Lech Maruszak
Zostań fanem autora:

Lech Maruszak

Autor, 73 lata
10 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Urodzony 15 lutego 1951 roku w Polsce (Polska)
Mgr Lech Maruszak na uczelni studiował międzym innymi filozofię. W pracy zawodowej uczestniczył w pracy organizacji światowych i europejskich. W kraju wyróżniony kilkoma odznaczeniami. Od wielu lat indywidualnie studiował historię starożytnych religii Bliskiego Wschodu. W efekcie powstała książka "Magnus Agnus Dei", która na tle bliskowschodnich religii Antyku, traktuje o historii chrystianizmu do V w. n.e.

Książki

Magnus Agnus Dei
Magnus Agnus Dei
Lech Maruszak
10/10

Większość społeczeństwa nie jest zainteresowana książkami z kategorii Religia i Historia. Przeciętnego czytelnika nie fascynuje abstrakcyjne, filozoficzne myślenie, a nawet pogłębianie swojej wiedzy ...

Cytaty

Niosący boga ... Tak Żydzi, w okresie tzw. Drugiej Świątyni, nazywali takiego goya, który przyrzekł swoje oddanie dla Żydów we wszystkim i wyparł się boga swoich przodków. Mimo tego, nie uznawano go za Żyda, ale musiał przestrzegać Siedmiu Praw Noego, stąd nazywany był noakhydą. Symbolem noakhydów jest tęcza . Żydzi uważają, że noakhydzi wejdą do Edenu jako ich słudzy.
Otóż prawda jest taka, że narratorzy babilońscy konstruując opis dialogu nowego bóstwa Judejczyków zapożyczyli zdanie z Awesty, w którym bóg odpowiadając na pytanie kim jest, powiedział, że jest Ahura Mazdą. Do BH zaplanowano inne bóstwo, więc imienia, Ahura Mazda narratorzy nie mogli wstawić i je pominęli, z tego to powodu, nad tym skopiowanym przez nich, niekompletnym zdaniem z Awesty wciąż znajdują się dyskutanci.
W Awescie, w Ohrmazd Yasht, w pytaniach o kolejne Imiona, Mazda powiedział:
(awest.) «vîsãstemô ahmi ýat ahmi mazdå nãma», tzn. «Dwudzieste: Jestem który jestem Mazda Wszechwiedzący» [Avesta, Khorda 1898, Ormazd Yt I,8]. W języku angielskim spotykane jest również takie tłumaczenie: «Twentieth: I am that I am called Mazdâ»

Komentarze

© 2007 - 2024 nakanapie.pl