Z miłości do herbaty, czyli kilka książek dla wielbicieli aromatycznych naparów

Autor: Dominika Róg-Górecka ·2 minuty
2022-07-10 8 komentarzy 16 Polubień
Z miłości do herbaty, czyli kilka książek dla wielbicieli aromatycznych naparów

Jakiś czas temu przygotowałam dla Was zestawienie książek z motywem kawy. Tym razem mam coś dla tych, którzy zamiast małej czarnej wolą herbatę. To zestawienie również otworzy kilka ciekawych publikacji na temat samego naparu, a zaraz po nim znajdziecie kilka powieści. To jak, jesteście gotowi na literacką „wycieczkę” szlakiem herbaty?

 

 

Herbata. Odkryj prawdziwy smak najszlachetniejszego napoju na świecie”, Anna Brożyna

 

Jest to najświeższa (jeśli można tak powiedzieć o zapowiedzi wydawniczej) publikacja na dzisiejszej liście, ponieważ jej premiera zaplanowana została na 24 sierpnia tego roku. Książka reklamuje się jako herbaciane kompendium wiedzy, którego celem jest zaprezentowanie ciekawej oraz złożonej historii tego naparu. Za jej sprawą poznacie zarówno historię herbaty, jak i odkryjecie bardziej praktyczne aspekty serwowania napoju.

     
 

Czajnikowy.pl – dobra herbata”, Rafał Przybylok

 

Równie ciekawie prezentuje się publikacja wydana w 2017 r. – „Czajnikowy.pl”. Jej celem jest uzupełnienie wiedzy każdego miłośnika herbaty, ale też zarażenie tą pasją laików. Autor zapewnia, że po przeczytaniu jego publikacji nikt już nie spojrzy na przygotowywanie herbaty tak samo, jak wcześniej.

     
 

Herbata. 100 pomysłów”, Mary Ward

 

Jeśli jednak najbardziej interesuje Cię sposób parzenia herbaty, to właśnie na tym aspekcie skupia się ta publikacja. Pomysły w niej zaproponowane pomogą Ci ustalić, jaki rodzaj naparu, ale też sposób przygotowania, lubisz najbardziej. Dzięki zdobytej wiedzy na atrakcyjności zyskają Twoje zaproszenia na herbatę. W końcu kto pogardziłby wizytą u eksperta?

     
 

Kawa czy herbata? Przepisy gwiazd”, Magdalena Kuydowicz

 

Nie wiem, jak się to kawie udało, ale wepchnęła się nawet do zestawienia o herbacie. Z pewnością jakieś lobby! Tym razem publikacja zbiera przepisy autorstwa gości programu TVP „Kawa czy herbata?”. Wśród nich znajdują się pisarze, aktorzy, dziennikarze, sportowcy i piosenkarze.

 

Jeśli jednak herbata interesuje Cię bardziej jako literacki motyw, niż przepis, to i w tym zakresie mam kilka propozycji.

 

 

Herbata z kwiatem agłai”, Piotr Madej

 

Nie dość, że w tej powieści pojawia się herbata, to jest też całe mnóstwo książek. Czyli jakby nie patrzeć, połączenie idealne! Książka opowiada o znajomości bibliotekarza z pewną sklepową. Porozumiewają się za pomocą specyficznego kodu, którym są przeczytane książki.

     
 

Herbata szczęścia”, Agnieszka Grzelak

 

Dla odmiany mam coś z gatunku fantastyki i to z tajemnicą w tle. Opowieść zaczyna się od nietypowego zlecenia oraz wielkiej miłości. Czy bohaterce uda się rozwiązać problemy i odkryć tajemnice?

     
 

Sekretna herbaciarnia”, Vanessa Greene

 

Herbaciarnie to miejsca, w których wielu klientów szuka wytchnienia od pędu życia i problemów. W opowieści tej będziecie towarzyszyć dziennikarce, która ma za zadanie przygotować listę najlepszych herbaciarni. Jednak jeden z lokali wcale nie chce znaleźć się w zestawieniu. Dla wielu osób jest to bowiem azyl, miejsce, któremu niepotrzebny jest rozgłos. W ramach podziękowania za nieuwzględnienie go na liście, jego klientka zgadza się towarzyszyć dziennikarce w podróży po całym kraju. Czy uda im się stworzyć listę? I czego dowiedzą się o sobie?

   

 

 

Herbaciarnia pod Morwami”, Sharon Owens

 

Herbaciarnię pod Morwami prowadzi pewne małżeństwo. Chociaż wypieki, które serwują, nie mają sobie równych, w ich związku wcale nie układa się dobrze. Z problemami borykają się również ich klienci i to właśnie o tym jest ta powieść. O życiu, które nie zawsze biegnie tak, jakby się tego chciało, ale w którym nigdy nie brak nadziei (oraz czegoś słodkiego).

 

Jestem ciekawa, kto czyta ten artykuł i popija herbatę? Koniecznie dajcie też znać, czy któraś z książek Was zainteresowała oraz jaką publikację, na podobny temat, polecacie.

× 16 Polub, jeżeli artykuł Ci się spodobał!

Komentarze

@jatymyoni
@jatymyoni · prawie 2 lata temu
Czytając artykuł piję Rooibos z różnymi dodatkami. Mistrzami parzenia herbat są Japończycy, a więc polecam klasyczną książkę:Księga herbatyKakuzo Okakura
× 8
@milena9
@milena9 · prawie 2 lata temu
Zielona herbata z różnymi dodatkami: cytryną albo grejpfrutem 😊😊😊😊😊🍵.
× 1
@milena9
@milena9 · prawie 2 lata temu
Czujników.pl czytałam bardzo ciekawie brzmi tytuł herbata z kwiatem agai. Dziękuję za herbaciane zestawie.
× 3
@Lorian
@Lorian · prawie 2 lata temu
Herbata to styl życia :D Uwielbiam! A zestawienie bardzo... herbaciane ^^
× 3
@book.book.pl
@book.book.pl · prawie 2 lata temu
Wszystkie książki zapowiadają się ciekawie, ale chyba najbardziej kusząca jest "Sekretna herbaciarnia"
× 2
@bookovsky2020
@bookovsky2020 · prawie 2 lata temu
Ciekawe herbaciane propozycje :) Popijam herbatkę, a jakże! Przychodzą mi jeszcze do głowy np. "Wyznania Gejszy" albo książki Lisy See krążące wokół chińskich tradycji :)
× 1
@Anna30
@Anna30 · prawie 2 lata temu
Zainteresowały mnie 2 następujące książki:

1. | „Herbaciarnia pod Morwami”, Sharon Owens

2. | „Sekretna herbaciarnia”, Vanessa Greene
× 1
@Meszuge
@Meszuge · ponad rok temu
Herbata - tak, jak najbardziej, ale moją pasją jest yerba mate. cebador.blogspot.com
@margota13
@margota13 · prawie 2 lata temu
Właśnie popijam mięte 🤒 Kusi mnie Herbata z kwiatem aglai
© 2007 - 2024 nakanapie.pl