Diane Setterfield

Diane Setterfield

Autorka 173 czytelników
Obserwuj
7.2 /10
107 ocen z 3 książek,
przez 103 kanapowiczów
Trzynastą opowieść napisała nauczycielka akademicka z Yorkshire, wykładająca XX-wieczną literaturę francuską, i z dnia na dzień stała się milionerką. Wydawcy amerykański i brytyjski zapłacili miliony za powieść debiutantki. Prawa do wydania Trzynastej opowieści zostały kupione w 32 krajach. Skromna Angielka stała się sensacją literacką w USA. Diane Setterfield jest pierwszą od czasu triumfu Zaklinacza koni Nicholasa Evansa w 1995 roku brytyjską autorką, która swoją debiutancką powieścią podbiła amerykański rynek. Światowa prasa rozpisywała się o sukcesie Diane Setterfield. „Kirkus Reviews”: Jeszcze niedawno była skromną nauczycielką z Yorkshire, teraz jest słynną pisarką, a jej Trzynasta opowieść może stać się najpopularniejszą powieścią roku; „The Independent”: Nauczycielka dostaje milion funtów za swoją pierwszą powieść!; „Yorkshire Post”: Zdumiewająca historia pisarskiego sukcesu debiutantki – wartego milion funtów!

Książki (3)

Sortowanie:
Książka Człowiek, którego prześladował czas
Człowiek, którego prześladował czas
Diane Setterfield
{}5.3/10
Autorka Trzynastej opowieści po 7 latach powraca w wielkim stylu! Jeden uczynek, jeden ułamek czasu może odmierzać czernią kolejne rozdziały twojego życia... Chłopiec celuje z procy do kruka. Koledzy ...
Książka Trzynasta opowieść
4 wydania
Trzynasta opowieść
Diane Setterfield
{}8.4/10
Obie są samotne. Obie skrywają bolesną tajemnicę swoich narodzin. Obie zamknęły się w świecie książek. Margaret Lea - zwyczajna dziewczyna, córka antykwariusza z Cambridge, która bardziej kocha ks...
Książka Była sobie rzeka
Była sobie rzeka
Diane Setterfield
{}8.0/10
To była najdłuższa noc w roku, kiedy wszystko może się zdarzyć. Trzy dziewczynki zaginęły. Jedna wróciła. Opowieść się rozpoczyna… W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce...

Komentarze

Cytaty Diane Setterfield

Zadziwiające, jak umysł potrafi się ukrywać w cieniu, dopóki nie trafi się odpowiedni powiernik.
Niektóre rzeczy wydają się niepojęte nocą, a stają się jasne, kiedy wzejdzie słońce.
Zwłoki zawsze opowiadają jakąś historię życia i śmierci, tymczasem martwe ciało tego dziecka przedstawiał prawdziwą niezapisaną kartę.
To czas magii. Kiedy granica między dniem i nocą rozciąga się i zaciera, to samo dzieje się z granicą między światami. Sny i opowieści mieszają się z rzeczywistością, żywi i umarli ocierają się o siebie, przychodząc i odchodząc,przeszłość zbiega się i miesza z teraźniejszością.
Miło pływać w pojedynkę. Można poczuć wolność. Człowiek nie jest tu, ani tam, ciągle w ruchu, zawsze między jednym, a drugim. Przede wszystkim ucieka i do nikogo nie należy.
Są historie, które można opowiadać na głos, i takie, o których się mówi szeptem, lecz są takie z które pomija się milczeniem.
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe