Maria Mamczur

Maria Mamczur

Autorka 12 czytelników
Obserwuj
7.0 /10
11 ocen z 2 książek,
przez 10 kanapowiczów
Maria Jolanta Mamczur (z domu Chojnacka) – polska dziennikarka, reporterka, malarka.

Z wykształcenia jest magistrem socjologii (specjalizacja - socjologia religii) Uniwersytetu Warszawskiego.

Karierę dziennikarską zaczęła od współpracy z "Tygodnikiem Pracy Twórczej Radar", gdzie zaczynała jako felietonista i publicysta. Następne kroki stawiała w "Sztandarze Młodych", niezależnym miesięczniku "Konfrontacje" oraz "Telewizyjnym Kurierze Warszawskim" i "Teleexpressie". Na początku lat 90. objęła kierownictwo działu "Cywilizacja" w pierwszym kolorowym dzienniku w Polsce "Glob24".

Po krótkim epizodzie i upadłości pisma, powróciła do "Sztandaru", a następnie rozpoczęła współpracę z tytułami pism kobiecych wydawnictwa Axel Springer (później Marquard Media), takimi jak: "Olivia", "Pani Domu", "Na Żywo".

Przez ponad 5 lat prowadziła warsztaty prasowe ze studentami wydziału dziennikarstwa i nauk politycznych w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku.

Obecnie głównie poświęca się malarstwu, jednak dalej współpracuje z popularnymi tytułami prasowymi.Książki (2)

Sortowanie:
Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza
Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza
Maria Mamczur
6.3/10
Po piętnastu latach związku Anna odkryła w telefonie męża SMS-y od młodych kochanków. Ryszard wie, jak bardzo skrzywdził Łucję, ale przez lata robił wszystko, żeby zapomnieć, kim jest. Żona gej...
Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach
Gruba. Reportaż o wadze i uprzedzeniach
Maria Mamczur
7.7/10
Nie znajdziesz w tej książce porad dietetycznych ani praktycznych wskazówek jak być piękną i młodą. Nie dostarczy ci ona prostych wzruszeń nad bolesnym losem osób, których ciała nie przystają do kano...

Komentarze

Cytaty Maria Mamczur

W żadną terapię nie wierzę. Nie wiem, kto wymyślił terapie i czemu one służą. Na każdej terapii możesz powiedzieć to, co chcesz. A i tak w środku będziesz miał to, co masz. I zrobisz to, co chcesz.
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl