Anna Ciarkowska

Anna Ciarkowska

Autorka 61 czytelników
Obserwuj
8.4 /10
68 ocen z 3 książek,
przez 62 kanapowiczów
Z wykształcenia filolożka i literaturoznawczyni, z powołania – poetka. Czytająca i rysująca kolekcjonerka wspomnień i przeżyć, światoczuła i nadwrażliwa zbieraczka mikrohistorii. Wielbicielka spacerów, rekinów i przesłodzonej kawy z mlekiem.

Książki (3)

Sortowanie:
Chłopcy, których kocham
Chłopcy, których kocham
Anna Ciarkowska
8.7/10
„Przepraszam, czy mogę się u ciebie schować? Czy możemy zbudować z koca kryjówkę na jedną noc i dwoje ludzi? I zostawmy nas na chwilę samych.” Krótkie notatki z codzienności, raporty z załamań i zapis...
Dewocje
Dewocje
Anna Ciarkowska
7.6/10
Powieść autorki głośnych i bestsellerowych „Pestek” oraz „Chłopców, których kocham”. To mogło zdarzyć się wszędzie, bo wszędzie są matki i ojcowie, sklepowe, listonoszki i ciotki Jadwigi, wszędzie...
Pestki
2 wydania
Pestki
Anna Ciarkowska
8.9/10
Anna Ciarkowska zebrała wszystkie lęki i opisała je – niczym Sylvia Plath w „Szklanym kloszu”. Bohaterka „Pestek” próbuje obudzić się „z niestworzonych historii, z głupot i wymówek”, ale nie umie. A ...

Obserwujący (1)

@mewaczyta

Komentarze

Cytaty Anna Ciarkowska

Samotność nie jest wtedy, gdy nie masz do kogo się odezwać. Tylko kiedy wiesz, że nikt nie zrozumie tego, co mówisz.
Najpierw myślałam, że najbardziej samotna jestem, kiedy zasypiam sama i wyobrażam sobie siebie w zupełnie innym życiu. Potem okazało się, że bardziej samotna jestem, kiedy zasypiam z człowiekiem, który w ogóle mnie nie obchodzi.
Okazuje się, że tak już będzie zawsze, że to wszystko, co robimy przez całe życie: czekamy, aż coś się zacznie i czekamy, aż coś się skończy. Już albo jeszcze.
Naucz się (…) udawać, że to nic. Równym ściegiem się uśmiechaj, nawet jeśli w nocy czujesz, że twoje ciało jest porwaną na strzępy tkaniną, zszywaj co rano to płótno, bo ono jest wytrzymałe i niejednego będzie musiało w sobie załatać.
- Jesteś jakaś nienormalna - powiedział Michałek, a ja, żeby zrozumieć, zaczęłam prowadzić rejestr ludzi normalnych, którymi nie jestem.
Wszyscy są tacy sami, a ja szukam ciągle kogoś innego.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl