Po każdej burzy świeci słońce

Magdalena Lytek-Dehiles
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Po każdej burzy świeci słońce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Grzegorz, winiąc ojca za śmierć matki, wyjeżdża do Londynu i wszystko wskazuje na to, że wplątuje się w poważne tarapaty. Czy rodzinne więzy przezwyciężą emigracyjną zawieruchę i czy nadzieja naprawdę umiera ostatnia? Do jakich poświęceń jesteśmy zdolni, gdy stawką jest zdrowie lub życie naszych bliskich? Powieść ukazuje nierzadko skomplikowane relacje rodzinne oraz porusza problemy emigracji po roku 2004. Książka porusza także problem handlu ludźmi.
Data wydania: 2021-11-20
ISBN: 978-83-963199-0-6, 9788396319906
Wydawnictwo: Self Publishing
Stron: 218
dodana przez: kazal_ka

Autor

Magdalena Lytek-Dehiles Magdalena Lytek-Dehiles Magdalena Lytek-Dehiles urodziła się w Tychach-Lędzinach na Górnym Śląsku i dorastała w Mikołowie. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Śląskim. "Po każdej burzy świeci słońce to jej pierwsza powieść", wcześniej publikowała w magazynie Ślą...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Odważył się pan na wielką rzecz z myślą o swojej rodzinie" - historia o odwadze, miłości i ż...

{} WYBÓR REDAKCJI
13.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka to udany debiut autorki, w którym porusza wiele trudnych i ważnych tematów, a także pisze o sprawach codziennych, które mogłyby się przytrafić każdemu z nas. Historia głównego bohatera - Pana Stanisława jest bardzo poruszająca. Poznajemy go około roku po śmierci ukochanej żony - Teresy. Kobieta wraz z niedoszłą synową zginęły w wypadku sa... {} Recenzja książki Po każdej burzy świeci słońce

@viki_zm@viki_zm {}× 14

Ojcowska miłość.

14.01.2022
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Niemal usłyszał jej głos: "Pamiętaj, Stasiu, ja zawsze powtarzam - po każdej burzy świeci słońce!". To tytułowe powiedzenie jest mottem przewodnim tej książki, używała go nieżyjąca już Teresa - żona głównego bohatera Stanisława. I być może dobrze się stało, że właśnie takie zdanie powtarzał sobie nasz emerytowany górnik. Pozwoliło mu na to, aby s... {} Recenzja książki Po każdej burzy świeci słońce

@maciejek7@maciejek7 {}× 27

Przejmująca historia

20.12.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ojcostwo to wielkie wyzwanie i ogromna odpowiedzialność. Dla dobra swojej pociechy, kochający rodzic jest w stanie poświęcić wszystko, zrezygnować z dotychczasowego życia i nawet zaryzykować swoje życie, by tylko ocalić dziecko przed całym złem tego świata. W tej powieści poznajemy Stanisława. Emerytowany górnik źle znosi samotność i bardzo tęskn... {} Recenzja książki Po każdej burzy świeci słońce

@Izzi.79@Izzi.79 {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2022-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Posiadam Klub Recenzenta

"Odważył się pan na wielką rzecz z myślą o swojej rodzinie" - historia o odwadze, miłości i żałobie

Książka to udany debiut autorki, w którym porusza wiele trudnych i ważnych tematów, a także pisze o sprawach codziennych, które mogłyby się przytrafić każdemu z nas.

Historia głównego bohatera - Pana Stanisława jest bardzo poruszająca. Poznajemy go około roku po śmierci ukochanej żony - Teresy. Kobieta wraz z niedoszłą synową zginęły w wypadku samochodowym. Stanisław wie, że tak naprawdę nie mógł nic zrobić, ale mimo to wini się za śmierć dwóch bliskich mu osób. Winą za wypadek ojca obarcza również Grzegorz, który nie jest w stanie pogodzić się z odejściem dwóch najbliższych dla niego kobiet, nie umie już normalnie rozmawiać ze Stanisławem, z którym do tej pory miał dobre relacje, więc decyduje się na wyjazd do pracy do Londynu. Kiedy w miarę regularny kontakt telefoniczny z synem urywa się, a mężczyzna kilkukrotnie prosi o pożyczenie pieniędzy, Stanisław podejmuje bardzo trudną i ważną decyzję, która może wiele zmienić w jego relacjach z dzieckiem. Bez znajomości języka, ze spokojnym, ugodowym charakterem starszy pan wyrusza w samotną podróż.

Jakie problemy ma Grzegorz? Czy Stanisław ma szansę mu pomóc? Czy mężczyźni uporają się z żałobą i dostrzegą, że mają jeszcze siebie i powinni pielęgnować łączącą ich relację?

