Małgorzata Falba

Małgorzata Falba

Autorka
Obserwuj
Autorka książki "Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat", mężatka z dwójką dorosłych dzieci. Opuściła Warszawę trzydzieści lat temu i mieszka między Końskimi, a Opocznem. Osoba pozytywnie zakręcona, pasjonuje się genealogią i twórczością ludową. Kolekcjonerka fajansu włocławskiego, blogerka („FAJANS FALBANKI”), W drugim półwieczu życia zrozumiała jak ważne jest realizowanie marzeń. Oficjalnie absolwentka SGGW, ale niedawno studiowała też teologię.
Kategorie
Dla dzieci

Książki

Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat
Lisek, Pilot i Mały Książę – kolejnych 10 lat
Małgorzata Falba
Ciężko jest dorównać pisarzowi od lat postawionemu na piedestale literackich poczynań. Za takiego bez wątpienia uważa się Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, autora „Małego Księcia”. Powstała właśnie trze...

Obserwujący (1)

@agnieszka3211

Komentarze

Cytaty Małgorzata Falba

Dlaczego napisałam tę książkę? Nie jestem pisarką. Porwanie się na stworzenie dalszego ciągu arcydzieła światowej klasy wydać się może szczytem grafomaństwa. Jednak daremnie szukałam w innych utworach, co było dalej? Jaki mógł być wpływ Małego Księcia na życie Liska? Dalsze losy Pilota są znane, bo to postać realna. A Lisek?.
Czytelniku, wybacz mi niedoskonałości warsztatu. Przecież chodzi tu o relację pewnych wydarzeń. Najkrócej o książce można powiedzieć, że to kontynuacja opowieści Pilota. Obejmuje niecały ostatni rok jego życia, czyli 1943/44. Szukając Małego Księcia zaprzyjaźnia się z Liskiem i dopytuje się o dalsze losy jego i Małego Księcia. A te są oczywiście mocno pobudzające do refleksji. Akcja mojej książki toczy się na granicy światów. Trochę na Ziemi, trochę w międzyświecie stworzonym przez Króla królów. Zresztą teraz już niech ta opowieść broni się sama. Dodam tylko, że chyba nie jest adresowana do wszystkich pokoleń. Jest zbyt poważna.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl