Był także dyrektorem artystycznym komiksowego magazynu Relax, publikującego w odcinkach polskie i zagraniczne historie obrazkowe.
W 1976 roku Rosiński wyjechał do Belgii, żeby rozwijać tam swoje umiejętności i spróbować obecności na zachodnim rynku wydawniczym. Poznał tam Jeana Van Hamme'a, który zaproponował Rosińskiemu tworzenie rysunków do nowej serii komiksowej Thorgal, którą wymyślił Van Hamme. Wkrótce potem pierwsza część sagi, zatytułowana Zdradzona Czarodziejka, ukazała się w belgijskim czasopiśmie komiksowym "Tintin". Seria ukazuje się w formie albumów nieprzerwanie od 1980 roku i stanowi jeden z największych sukcesów europejskiego komiksu.
W 1980 roku do scenariusza André-Paula Duchâteau Rosiński narysował pierwsze plansze serii science-fiction pt. Hans, w Polsce znanej jako Yans. Rysowanie cyklu przejął po 6. odcinku (1992 r.) inny polski rysownik, Zbigniew Kasprzak, tworzący w Belgii pod pseudonimem "Kas".
Po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce w 1981 roku Rosiński wyjechał z rodziną na stałe do Belgii. W 1987 roku razem z Jeanem Van Hamme'em stworzyli wielokrotnie nagradzaną, czarno-białą opowieść pt. Szninkiel, ponownie wydaną w latach 2001-2002 w trzech tomach i w kolorze.
W 1992 roku wydał pierwszą z czterech narysowanych przez siebie części serii Skarga Utraconych Ziem według scenariusza Jeana Dufaux.
W 2001 roku ukazał się Western, jednoczęściowy komiks, napisany przez Van Hamme'a. Album osiągnął niezwykły rozgłos głównie dzięki zmianie stylu rysowania Rosińskiego, który przeszedł od tradycyjnego sposobu rysowania do koloru bezpośredniego, ujawniając tym samym swój talent malarski.
Rosiński poszedł o krok dalej w rozwoju swojego stylu w kolejnej publikacji, Zemście hrabiego Skarbka (2003, scenariusz Yves Sente), zarzucając kontur i tworząc plansze jak obrazy. Nie wzbudziło to jednak takiego entuzjazmu, jak w przypadku Westernu, głównie dlatego, iż Rosiński przyzwyczaił wielbicieli swojej twórczości do tradycyjnego, realistycznego rysunku, a jego nowe eksperymenty nie pozostały bez wpływu na ilustracje w Thorgalu (którego 29. tom został po raz pierwszy w historii tego cyklu namalowany, a nie narysowany).
Od 1992 roku Rosiński mieszka w Mollens w Szwajcarii.
Laureat wielu nagród komiksowych, otrzymał w ostatnim czasie Grand Prix Saint-Michel i Grand Prix Albert Uderzo na komiksowych festiwalach za całokształt twórczości.
8 września 2006 odebrał w polskiej ambasadzie w Bernie Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany za wybitne osiągnięcia artystyczne i zasługi dla kultury polskie.
6 października 2007 podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
W 2010 roku odebrał belgijski Order Leopolda II.