Magdalena Lytek-Dehiles

Magdalena Lytek-Dehiles

Autorka 5 czytelników
Obserwuj
8.4 /10
5 ocen z 1 książki,
przez 5 kanapowiczów
Magdalena Lytek-Dehiles urodziła się w Tychach-Lędzinach na Górnym Śląsku i dorastała w Mikołowie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. "Po każdej burzy świeci słońce to jej pierwsza powieść", wcześniej publikowała w magazynie Śląsk oraz w kilku antologiach. Ukończyła podyplomowe studia tłumaczeniowe na Uniwersytecie Westminster oraz kurs pisarski na Uniwersytecie City. Na co dzień uczy w szkole. Kocha irlandzką muzykę i morze.

Książki

Po każdej burzy świeci słońce
Po każdej burzy świeci słońce
Magdalena Lytek-Dehiles
{}8.4/10
Grzegorz, winiąc ojca za śmierć matki, wyjeżdża do Londynu i wszystko wskazuje na to, że wplątuje się w poważne tarapaty. Czy rodzinne więzy przezwyciężą emigracyjną zawieruchę i czy nadzieja naprawd...

Komentarze

Cytaty Magdalena Lytek-Dehiles

-Za dżentelmenów i obrońców słabszych-ponownie wzniosła kieliszek.
Niemal usłyszał jej głos: "Pamiętaj, Stasiu, ja zawsze powtarzam - po każdej burzy świeci słońce!".
Huk fal rozbijających się o burty promu przypominał mężczyźnie charakterystyczne melodie szant .Jedna taka szczególnie utkwiła mu w pamięci, ulubiona Grzegorza. "Żegnajcie nam dziś Hiszpańskie dziewczyny" .
Wszystkie domy wzdłuż ulicy były takie same. Otwór, stopień, furtka, stopień otwór. Otwór, stopień, furtka, furtka, stopień otwór. I tak od godziny.
Na ulicy jeździły samochody. Każdy z nich dokądś zmierzał. A co było jego celem?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl