 4 dni temu
Słuszna decyzja. Według mnie powinni też przenieść na późniejszy termin wydarzenia większego kalibru, czyli wybory i matury.
{}
@bookjedenwie
@bookjedenwie · 5 dni temu
A miałam nadzieję rozpocząć moją przygodę z targami książki w tym roku... :( No nic... może w pażdzierniku.
{}
@Nigrum
@Nigrum · 7 dni temu
Spodziewane ale i tak przykre.😔 Ulubiona impreza w roku nie odbędzie się...szkoda.
{}
@maczek89
@maczek89 · 6 dni temu
Szkoda ale to jest bardzo dobra decyzja.

{}
{}