Ane Riel

Autorka, 52 lata 42 czytelników
Zostań fanem autorki:
8 /10
47 ocen z 1 książki,
przez 47 kanapowiczów
Urodzona 25 września 1971 roku w Danii (Aarhus)
Riel zadebiutowała jako pisarka w 2013 roku komedio-thrillerem Rzeźnik z Liseleje, który został nagrodzony przez Danish Crime Academy w kategorii Najlepszy Kryminalny Debiut 2014 roku.

Jej kolejna powieść Żywica została nominowana do nagrody 2016 DR Romanpris przyznawanej przez Danish Broadcasting Corporation; oraz do Readers' Choice Award.

Ane Riel została również nagrodzona przez Ministerstwo Kultury prestiżową nagrodą Niels Matthiasen Memorial Grant za swoją dotychczasową twórczość. Komitet określił ją mianem ,,autorki o niesamowitym talencie, niebywałej odwadze i rzadkiej wyobraźni.''

Kategorie
Sensacja Thriller

Książki

Żywica
Żywica
Ane Riel
8/10

Co się dzieje, jeśli kochasz kogoś tak bardzo, że chcesz go zatrzymać przy sobie za wszelką cenę, w bezpiecznym miejscu? Rodzina Haarder mieszka na odosobnionej, porośniętej świerkami małej wysepce ...

Cytaty

Nie, nie było rzeczy zbędnych. Co go opuści, już nie wróci. Dlatego nic go nie opuszczało.
Czas nie został zniesiony, po prostu nabrał głębi. Stał się miękkim przyjacielem, który nie wymaga niczego, oprócz bycia.
Nigdy nie należy brać od natury więcej, niż potrzeba - wyjaśnił. - Jeśli złapiemy wszystkie ryby, to następnym razem nie będzie już żadnej.
Chodziliśmy na polowanie na jelenie, kiedy księżyc mocno świecił, bo wówczas jest równocześnie ciemno i jasno. My widzieliśmy, a jeleń nie cierpiał. Ciemność pochłania cierpienie.

Komentarze

@Paulka
@Paulka · około 3 lata temu
Chętnie bym przeczytała coś jeszcze spod pióra tej autorki
© 2007 - 2024 nakanapie.pl