Tytułowe powiedzenie "Po każdej burzy świeci słońce" to zwrot, którego często używała zmarła żona głównego bohatera. Ale cz...

{}× 2 | link |
MA
2021-11-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
PrzeczytaneJest to debiut, a debiuty uwielbiam.
Jeśli tak wygląda debiut to autorka ma przed sobą świetlaną przyszłość.
Poznajcie historię emerytowane górnika Stanisława, który po stracie żony nie może spokojnie oddychać.
To również historia Grzegorza, jego syna, który wini go za śmierć matki.
Grzegorz wyjeżdża do Londynu, gdzie popada w tarapaty. Stanisław rusza za nim, aby ratować syna.
Czy ma szansę sam w obcym kraju, bez znajomości języka? Czy uda mu się odnaleźć i uratować syna? Czy sam będzie musiał ratować siebie? Co wydarzy się w Ameryce?
To nie jest powieść jakich wiele.
To powieść ukazująca prawdziwe oblicze emigracji. Wielu z nas mieszkających poza ojczyzną zgodzi się z tym o czym pisze autorka, z czym przyszło zmierzyć się większości.
Autorka sama mieszka w Anglii i widać, że doskonale wie o czym pisze. Czytając miałam wrażenie jakbym czytala o sobie sprzed kilkunastu lat.
W książce poruszony zostaje bardzo ważny temat handlu ludźmi, który ma miejsce, jest o tym głośno i jest to preceder na skalę światową. Historia opiera się na prawdziwym przypadku Shandry, która padła ofiarą siatki handlarzy.
Książka wciąga od pierwszych stron. Nie pozwala nawet na chwilę, aby ją odłożyć. Fabuła jest ogromnie ciekawa i wzruszająca. Stanisław skradł moje serce i w myślach wyobrażałam sobie tego staruszka, który jest sam w obcym kraju i tylko szczęście może być jego przyjacielem.
To historia, którą czytasz i rodzi się w tobie ogrom e...

{}× 2 | link |
@beata.karbownik
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Po każdej burzy świeci słońce ,to debiutancka książka Magdaleny Lytek-Dehiles.


Czytelniku usiądź i posłuchaj historii emerytowanego górnika Stanisława, posłuchaj historii jego syna Grzegorza.


Odkryjesz tu tą ciemniejsza stronę emigracji ,ale poruszony został tu też temat handlu ludźmi.

Ta książka jest mi bardzo bliska, bo sama też tak jak Stanisław przyjechałam do Anglii ,bez znajomości języka .
I tutaj nasze losy potoczyły się inaczej. Ale teraz tylko o Stanisławie. Mężczyzna dostaje obietnicę pomocy w Anglii od siostrzeńca znajomej. Niestety realia okazują się zupełnie inne ,a oprócz tego starszy pan nie spotyka syna za którym do Anglii przyleciał.
Jest to tak realistyczna historia , czytając tę książkę czułam się jakbym siedziała i słuchała tej opowieści.
Niejednokrotnie była złość ,były łzy wzruszenia ,żalu i współczucia .....Ale też była radość gdy jednak u Stanisława działo się lepiej.
Grzegorz z Anglii za namową kolegi rezygnuje z pracy w Anglii i wyjeżdża do Stanów. Tam ma dobrze płatną pracę i zaczyna mu się układać ,do czasu aż znajduje w śmietniku....
i tu Wam nic więcej nie zdradzę .
Powiem tylko że ta część historii oparta jest na faktach .

Co się wydarzyło w życiu obu mężczyzn że zerwane zostały więzi i kontakt ?
Jak się potoczyło ich życie ,kto stanął na ich drodze?

Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po tę książkę ,którą z czystym sumieniem serdecznie polecam <3...

{} | link |
@maciejek7
2022-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane literatura obyczajowa romans konkurs Posiadam
@Izzi.79
2021-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

“-Za dżentelmenów i obrońców słabszych-ponownie wzniosła kieliszek.”
{}× 1
#
“Huk fal rozbijających się o burty promu przypominał mężczyźnie charakterystyczne melodie szant .Jedna taka szczególnie utkwiła mu w pamięci, ulubiona Grzegorza. "Żegnajcie nam dziś Hiszpańskie...”
{}× 1
#
“Wszystkie domy wzdłuż ulicy były takie same. Otwór, stopień, furtka, stopień otwór. Otwór, stopień, furtka, furtka, stopień otwór. I tak od godziny.”
{}× 1
#
“Niemal usłyszał jej głos: "Pamiętaj, Stasiu, ja zawsze powtarzam - po każdej burzy świeci słońce!".”
{}× 1
#
“Na ulicy jeździły samochody. Każdy z nich dokądś zmierzał. A co było jego celem?”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl