Lubow Woronkowa

Autorka, zmarła w 1976 (żyła 69 lat)
Obserwuj
Urodzona 17 września 1906 roku w Federacji Rosyjskiej (Moskwa)
Radziecka pisarka, autorka licznych powieści historycznych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Pochowana na Cmentarzu Wagańkowskim w Moskwie.
Voronkova urodziła się w Moskwie. Wraz z narodzinami córki rodzina Woronkowów zdecydowała się przeprowadzić gdzieś, gdzie nie będzie miejskiego zgiełku. Miejsce zostało wybrane niemal natychmiast - rodzina przeniosła się na przedmieścia, do jednej z cichych wiosek. To właśnie dzieciństwo na wsi miało ogromny wpływ na twórczość bardzo wówczas młodego pisarza. Mieszkając w wiosce, będąc dziewczynką, Lyuba pracowała i pomagała rodzicom w pracach domowych, czasami podejmując pracę, która była zbyt ciężka dla małej i delikatnej dziewczynki.
Gdy dorosła, zaczęła pisać, opowiadając w gazecie o swoich uczuciach do ojczyzny i ludzi pracy, co pomogło jej wykonać najcięższą pracę.
Przeniósł się następnie do Moskwy i wstąpiła na wydział dziennikarstwa. Po ukończeniu studiów po raz pierwszy pracowała w swojej specjalności. Pisarka dużo podróżowała po Rosji i pisała o życiu na wsiach - tak blisko niej było życie na wsi. Pierwszy opublikowany artykuł, napisany przez Love, był poetyckim artykułem o życiu gospodyni Barbary, który został opublikowany w gazecie Komsomolskaja Prawda.

Książki (2)

Sortowanie:
Dziewczynka z miasta
Dziewczynka z miasta
Lubow Woronkowa
„Dziewczyna z miasta” była jednym z najważniejszych dzieł w życiu pisarki. Historia została napisana przez Lubow w czasach wojny, chociaż książka nie dotyczy gatunku o tematyce militarnej. Należy zau...
Dokąd płyną obłoki
Dokąd płyną obłoki
Lubow Woronkowa
Rzecz się dzieje na rosyjskiej wiosce. Wakacje wiejskich dzieci nieco gmatwa przyjazd miastowej Swietłany. Dzieciństwo na wsi miało ogromny wpływ na twórczość bardzo wówczas młodego pisarki. Mieszkaj...

Komentarze

Cytaty Lubow Woronkowa

{} Dodaj pierwszy cytat!
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe