Paolo Rumiz

Paolo Rumiz

Autor, 72 lata
Obserwuj
Urodzony w 1947 roku we Włoszech
Paolo Rumiz (ur. 1947) jest dziennikarzem i pisarzem, korespondentem triesteńskiej gazety „Il Piccolo” oraz felietonistą „La Repubblica”.
Od 1986 roku śledzi wydarzenia na Bałkanach i w Europie Środkowej, w czasie wojny w byłej Jugosławii był korespondentem wojennym na pierwszej linii frontu w Chorwacji, a następnie w Bośni i Hercegowinie. W listopadzie 2001 roku jako wysłannik prasowy pojechał do Islamabadu i Kabulu, by dokumentować przebieg amerykańskiego ataku na Afganistan.

Jego liczne reportaże są zapisem odbytych podróży – m.in. rowerowej wyprawy do Stambułu, podróży po Włoszech pociągami drugiej klasy, pieszego przemierzenia Alp, spływu Padem. Jest laureatem wielu nagród, m.in. Nagrody im. Ernesta Hemingwaya za reportaże z Bośni, Nagrody im. Maxa Davida dla włoskiego korespondenta roku oraz Nagrody „Złote gołębie” za zasługi na rzecz krzewienia pokoju.
Kategorie
Reportaż

Książki

Książka Legenda żeglujących gór
Legenda żeglujących gór
Paolo Rumiz
Seria: Sulina
To podróż, której początek i koniec tkwi w morzu, a trasa wędrówki, wynurzywszy się z głębin, unosi się w górę - nad wyłaniającym się archipelagiem. Paolo Rumiz przemierzył tysiące kilometrów wzdłuż g...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Paolo Rumiz

{} Dodaj pierwszy cytat!
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe