Paolo Rumiz

Paolo Rumiz

Autor, 74 lata
Obserwuj
Urodzony w 1947 roku we Włoszech
Paolo Rumiz (ur. 1947) jest dziennikarzem i pisarzem, korespondentem triesteńskiej gazety „Il Piccolo” oraz felietonistą „La Repubblica”.
Od 1986 roku śledzi wydarzenia na Bałkanach i w Europie Środkowej, w czasie wojny w byłej Jugosławii był korespondentem wojennym na pierwszej linii frontu w Chorwacji, a następnie w Bośni i Hercegowinie. W listopadzie 2001 roku jako wysłannik prasowy pojechał do Islamabadu i Kabulu, by dokumentować przebieg amerykańskiego ataku na Afganistan.

Jego liczne reportaże są zapisem odbytych podróży – m.in. rowerowej wyprawy do Stambułu, podróży po Włoszech pociągami drugiej klasy, pieszego przemierzenia Alp, spływu Padem. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody im. Ernesta Hemingwaya za reportaże z Bośni, Nagrody im. Maxa Davida dla włoskiego korespondenta roku oraz Nagrody „Złote gołębie” za zasługi na rzecz krzewienia pokoju.
Kategorie
Reportaż

Książki

Legenda żeglujących gór
Legenda żeglujących gór
Paolo Rumiz
Seria: Sulina
To podróż, której początek i koniec tkwi w morzu, a trasa wędrówki, wynurzywszy się z głębin, unosi się w górę - nad wyłaniającym się archipelagiem. Paolo Rumiz przemierzył tysiące kilometrów wzdłuż g...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Paolo Rumiz

Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl