Lloyd Biggle

Lloyd Biggle

Autor, zmarł w 2002 (żył 79 lat) 3 czytelników
Obserwuj
8.5 /10
2 oceny z 1 książki,
przez 2 kanapowiczów
Urodzony 17 kwietnia 1923 roku w USA (Waterloo)
Urodził się w Waterloo w stanie Iowa. W czasie II wojnie światowej służył w transporcie 102. Dywizji Piechoty. Był dwukrotnie ranny, druga rana, odłamek w nodze, otrzymana w pobliżu Łaby pod koniec wojny, uczyniła go inwalidą do końca życia. 

Po wojnie podjął studia z zakresu muzykologii, otrzymał bakalaureat z wyróżnieniem na Wayne State University, a następnie magisterium i doktorat na Uniwersytecie Stanowym Michigan. Po studiach wykładał na Eastern Michigan University. Zaczął pisać w 1955 r., profesjonalnym pisarzem został po opublikowaniu powieści All the Colors of Darkness w 1963 r. 

W twórczości często wykorzystywał tematy związane z muzyką i sztuką. Jest uznawany w kręgach science fiction za autora, który wprowadził pierwiastek estetyczny do literatury, kojarzonej do tej pory głównie z problematyką naukowo-technologiczną. 

Był członkiem-założycielem SFWA, pełniąc funkcję pierwszego skarbnika (1965-1967), a potem przez przewodniczącego rady powierniczej (1978-1981). Był pomysłodawcą nagrody Nebula. 

Zmarł na białaczkę

Książki

Pomnik
Pomnik
Lloyd Biggle
8.5/10
Seria: Biblioteka Fantastyki [Alfa]
Lloyd Biggle jr pochodzi ze stanu Iowa w USA, gdzie urodził się w roku 1923. Z wykształcenia muzykolog, otrzymał w tej specjalności doktorat uniwersytetu stanowego Michigan. Z tego zapewne powodu prze...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Lloyd Biggle

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl