Patricia McCormick

Autor
Obserwuj
8 /10
1 ocena z 1 książki,
przez 1 kanapowicza
Kategorie
Biografia

Książki

Nigdy nie upadaj
Nigdy nie upadaj
Patricia McCormick
{}8/10
Seria: Na brzegu
Terror Czerwonych Khmerów oczami dziecka. Książka w ścisłym finale National Book Award, najważniejszej amerykańskiej nagrody literackiej. Wciągająca narracja, znakomity, stylizowany na dziecięcy język...

Komentarze

Serie i Cykle

Cytaty Patricia McCormick

Kiedy walczysz, myślisz tylko o tym, żeby przeżyć. A kiedy w końcu uda ci się przeżyć, wciąż się zastanawiasz, czemu nie zginąłeś.
Jeśli pokażesz, że się przejmujesz, zginiesz. Pokażesz strach, zginiesz. A jak nic nie pokażesz, to może będzie ci dane przeżyć.
- Powiedz mi, dlaczego inni Czerwoni Khmerzy są tacy źli?
- To nie kwestia tego, czy są źli, czy dobrzy. Zabijają tylko po to, by sami nie zostali zabici- odpowiada Sombo.
Wieczorami często gram na khimie (...). W te noce mogę zatracić się w muzyce, nie śpiewam bowiem ani słowa. Nie ma pól czerwonych od krwi i chwały Organizacji. Są tylko nuty. A w nutach nie ma nienawiści, są po prostu nutami. Cała nienawiść tkwi w słowach.
Nikt nie może zdobyć jedzenia na własna rękę. Jedzenie samemu jest oznaką złego charakteru, świadectwem tego, że kocha się siebie samego bardziej niż Organizację. (...) żaden chłopak nie może się zakochać w dziewczynie. I żadnej dziewczynie nie wolno zakochać się w chłopaku. Kochać można tylko Organizację.
Mek mówi, ze żyje dzięki snom. Czasami śni nawet na jawie. Ten sam sen. Śni o miejscu, gdzie dzieci nie muszą pracować na polu, gdzie śpią na trawie, a w przestworzach szybują duchy i posypują je cukrem.
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl